Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (28)


Recommended Posts

Maria, bine ca mi-ai amintit ca avem un mic pian de jucarie cu Barbie [8**] pe baterii, dar probabil e super-profi pe langa vocea mea.

Pian digital - n-ar fi rau daca ar continua Silvia pianul dar deocamdata activitatile extrascolare pe care le viseaza sunt tenisul si escalada. I-am zis ca vom comuta pe alt sport cand inoata bine. [inec]

Soacra-mea are pianina, sincer mi-e suficient cat zdrangane amandoua acolo, parca n-as vrea sa bag dusmanu' si la noi in casa.

 

Cami te astept la cotitura cu vesti![;)]

Intreab-o daca nu s-a lovit cumva. Mai pot fi si dureri de crestere. Daca se mai vaita - ortoped. Mandy a avut la un moment dat probleme asemanatoare cu Kriszti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mda...nu vreti sa auziti si alte discutii de domnisoare....Maman azi sa imi dai rochita bleumarin si sa imi faci codite. Ca Thibault doar asa ma prefera.......Seara ei, cum a fost ce-a zis iubitul azi cand te-a vazut . Ea: face semnul de "ok" ....toata intr-un zambet larg. Maine ma imbrac la fel! bang, bang

 

Laviiii hi, hi....cred ca Virgil e tare in minoritate:))

 

Camelia scumpa muschetaritza:))

 

Noki apropos de Waka, waka....vine fii-mea anul trecut de la scoala, maman hai sa vezi ce stiu: si incepe sa se fataie in ritm de Shakira si sa canta waka;, waka pana nu mai poate. Cica colegele la scoala au invatat-o:))

 

Roxiiii ce mai faceti voi?

 

Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

 

POZE ALESSIA

Povestea nasterii Amaliei

 

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.

Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alinus, hihihihihi

 

asa fetelor, lasati pampoanele si fustele asortate cu glossul la astea mici, bagati pian si matematica, asa va vreau. sa nu le invatati cu fitze, da? ca p-orma tot noi, (mamele de) baieti(i), tragem, daaa?! extra tip: si un curs de gospodarie in 3 pasi n-ar strica, ok? ziceam si io, asa...

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, Cristi nu e la grupa pregatitoare??? Si daca nu e...de ce nu e?[:D]

Conform legii, puteai sa-l inscrii la pregatitoare.Uite: "La solicitarea scrisa a parintilor, a tutorilor sau a sustinatorilor legali, pot fi inscrisi in clasa pregatitoare si copiii care implinesc varsta de 6 ani pana la sfarsitul anului calendaristic, daca dezvoltarea lor psihosomatica este corespunzatoare."

 

Sarah e la grupa pregatitoare, in al patrulea an de gradi si va merge la anul la scoala in clasa I.[pk] sau [q] ... inca nu mi-e clar daca sa ma bucur/nu [:D]

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noki, ce citesti tu este art 29 alin 2 din Legea nr 1/2011 si se refera la grupa pregatitoare DIN CADRUL SCOLII. nu a gradinitei. ori anul acesta 2011-2012 scolile n-au avut grupe pregatitoare pentru ca nu li s-a permis. legea se aplica din anul scolar 2012-2013.

legea se va aplica NUMAI DACA APAR normele metodologice. care n-au aparut pana acum. daca nu apar, se plica normele vechi, deci nu ne mai intereseaza. daca apar in timp decent, ne intereseaza cat de bou este cel care le face. daca e acelasi care a lucrat si la lege. ceea ce ar fi trist. foarte trist. cine a facut legea era autist. din mai multe moptive.

 

altfel, sper ca nu vor face o mare gafa din care va iesi un mare scandal cu o generatie de parinti implicata. in acest an, avand in vedere ca scoala nu a avut grupa pregatitoare, copilul meu (si-al vostru etc) a fost la grupa pregatitoare la gradinita. abia de la anul urmator li s-a interzis ofocial gradinitelor sa mai creeze gr. pregatitoare. nu puteam sa tin copilu' acasa, nu? ca la anul 2012-2013 sa ma obligi sa-l bag tot in grupa pregatitoare inseamna ca esti autist si trebuie sa te duci la tratament.

sper ca vor fi avute in vedere lucrurile astea la redactarea normelor metodologice.

altfel, nichita a inceput la matematica materia de scoala clasa a 2-a [8D][:D] Lavi, tine-te bine cu silvia ca suntem in spatele vostru, va suflam in ceafa cu matematica:))

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, m-ai calmat, multumesc. ziceam ca sunt eu batuta in cap de nu pricep cum e legea asta. am avut discutii in contradictoriu si cu mamici/profe [alcool]. si eu sper sa nu apara normele in timp util si sa se schimbe, dar sa ramana cum era [:D].

 

si pe unde zici ca ati ajuns cu matematica ?!?! [wow].

(noi tot la numarat mighty beans suntem, dar pe Nic il vazusem rezolvand adunari la tabla inca de-acum un an... )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...