Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (62)


Recommended Posts

Buna dimiii.. si de-aici... La noi soarele s-a ascuns dupa nori insa dimieata pe la 7 fara un sfert era soare. Asadar m-am trezit in niste zbierete cumplite, eram buimaca de somn ca nu mai nimeream nici scarile sa cobor mai repede[alcool]. Cosmin avea nasul infundat si efectiv zbiera... nu l-am auzit niciodata facand in halul asta[bang]. Deh ce sa-i fac ca si ieri m-am chinuit sa ii extrag niste cojite uscate care se vedeau in nari[bang]...si in loc sa le scot le-am indesat mai bine acolo. Face foarte urat cand ii pun ser in nas asa ca incerc de regula sa ii curat nasul cu vata imbibata in ser. MONI - deci Dianei ii este frica de caini. Nici Nicolas nu e prieten cu ei.. desi avem unul chiar in curte, plus ca are si mama un peckinez. Cu al lu' mama se joaca dar cand intra in casa nu-i place sa sara pe el[:D]. De cel din curte... ii este mai mult frica... odata cred ca l-a mangaiat si asta cu chiu cu vai , in prezenta noastra. Doamne Fereste sa fie dezlegat ca nu mai iese in curte pana nu-l punem in lant. In schimb pisicile nu le suporta nicicum... cum apare una in curte cum o ia la goana[:D]. Zici ca Tudor este deja de neoprit[:D]. Pai prea erai "nemultumita" ca nu-i activ ca Diana ... las ca vezi tu de-acum. Praslea al meu e f incantat cand apare frate-su in peisaj si vorbeste cu el sau ii zdrangane cate o jucarie ceva. Devine mai linistit si f atent. Dezavantajul e ca se plictisesc totusi repede unul de altul[:D].. asa ca tot eu raman maimutza principala... si pt unul si pentru celalalt[alcool]. Nicolas a vizionat in premiera teatru de copii dar fara marionete si i-a placut. Si-au luat deja bilete pt duminica viitoare cand se joaca Pinocchiu (asa ii spune el[:D]). ANA - pai noi dardaim aici de nu mai stim daca vine Pastele sau Craciunul si tu ai vrea sa mergi deja la plaja? Pai putina mila si solidaritate si cu noi[:D]. CRISTINA - eu sunt convinsa ca problema dintilor e de genetica si de alimentatia din care din pacate nu ne mai putem lua ce trebuie... vitamine, minerale[:-@]. Desi am avut grija ce-i dau si mai ales am avut grija sa ii dau Vigantolettene si Calciu/Osteocare in fiecare an din sept pana in aprilie... uite ca n-am avut cum sa evit problemele. Sincer si eu cand eram la gradi am mers prima data la dentist si tot varza cu maselutele eram[bang]. Ma oftic ca sunt copii pt care parintii nu se agita atat de sanatatea lor si nu mai au atatea probleme. Eh... daca sapt trecuta am fost ocupata cu reparatiile , sapt asta musai sa ma ocup si niste treburi pt organizarea botezului. Noroc ca mare parte le-a rezolvat Robert deja[pk] Mai este atat de putin pana la Paste... nu-mi vine sa cred. Prea devreme a picat anul acesta. Piua . Va doresc o sapt. buna si insorita, tuturor. LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MONI - cu recuperatul pagubelor... deocamdata mai am de reparat ceva si luat factura iar apoi sa depun dosarul... Pana acum am remediat aproape toate pagubele. Nu va spun ca multe chestii n-am cum sa mai cer recuperarea pagubelor pt ca nu mai am facturi.De ex. un incarcator de acumulatori si incarcatorul de la laptop[bang]. Aparent niste