Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (62)


Recommended Posts

Mai nu ma descurajati cu despagubirea... ce naiba ca si-asa imi vine sa imi iau campii cand ma gandesc cati bani am cheltuit dupa toata distractia asta... moamaa ce cadou de 8 martie imi mai luam/faceam de banii astia[q]. Tocmai ce imi faceam sperante ca atunci cand am sunat la o firma pt reparat masina de spalat m-au intrebat de la tel daca vreau sa ma despagubeasca Enel... ca au venit oamenii cu hartzogaria pregatita.Deci se practica cererea de despagubiri[:D].Acu'... Doamne Ajuta sa ne dea si banii si sa nu ajungem la avocati. Danieloo... cred ca esti si de generatie cu mine.. cine stie prin ce concursuri om fi fost noi impreuna[:D]. Io uram sa alerg 800m chiar si la incalzire[:D].Am facut 100m garduri ... da' campioana n-am fost. Bravo tie... uite ca aveam aici o campioana si nu stiam[pup]. Deci suntem 3 atlete aici[:D]... chiar asa Ursulino nu mai iesi din barlog? Cred si eu la cat de grea e iarna asta[:D]. MONI - mersi de info cu gel, chiar maine merge Robert iar la dentist sa o intrebe pe dr sa vad ce zice.Nicolas tocmai mi-a zis ca nu mai vrea sa mearga la dentist la Monica ... asa o cheama pe dr... ca nu il lasa sa ii spuna el ceva...Ea il ia mai repede tocmai sa-i termine ce are de facut si sa nu se plictiseasca . I-am explicat ca ea ii face repede ca sa nu il tina mult acolo[:-@] si lu' taica-su i-am zis sa-i spuna dr. sa-l lase sa mai vb si el ceva[:D] .Eh... dar eu o stiu pe -asta ca nu are ea rabdare de vrajalea copiilor mai ales ca nu intelege ce spune. Pai ea n-are rabdare nici cu fetita ei... [bang]si e o dulceata de copil ca doar are 1 an si 3 luni. Ea zice mereu ca asteapta sa creasca fetita mai repede ca asa nu o intereseaza[alcool]si ca o plictiseste[bang]. LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele. GAta, am reintregit familia ca a venit Radu de la Germanika. Cu mana goala, dar nu conteaza. Le-am faut pizza si baietii mari au avt si mititei. Cu copiii, evident probleme si mofturi. Razvan nu a mancat decat sucul si Danonino, cu care a venit sotul meu (de la magazin din Bucuresti). Mira [pup] la cei trei iezi ai tai. Wow David in corul bisericii? Buna idee. Ar trebui sa-i duc si pe ai mei, intre copiii de etnie, cand vor mai creste putin. Pupezele tale cred ca-s tare simpatice cu ideile lor. O vad pe a mea ce scoate si e doar una, d-apoi sa ai doua si de varste asa apropiate. Deci traiesti cu gandul la schimbarea job-ului. Liliana si tu campioana? Cum esti? Recuperata ok? Cum a fost operatia si recuperarea acum a 2-a oara? Sa stii ca ma gandeam, poate problema la Nicolas cu dintii, o fi si de la faptul ca n a pre abaut lapte? Inca nu-mi revin din ce-ai patit cu aparatele. Pai daca noi am pati asta, nici nu ash avea cu ce sa le repar....Norocul ca la noi curtea (fara garaj) se deschide pe baza de sarma. SI plus ca eu am un fix cu electronicele, electricele........Cat mai putine, simpliste.....nu prea am mania telecomenzilor si butoanelor (cum ma tenteaza Radu cu vreo inventie, cum ii explic eu cat de buna e mana la deschis, inchis, mutat, .........)Daca era dupa barbatii din casa...........si respiratul ar trebui automatizat. Astery, mi-a placut mult steamerul tau. Fu cadou