Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (28)


Recommended Posts

Multam de ajutor pt operatiunea "camasa". Uite asa ceva vreau http://us.asos.com/Yummie-Tummie-Yummie-Tummie-Control-Body-Shirt/tizge/?iid=1162846&MID=35719&affid=2135&siteID=J84DHJLQkR4-N3E_JXHFtdPY.njdGlbMJQ&r=2&mporgp=L1Byb2Qv#ctl00_ContentMainPage_mainImage2 Dar aici bineinteles ca e extrem de scumpa si nici nu mai e disponibila.

 

ALINA, ca tot ma intrebai, am niste pantaloni cu talie mai inalta si cu camasa normala se vad aiurea pt ca trebuie sa stau tot timpul sa mi-o aranjez, bag la loc, etc. Asa ca vreau din asta body tocmai pt ca sta intr-un loc [:D]

 

ANDA, mersi, din alea plasticoase si kitchoase am gasit o groaza[bang]

 

Mai caut [pup]

 

P.S. LAVI ne bucura vestile despre Sofia [pk]

 

[mamica]Madau siid="Comic Sans MS">id="black"> [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Comic Sans MS">id="red">

povestea nasterii Mirunei, filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2

 

 

bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX[foto]id="Comic Sans MS">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De dimineata ( ma rog la 9h30 cand s-a sculat) o alintam pe missa mare care era inca cu ochii carpiti de somn dar imbracata la "tzol festiv" ca se ducea la o aniversare, deci o alintam: hai Diddelina mea mica si frumoasa, bla, bla....ea cu o privire inchisa : nu mai imi zice asa....Stii cum vreau sa imi spui? Io: nu diddelina mea, cum? Ea, cu o privire dulceaga: sa imi spui Barbie te rog!

Helppp!!

 

Noki sanatate !

 

Lavi bravo pt micutza care nu se lasa!

 

 

Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

 

POZE ALESSIA

Povestea nasterii Amaliei

 

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.

Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinush, super missa-Barbie! [pk]

 

Noki, bine ca esti bine azi. Faina faza cu visul Alinei fix dupa greturile tale de ieri. [:D]

 

Lavi, imbucuratoare vestile despre Sofia! Am uitat sa va spun ca si o prietena buna de-a mea a nascut vineri, o fetita sanatoasa si rotunjoara, Maya Alexandra. Astazi ma duc s-o vad [olala]

 

Madau, daca gasesti body-ul pe vreun site American, te ajut eu cu cumparatul/trimisul.

 

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alina, si alexia mea la fel zice:)

cand este barbie, cand ariel sau te miri ce alt personaj feminin din desene. comic este ca il striga si pe matei/patei cand "amicu","fabius" sau mia stiu eu cum [:D]

 

Santate multa tuturor[flo]

 

lavi [pup]

 

meemsy [pup]

 

noki, nu iese fum fara foc [:I], asa ca take care [pup].

cum este sarah la teatru?

 

o zi frumoasa [grup] !

 

Roxana mami de Alexia si Matei.

 

 

 

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama, ce ma enerveaza porcaria asta de reclama la Ikea.[alcool]

 

Roooooxi, ce mai faceti voi???? Miss u! Sarah e biiine cu teatrul, ii place mult de tot. Si vad reale progrese, in sensul ca mi se pare mai dezinvolta nitel, mai putin timida. Deci so far, so good.[pk]

 

Alinus, maaare figura missa mare cu Barbie.[olala]

 

Apropo de de-astea de fetite mai mari, discutie cu Sarah aseara: "mami, nu e asa ca melodia Waka-waka-ieieee" e cantata de Shakira? Ca Raluca (colega de gradi) zice ca o canta Lady Gaga, da' io stiu ca o canta Shakira...!" Sa-mi pice fata si alta nu....[alcool][alcool]

 

 

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tare mult ca va bucurati pt Sofia! [flo]

 

Meems bun venit micutei Maya Alexandra! Sa le traiasca!

 

Roxi cool! Nu ca-s simpatici fratii cum vorbesc intre ei? [il]

 

Noki [cool] fata!!!

 

Aseara a venit Silvia la mine cu cartea de muzica in brate: mama, hai sa solfegiem. [bum] Eu mi-am facut cruce cand am terminat clasa a VIII-a, am crezut ca am scapat de solfegii forever and ever amin! [harp] da' de unde. Si vorba lui Virgil: mai ai si un solfegiu in burtica!

 

Problema e ca eu sunt afoana, mi-e extrem de greu sa dibuiesc notele muzicale. De citit de citesc ca pe poezie, dar sa le intonez, de unde sa stiu eu cum suna un sol? sau un fa? [bang] Bic m-am gandit la tine aseara cu drag si dor! [flo]

 

Dar Silvia abia le citeste si cand am vazut ca canta sol-ul mai jos ca mi-ul am zis ca ceva ceva tot o ajut. Acum am aflat de la sora-mea ca gasesti pe net aplicatii de solfegiat, trebuie sa ma pun sa caut.

 

La matematica o pot asista la nivel de olimpiada clasa a XII-a dar la muzica sunt depasita de la nivel gradi. Toata treaba s-a terminat intr-un ras general, cu Nati cu tot, mai ales ca am mai bridat eu pe tema versurilor cantecelului si lor vad ca le place mult cand ma apuc sa dezvolt versuri :). Seara s-a terminat cu fetele cantand Desteapta-te romane! din toti plamanii [cor] (ca era pe prima pagina a manualului de muzica). Noroc ca n-au venit vecinii.

 

Lavi [gravi] 9+ afoana, gretoasa, obosita si ametita dar nu ma predau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Foarte faina atmosfera pe-aici !

Lavi, esti tare simpatica.[pk] Ma bucur ca bb mic e bine si ca tu ai un tonus bun! Cred ca a fost foarte "tare" scena de aseara [:)]

Alinush, simpatica tare micuta Barbie! [olala]

Daria are si ea o perioada Barbie, insa ieri m-a anuntat ca ea vrea sa se faca mushchetar cand se va face mare ![8D](asta de la filmul Barbie si cei 3 muschetari)

 

Avem si noi o problema ... azi-noapte Daria a inceput sa se vaite de durere de picior - imi spunea ca o doare rau piciorul stang in zona genunchiului (si mai sus de genunchi si mai jos). M-am speriat putin, tre' sa recunosc! M-am gandit si la apendicita, insa durerea era pe piciorul stang. Am masat-o putin cu unguent cu arnica, i-am dat si putin nurofen si pana la urma s-a linistit.

Nu stiu ce poate fi, o sa ajung si la medic totusi ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami, la noi durere de picioare, dar ambele, recunosc = semn de inceput de gripa/viroza. Sper totusi la voi sa nu fe cazul de asa ceva.

 

Lavi, imi imaginez haosul de aseara.[:D]

 

Io am ureche muzicala, am fost si-n corul scolii. Retin instant orice melodie, cu versuri cu tot (spre deosebire de poezii, a se vedea discutia de acum o luna) [:D] daaaar sa nu ma puna nimeni sa-i fredonez pe note ca habar nu am. [bang]Nu le-am putut invata neam, desi am facut si chitara vreun an de zile, la cererea mea expresa. Am abandonat tocmai din acest motiv. Asa ca dati-mi link-uri de note, ca voi avea si eu nevoie de ele.

 

 

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...