nimicuri insa un incarcator de acumulatori pe care l-am cumparat a dat 150ron iar incarcatorul de la laptop... unul original ar fi vreo 400ron dar a gasit un "inlocuitor" cu 150 ron. Practic am dat pe astea mai mult decat pe unele reparatii[bang]. TV-ul lui Nicolas , noroc ca mai avea garantie pana pe 20 martie[pk]... au comentat ei ca nu cumva a e ars de retea[:-@]... dar noi ne-am facut ca ploua si ni l-au facut pe garantie. A intrebat Robert de gel si mi-a zis ca dupa ce ii cresc dintii definitivi si ii sigileaza. Eh... las' ca citesc eu subiectul de pe forum si merg sa vb cu doctora (v-am zis ca e chiar vecina de langa mine[:D]) asa ca o sa vad ce parere are de faza aia cu ... dat zilnic cum zicea acea mamica. In plus ii mai spun si altei prietene care il duce pe baietelul ei la dentist si sa vedem si celalalt medic ce parere are. LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. SI la noi o umbra de soare timid. Suntem satui de iarna pana peste cap. Ieri am avut zi de mers la socrii si asta noapte am avut o noapte alba cu Tavi cel racit. [bang] Muci, infundat, tuse, febra (moderata). DOctor? Bani de doctor? [bang] O sa sun doctorita sa-i explic despre ce-i vb si sa o rog sa-mi scrie o reteta si sa-l conving pe Radu ca e musai sa se duca sa ia reteta........bla bla, stiti voi. E raceala care ne chinuie pe toti de multa vreme. Cei doi mai mari sunt cu eurespal, romergan (seara) si tot nu dau semne ca scapa de tuse. Inca ma gandesc daca tb sa le fac aerosoli sau nu. Iar ventolin sau adrenalina, flixotide..........Parca am si uitat de cand le tot faceam. Oricum doctorita noastra, cand sa ne dea ceva, se uita intai la mine ca sa stie cu ce-i tratam. Ea-mi spune numai daca aude sau nu ceva la plamani. De obicei nu. Realitatea e ca genul asta de raceli trec si de la sine, dar in timp si destul de greu. Moni, lasa ca macar fac activitati legate de gradi. SI eu vreau sa ma duc sa o intreb pe tanti educatoarea daca o sa vina si la ai nostri ceva teatru de papusi. Desi, greu de crezut! 50 mii pt copii, la ai nostri in sat e enorm. [bang] Ash da eu pentru aia care nu au. Ca ma costa mai mult sa merg si cu Ana si Razvi la Tandarica. SI uite cum ajung eu la diverse dileme: saracie/ nesaracie. Imi spune Ana de prietena ei Mihaela, ca e saraca. O intreb "pai de unde stii?" Imi spune: "pai mananca paine goala, la masa la gradi" CorecT? [q] SI daca-s intrebata daca noi suntem bogati sau saraci? Ca m-a intrebat. EU i-am spus ca sigur nu suntem saraci. Dar nici bogati, pentru ca nu ash putea sa-i cumpar tot ce-si doreste. SI chiar daca ash putea sa fac asta, tot nu ar fi tocmai bine, cand sunt atatia copii care nu au.......[q] Legat de caini? Tb s-o filmez pe Ana dresand cateaua! E mortala! O asculta si executa ce-i spune pitica mea. [olala] Ai mei nu au frica de animale. Tb mereu sa le explic sa stea departe de caini, mai ales de cei pe care nu-i cunosc. Nu-i intereseaza! E adevarat ca au crescut de mici cu caini si pisici. Si cateaua din casa, a fost cam agresiva de mica si un pic cam rea. Il darama pe Razvan acum un an........mai si ciupea, musca....SI tot nu se lasau intimidati. Cand va aud cu dentistul ma apuca depresia. Ca la noi cu genetica, stam