de 8 martie? Am ratat eu ideea? Tu ai slabit considerabil. Moni, untura cu gulash....Stiu. SI eu mancam. Iute, iute, iute, bun! [pofta] Tudor al tau e un mare distrugator. SI la Diana cutu e mare, barza e mica? Ca in rest seamana. Oricum, alegerea culorilor mi s-a parut geniala, ca de obicei. Cu diversificarea stationam. Nu-s prea inventiva. Inca nu i-am dat ou, i-am dat ficat odata, cand le-am fact copiilor. IS in rest tot ce stii: piureu de legume cu carne sa fara, mar (cu sau fara banana), cereale. Nu-i place iaurtul, nu suporta branza. Acum e constipat si tb sa-i dau banana mai rar. Daniela, [pk] ma bucur ca te-ai mobilizat cu sportul macar! Desi, musai si o idee de dieta. Eu fac acasa ceva de pe internet. Pilates. Nu prea suport alergarile si nici exercitiile cardio, bine, aerobic mi-ar place, dar nu am unde cat de cat aproape de casa. In rest? Razvi e bolnav, Ana croncane toata ziua, Tavi e tot mancacios cum si era. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/dochia"]poze1[/url] [url="http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/Iarna20092010#"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am scris si eu in sfarsit un roman si mi s-a blocat si am pierdut tot[q]. Va povestec eu maine. V-am pupat. Un weekend calduros si linistit va doresc. Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/DinNouLaDrumSpaniaOct09#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusa - nu de la faptul ca nu a mai vrut lapte Nicolas s-a intamplat cu dintii asa...ca si eu tot gandul asta l-am avut dar mi-au spus toti doctorii ca n-are legatura... ci mai degraba o lipsa de ceva in timpul sarcinii cand s-au format mugurii... sau pur si simplu vreo mostenire genetica. Acu' la cat iaurt a mancat Nicolas in loc de lapte.... enorm de mult. Asta a fost... ghinion. Sper sa nu patesc la fel si cu Cosmin. Cu banii pt reparatii.. stai linistita ca daca se intampla acum 2 luni eram varza.... noroc ca avem rezerva banii de pe apartamentul pe care l-am vandut chiar cand s-a nascut Cosmin. Stii... de-atunci ma gandesc mereu la vorba ta "fiecare copil vine cu o paine la subrat". Deci de data asta sotu' n-a mai pradat diurna la Germanika.Copii nu l-au intrebat ce le-a adus? Al meu sot s-a dus la ski acu vreo 3-4 sapt si cand a venit dupa 2 zile a venit cu mana in fund... ce dezamagit a fost Nicolas. Cica... ce sa-i ia si de unde? Pai naibii un rahat cat de mic de la benzinarie putea sa ii aduca. Dealtfel aproape in fiecare zi vine cu cate ceva. Mai nou i-a luat si el DVD-uri Magic english si ceva cu Tom si Jerry pe care le-a ascuns in dulapul de la cuier... Si tot stau ele bine mersi de vreo 2 sapt acolo... chipurile sa le scoata pe rand sa i le dea. eh... numa bine ca ieri a gasit copilul toate DVD-urile[:D]si a venit sa imi spuna fericit ca "tati ne-a pacalit, uite cate dvd-uri are aici"[:D] LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! In sfarsit SOAREEEE[pk]!Cand m-a trezit azi dimi la 7 Cosmin si am vazut ce soare e afaraaa[olala].Doaaamne sper sa vina odata primavara. Baietii cei mari au plecat la dentist si apoi sa o aduca si pe mama pe la noi iar Praslea doarme[nani].Abia astept astazi sa iesim la aer in curte... adie putin vantul la noi aici pe deal . Brandusa... ca