rau de tot. Daca seamana pe oricare dintre noi, tot nu e bine..... [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/dochia"]poze1[/url] [url="http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/Iarna20092010#"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi soare,nori alternativ.Vantul insa nu-i deloc alternativ,bate doar tare de tot [bang] Eu am fost plecata pana la Casa de sanatate si deja m-am si intors.Peste o ora merg dupa Diana si de-acolo la dentista.Intre timp m-am apucat de ceva acte.Cu Tudor se chinuie mami. Am uitat sa va zic ca s-a apucat Tudor si de deschis sertarele deja [bang],dovada aici [:D] : http://www.dropshots.com/MONICA2010#date/2010-03-15/14:09:12 La asta nu m-am gandit inca ,deci trebuie sa mut si de pe-acolo unele lucruri ... si sa pun inauntru chestii nepericuloase/neperisabile. Revin.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILI tin pumnii sa reusiti cu dosarul ala sa recuperati pierderile.Cu gelul ala ce sa zic,dentista noastra ar fi vrut sa vada mai pe larg prospectul medicamentului aluia (dar nu l-am gasit pe net detaliat),ca sa imi zica daca e ok pentru Diana,dar in principiu a zis ca e ok ca are fluor mult.Acum daca zici ca tu i-ai dat lui Nicolas si Vigantolette ala care parca asa ceva contine ... ce sa mai zic? [alcool] Eu i-am dat Dianei calciu aproape incontinuu de cand s-a nascut pana anul trecut ,deci nu doar 10 zile pe luna.Si tot degeaba,ca inainte cu cateva luni de trei ani deja avea cariute! Si de pe la 3 ani jumate incoace au inceput sa se toceasca si dintii aia doi de sus ... Si eu zic ca genetica e cea care conteaza cel mai mult in toata treaba asta. Fain ca a fost Nicolas la teatru,macar atat daca la gradi nu-l lasi. Bietul Cosmin si el cu mucisori,sper sa scape repede de ei. BRANDUSA ai tai tot raciti [bang] Dar la doctor de ce trebuie bani daca nu vine acasa (si la voi nu cred sa vina) , nu pricep? Nu-i gratis? La noi daca vine acasa pediatra ii dau 30 lei,in rest daca mergem la cabinet - nimic.Dar daca ne-am duce dus-intors cu taxi fix atat ne-ar costa,asa ca prefer sa o chem acasa,numai cand e vorba de vaccin mergem la cabinet,sau daca mai avea fratelo drum in zona sa ne duca. Legat de teatru cred ca sa vina teatrul de papusi in sat ar costa mai mult de copil decat 5 lei avand in vedere distanta , plus ca e Bucuresti unde totul e mai scump [:-@] Intr-un fel e bine ca vad ai tai cu ochii lor ca exista si copii asa de saraci,asa vor aprecia mai bine ce au ei ... Acum legat de caini: cand era micuta nu ii era Dianei defel teama de ei,dar pe cum a crescut ... gata [bang].Cam banui si influenta lui mami,care e super fricoasa la capitolul asta si o fi infricat-o si pe ea.Eu de cate ori ne intalneam pe strada cu caini o incurajam sa puna mana pe ei,sau chiar ii lasam sa sara pe ea pe cei mici si jucausi [:D] Eu si cu cainii vagabonzi socializez,nu mai zic cu ciobanestii intalniti pe la munte - de erau gata sa faca apoplexie mami si/sau matusile cand ma vedeau mangaind toate dihaniile [:D] Si lui Ghita ii plac mult si cainii si pisicile ... BRANDUSA pe bune filmeaz-o pe Ana cu cateaua aia sa ii arat si Dianei filmul [pk] Super fain de ei ca au atatea animale acasa!
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA - nasol ca Tavi e asa racit. Sper sa-l puneti repede pe picioare.E trist ce zici tu de fetita care papa doar paine la gradi[q]. Oare unde a auzit Ana de "saraci"? Eu n-am intrat in amanunte d-astea cu Nicolas. La el la gradi clar nu isi va da seama de chestiile astea insa daca il duceam de proba la gradi de care apartine satul nostru ... era ca la voi Brandusa. MONI - Cosmin n-are muci d-aia periculosi ci pur si simplu... e vorba de faptul ca ieri n-am reusit sa ii curat bine nasucul iar aseara dupa baita nu i-au iesit... cred ca trebuia sa-l bag intr-o apa mai fierbite putin sa i se inmoaie si mucii[bang]. Desi umiditatea in camera era ok... n-am mai pus si umidificatorul dar peste noapte cine stie ce s-a intamplat de s-a infundat in nas [bang]. Eu tocmai am reusit sa ii comand vaccinul de 2 luni lui Cosmin. L-am gasit la o farmacie cu 226ron in loc de 280-300 ron cat era pe la Dona, Sensiblu.. etc.. Ramane sa il trimit pe Robert sa il ridice dupa ce iau reteta de la medicul de familie[pk]. Am fost si eu cu Nicolas prin curte.. primise niste forme si lopeti de nisip noi, de la socra-miu... si vroia sa mi le bage in casa ... cica sa nu se murdareasca. Si n-a vrut neam sa se joace cu ele la nisip[bang]. Aoleu ca tare pretios mai este! Am infipt si eu niste bulbi de lalele/zambile pe care nu le-am pus asta toamna si incoltisera prin magazie. Acum a inceput o vijelie de se zguduie casa[:D]. LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si un raport rapid [:)]. Azi am dat o fuga la Bucuresti, si i-am luat masuri lui Razvan pt. ghetutele ortopedice. Faza: pe cand tehnicicanul ii spunea cum sa tina picioarele, Razvan ii zice: "tu vorbesti chiar serios, doctore!". Ne-am stricat de ras! Tehynicianul saracul... nu mai stia ce sa creada, el era concentrat si bagat tot in planseta aia cu masuratori, si dintro data, PAC! Razvan cu replica. Ne-a luat 90 de minu sa INTRAM in Bucuresti, adica mai putin decat drumul (cca 115 km) pe care il parcurgem in max. 60 minute. Oribil. Praf, urat, desi era soare. Am venit acasa, mi-am schimbat eu pantofii [:D], ne-am dus repede la piata de flori sa cumpar o floare ceva, si ne-am dus la Casa de Sanatate la o doamna draguta, prin amabilitatea careia nu am pierdut banii de la stat pt. ghetutele mai sus mentionate (am uitat sa ma duc sa ridic decizia, daca nu ma suna d-na aceea, haleluia ghetute platite de stat). Chiar si asa, tot ne-a usurat de 110 lei, pentru ca am ales o alta talpa decat cea platita de stat si am mai cerut si perforatii. In fine, d-na de la Casa merita macar un mic aranjament floral. Am venit acasa, am papat, acum astept sa adoarma, dar vezi sa nu, astfel ca ma duc si eu langa el, poate il vrajesc sa adoarma mai rapid, ca avem lectii azi. In mare vad ca toata lumea aici este bine, ma bucur, noi tot cu tusea aia tampita, dar... nu ma plang. Mai revin mai pe seara.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRISTINA tu vorbesti chiar serios [:D] Mortal Razvan [cool] LILI bine ca nu e ceva serios cu mucii,astia trec de la sine. Ma echipez si eu sa plec ...
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei ne-am intors si de la dentista.A terminat cu cariile,acum ce-o mai deranjeza cateodata sunt doar locurile unde stau sa ii iasa maselele alea.Si mi-a mai zis dentista ca unul din dintii aia de sus ce ii e ros ... o sa ii cada curand ca se cam clatina ! De iesit a zis ca cu cat rontaie mai mult (de exemplu coaja de paine) cu atat ii ies mai repede dintii/maselele,ca asa sunt masate gingiile si stimulati dintii sa iasa.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, ce bine ca ati scapat de carii, dureri si stres. Diana merita un mare premiu pt. cat de cumintica a fost la desntist, nu crezi? Noi am terminat lectia, am facut azi de la 18, a venit Corina mai repede. Mai nou, Razvan are o noua meteahna [:I]: mamiiiiiii, sa stai langa mine, sa ma aperi, ca ma fura vrajitoareaaaaaaaa!
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...