am uitat sa raspund... despre refacerea dupa operatie... pai de data asta a fost mai usor si mai repede decat prima data. Nici operatia nu se simte asa "pietroasa" ca prima data . Luni ar trebui sa ma duc la controlul de 6 sapt dar n-am cum sa ajung ca n-are cine sa stea cu copii[bang]. Eh... tocmai m-a sunat mama si mi-a povestit cu au sunat-o cei de la "cosmote ca a catigat 1000 eur[:-@]"... defapt pana la urma asa cum ma asteptam au pacalit-o unu si i-a dat codurile a 2 cartele de reincarcare a cate 10 eur fiecare[bang]... ufff Doamne ca naiva e[bang]. Acum sta si [q][q][q]. Parca o si vad cand o veni Robert cu ea aici[q][bang]. Gata.. fug sa intind niste rufe... IAAAAR! Va doresc o sambata frumoasa... io tocmai m-am indispus din cauza naivitatii mamei mele[bang]. LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bon jour. Si aici a fost soare, cu ceva vant mai rece, dar a fost bine. AM fost si pe afara la o plimbare, sa luam aer proaspat. Razvan cam tuseste, de aceea ii dau iarasi Ambroxol sirop, Vit. C cu propolis si ii fac aerosoli cu dexametazona. Tusea e cam ciudata, cand incarcata, cand magareasca. In fine, a mai fost asa si sper sa-l tratez bine. Sorin, prietenul lui, a facut laringita din aia nasoala, azi noapte au stat in spital, azi au venit acasa, dar Alina (mama lui) nu era linistita. E oribil cand ai copilul bolnav, orice ar avea. Azi am gatit din nou la steamer: legume si medalion de rechin (bine ca mi-am amintit cum se numeste felia taiata de peste). Sa va spun ca i-am dat lui Razvan si-a mancat si el, legume: morcov, cartof, ceapa si broccoli si jumatate de felie de medalion. Suficient. Si a mancat, n-as spune ca s-a omorat, dar... a mancat, ceea ce pentru mine este minunat. Acum l-am pus in pat, la somn, sper sa si adoarma. Ce fain este sa te scoli la 8, eu toata saptamana ma scol la 6.30, ziua nu dorm, si seara... adorm odata cu Razvan, adica pe la 22. Super bine ma simt. Brandusa, ziceai ca am slabit considerabil. La fel crede si Ingrid. Eu va spun ca fie este iluzie optoca, fie este din felul in care ma simt: increzatoare, optimista, ma aranjez (fardez) zilnic, lucru pe care nu-l faceam mai demult... Am slabit doar 4 kile, de la 72 la 68+, inca nu se vede, deci nu este semnificativ, dar... ma tin mai mandra [:D], mananc parca mai sanatos... Si voi stiti de unde imi vine starea asta [olala] de bine, ca nu-i secret [:I]. Plus ca imi fac socoteli cum ca va veni vara [olala], incheiem si terapia ABA [pk], vom avea si noi program mai relache, fara mult stress... si nu in ultimul rand, faptul ca mergem la mare ma mobilizeaza extraordinar [:)]. Stiu ca altii merg prin Tenerife si nu se mai minuneaza atat [:D], dar eu sunt alt tipar: ma bucura si-o frunza [:)]. Hai ca mi-au murit laudatorii. Dar azi e o zi frumoasa si merita sa ne bucuram de toate cele bune. Luni cred ca bagam o goneta la Bucuresti, sa facem ghetute ortopedice, ca astea i-au ramas mici. Lili, tare bine cred ca este ca vine mama ta, te simt dupa cum scrii [olala]. Despre dinti eu cred ca e treaba de mostenire genetica, sigur ca si alimentatia o avea si ea rolul ei, si igiena orala. Il felicit pe Nicolas [pup] ca este atat de cuminte la dentist! Cat despre d-na stomatoloaga... no comment [alcool].
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola , La noi s epare ca vine primavara ca e un osare fain in sfarsit afara . Desi cam adie vantul . Cred ca anul trecut Nicu cocheta cu idea de a merge la plaja pe vremea asta [:D] iar acum , inca nici un amarat de gratar nu am putut iesi sa facem . Tot ne facem planuri cu prietena cum mergem si om face peste la gratar si legume, caci carne tot facem , dar uite ca nu apucam . Eu azi am terminat mai rapid curatenia , in ideea ca oricum de saptamna viitoare incep curatenia generala . De fapt ce am de facut e sa fac gresia in baie si bucatarie , ca restul fac tot in fiecare saptamana . Ma rog si sa improspatez perdelele . In rest ma doare capul , cred ca trebuie sa merg sa iau o pastila ca vad ca nu are de gand sa ma lase. Clara doarme , binenteles ca azi ne-am trezit la 7.30 ca doar e sambata . Si eu sunt tzaca nu stiu ce am de ma trezesc. De fapt m-am trezit eu prima , nu stiam cat e ceasul , nu gaseam mobilul , pe urma mi-am amintit ca nu mi-am pus mobilul sa sune si ma gandeam caa de ce oare nu l-am pus , ies pe hol sa vad cat e ceasul si Clara hop si ea . Dupa ai a mi-am amintit ca e sambata [alcool]. Mai Lili si saraca mama ta sa nu iti ceara parerea si tie , saraca se bucura ca a castigat , poate voia sa va faca o surpiza si uite [bang]. mai ce nesimtiti atat i-as bate pe astia ..... Astery eu cred ca Ingrid vrea sa ne flateze ca sa ne ambitionam mai tare .... ca si la mine prea putin vizibil . Moni vi ce faceti ca nu dai nici un semn de viata azi ? Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si de la mine,hai ca acum sunt la a doua cafea ,Tudor doarme,Diana e la mami,sotul se uita la meci deci pot scrie oleaca.Dupa o seara plina de nervi [blabla],a urmat o noapte asortata: Diana la ora 1 plangea ca o doare laba piciorului si da-i cu masaj,iar Tudor la 4 a fost sus si da-i si miorlaie de abia pe la 5 a adormit la loc.La 7,30 a fost iar sus ca de obicei [bang] I-am facut laptele si l-am lasat cu taica-su,eu m-am tzapat iar in pat la nani.La 9 s-a trezit si Diana,Tudor dormea inca,dar oricum trebuia sa ma scol ca mi se anuntase colega-mea in vizita.Pe la 11 a plecat si ea,a luat-o si frate-meu pe Diana sa o duca la mami si am ramas numai eu cu strumful.Noroc ca a dormit vreo ora si am dormit si eu cu el,pe urma m-am apucat de smotru in baie,permutari pe la dulapuri - am mutat jocurile Dianei din zona.Si de pe-acum mai am de pus hainele la spalat,mai am in plan si alte permutari de bibliorafturi si carti [alcool] Macar cu astea sa termin,ca saptamana viitoare intr-o zi cu soare (si cu temperaturi mai decente [bang]) trebuie sa spal si geamurile astea plus perdelele evident.In ritmul asta chiar nu stiu cand naiba ajung iar la zi cu actele,mai ales ca luni iar am drumuri si dimineata la Casa de sanatate si dupa-amiaza la dentist cu Diana.Mi-ar trebui o Denisa in zona [bang][:D] De gatit pauza azi,mi-a trimis mami sarmale.Restul mai am de ieri ceva prin frigider si mai fac maine chiftelute cu cartofi si sos de rosii am in plan.Si felul intai ceva supa ca tot trebuie sa fierb pulpe de pui si legume pentru Tudor ( de obicei in supa ramasa fac iute niste galuste de gris sau bag tascute si gata) . Of ca mult a dormit,deja e treaz [cusca] Nimic nu pot face de el ... si azi atat a strigat dupa mine din patut,de m-a tampit.Numai pe jos si pe jos.Daca ma pun cu el in patul mare sa ne jucam ce sa zic cat sta ... atat cat sa se tot invarta sa vada ce mai poate apuca - acum i s-a pus rau pata pe radio-casetofonul aflat pe o noptiera si e disperat sa butoneze la el.Dupa care se taraie sa se dea jos din pat [bang] patutul lui are doue-trei bare scoase pentru a putea cobora copiii mai mari ([8D]) si partea aia e spre patul nostru mare.Putin mascata de aparatoarea de patut,dar prea putin pentru nivelul lui de motricitate [:D] Serile trecute deja se ridicase si iesise pe jumate din patut pe-acolo [bang] Deci trebuie sa improvizez si ceva sa ii barez calea,ca nu am chef sa il pun langa perete. Azi l-am mai distrat in premiera cu masinutele alea minuscule ale Dianei - 12 bucati.L-am tinut in fundulet si le faceam vant sa alerge in viteza pe parchet,vai ce ras a tras,i-a placut mult.Deci prioritate sa ii cumpar ceva masinute, dar de bebelus,ca ce avem sunt d-alea la kilogram,mici si/sau cu parti detasabile. Nu mai pot sta ca deja e la picioarele mele trage de acte [bang],l-a lasat taica-su pe jos. Revin ...
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.Vad ca ati amutit. Noi la fel,cam sechestrati in casa de vremea asta.Am proftat we asta de cand a mai dormit Tudor si am mai citit,daca tot era si Diana la mami. Am dus-o eu azi pe Diana la gradi,am platit doua ture de teatru de papusi pe saptamana asta si cea viitoare,plus 12 lei pentru un concurs de miss Piticel pe gradinita - a trebuit dusa si o poza (a ales-o Diana).Numai te miri ce mai inventeaza astia sa stranga ceva parale [8D] Alta activitate: miercuri ii duc la prima ora la biserica sa ii impartaseasca (asa se zice? [:I]) Deci baga doamna in ei si ceva educatie religioasa. De Diana ce sa va mai zic,tot saltareata si cam obraznicuta.Sambata era mami cu Tudor si ii tot repeta sa zica MAMA,BABA ... etc. si NANA - precizand ca NANA sa ii zica Dianei ,ca asa se zicea pe vremuri in Bihor la sora mai mare.Si i-a amintit Dianei ca si ea ii zice surorii ei mai in varsta NANUTZA ... Ei bine,fain frumos Diana mea si-a pus mainile in solduri si s-a ratoit la maica-mea : "ITI BATI JOC DE MINE ???" [bang][:D] Si ca sa raman tot la Diana,am mai bazait-o zilele trecute cu aratarea aia tatu [8D] ,iar daca a vazut ca insist a inceput cu contra-argumente ca face murdarie pe covor si ca sa doarma in cusca nu in pat cu ea [:D] Pe urma a zis ca sa doarma cu Tudor,ca ea mai bine doarme cu ursuletul ala ciudat de-am si uitat cum ii zice [alcool] Atunci am zis noa bine,nu mai luam din ala,mai bine iti iau un caine sa dormi cu el (ii e frica de ei [:D]),la care mi-a replicat ca sa doarma Tudor cu cainele ca ea vrea o pisica sa doarma cu ea [:-@]. Aseara ne-am mai jucat carti,intai "rosu duce" si apoi cartea cu numarul mai mare ... duce,asta trebuia sa il jucam noi mai demult si ar fi invatat mai devreme numerele [batcap] Dar si-asa a sarit mami ca ce ii bag in cap asa ceva ca e prea mica [8D] desi ea stie deja cifrele. La final am pus-o sa numere gramezile sa vada care are mai multe carti si numara bine pana la 20 - dar il mai uita pe saisprazece.Pe urma e mai usor iar de la 21 incolo. Acum despre Tudor: ieri cand a implinit 7 luni,l-am cantarit si are fix 7,800 kg.Tot ieri a inaugurat ridicarea in genunchi pe marginea patutului.De fapt a mai incercat el, dar ieri s-a ridicat sus de tot.Dupa cum se manifesta cred ca se va ridica in picioare pana implineste 8 luni,e clar mai fortos decat Diana la aceeasi varsta,se vede asta si cand se sprijina pe picioare.Dar si mai neastamparat.Aseara a stat mami doua ore pe-aici si a scos untul din ea [:D] He he s-a zis cu bebe ala care statea frumusel in bouncer si privea la tine [olala] Sau in brate ... Niet! La drum asta e principala lui deviza! Inca e agitat ,dar scapam noi si de dintisorul nr. 6 odata (e iesit inca doar varful de la el) . Mai are un pic de haraiala in gat de la muci,in rest e ok.Si deja bea ceva mai bine lapte,chiar 250 ml odata,ba chiar a baut odata si 300 ml.Azi se termian prima cutie de lapte praf,asa ca o sa mai cumpar tot din asta.Si de mancat mananca tot bine. Acum ca am scris romanul,sa mai arunc o privire si in urma ca parca nu v-am raspuns ultima oara ...
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANAMARIA m-am distrat in ultimul hal la faza cu manechinul [:-)))] Pentru cine n-a dat de subiectul cel haios,e aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149384 LILI ai intrebat dentista de gelul ala? Cum stai cu recuperatul pagubelor? BRANDUSA n-ai incercat sa amesteci iaurtul in piureuri si sa maschezi branza cu banana? MIRA abia astept sa reiei "romanul" pierdut Revin ca Tudor face ravagii in zona [bang]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...