Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (62)


Recommended Posts

LA MULTI ANI, DENISA [flo]! sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bee, uufff, sanatate la puiuti. Sotul meu are viroza, maine trebuie sa plece la Sibiu, sper sa sa simta in regula, e ca un copil la boala. Tot azi, o data cu Denisa, e nascuta finuta mea Mara, fetita blonda, cretulina si cu ochii albastri. Implineste 3 ani si sambata mergem la party (de adulti). N-am niciun chef, fiindca acolo se va fuma... dar o ora jumate obligatoriu voi sta, asta-i viata. Stiti ca eu refuz categorci sa-l expun pe Razvan la fum de tigara [bang], insa de data asta chiar nu am de ales. Nana este plecata, nu am cu cine il lasa...
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliana, ce draguta e mama ta, si tanara [:)]. Iar Cosmin [olala]... e bucatica rupta din tine, parerea mea, parol. E frumos de pica, iar Nicolas are zambetul acela de milioane, de ma topeste cand il vad. Moni, ce pacat ca s-a intarcat Tudor [q]. Bine ca nu te simti deprimata, a supt 6 luni, atat a considerat ca-i trebuie. E frumos [olala] si el de mori. Nu mai sta locului? Pai ai baiat mare, vioi, sanatos [pup], e greu acum, dar stii tu, creste si vei mai putea sa-l lasi putin mai liber (zic eu, care nici acum nu stau prea linistita [:I]). Noi suntem ok, azi am iesit putin, dar batea vantul tare, cu praf [bang], oribil. Vartejuri de praf. Acum Razvan este la lectii, am inceput de la 18.00, merge excelent, chiar si cu pluralul ala buclucas. Azi i-am cumparat un soi de "lego" (alta firma, dar pe acelasi principiu) si deocamdata i-am asamblat doi DINOZAURI. Are o noua pasiune, a mai uitat de Mc'Queen, si eu ma bucur mult. N-a vrut sa doarma decat cu dinozaurii aia, care sunt oricum foarte haiosi. Ah, si azi n-am plecat in oras pana nu l-am pictat din nou Spider Man. Si ce mandru si-a mai purtat "masca", din cadn in cadn imi cerea "oglinda" (aia minuscula de la telefon) sa se vada si sa se admire. Am baiat mare. Si destept, ofcourse [:D].
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Terminat momentan cu copiii. Rasuflu putin, pana incepe agitatia de peste noapte. [bang] Ana si Tavi au facut aerosoli. Razvi a facut numai isterii, de unul singur. Rasfatat si rautz!!!! Cum nu-i convine, cum comenteaza, urla, se supara.........Nu mai spun cat de periculos e el insusi pt propria lui siguranta! Jale si durere. Se arunca pe scari, se arunca din cada in cap, isi prinde degetele la usa.....Faza cu tras TV-ul care l-a sarit v-am zis-o, de acum cateva luni. Afara trage roaba cu lemne peste el, etc. E un pericol continuu. Ingrid, felicitari pt 14 ani de casnicie! Cat mai multi inainte! Si sanatate Dianei. Cum mai e? Astery "cube" zici? Si eu cunosc pluralul asta de la fii-miu. Cat depre copilul mare, cunoastem. Citeam undeva un articol scris de o femeie despre barbati. cica nu se plang. [:D] Nu zau? Toti barbatii mei apropiati sunt mai rau decat copiii! Ofteaza, se vaita. Intotdeauna suferinta lor e aia mai rea, boala mai deosebita....NImeni nu are/a avut ce au ei, etc.[alcool] Moni, Tudor e atomic rau de tot! NU ma mir. [pk] Vazut jucariile......cool, dar nu multumim. DE Paste ce le-oi lua? Probabil Kinder Joy. Liliana, am vazut si bunicul cu pricina. Cred ca pe Cosmin il fascinau ochelarii? Ai mei au avut mereu o atractie/ fascinatie/ spaima irezistibila fata de ochelarii socrului meu. Intre timp, noi ca noi cu dantura. Ce-a fost fain duminica la socrii: socrul meu avea dinti noi sus (nu stiu din care, amanunte, etc). Oricum erau noi si orbitori, fata de ce (nu) avea inainte. Ana si Razvan au ramas masca de uimire dar nu au spus nimic. Cand ne-am intors acasa la ai mei, Ana "Lui Aurica (socrul meu) i-au crescut dinti noi!" Mama: "Cum Ana? Cum de i-au crescut?" Ana "Pai cred ca a mancat multe fructe, legume si carne" [pk] [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/dochia"]poze1[/url] [url="http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/Iarna20092010#"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid felicitari pt ziua de ieri , pt aniversare !!!+ , La multi ani !!!! Bee of pe toti v-a lovit boala , adica pe toti copilasii . mai nu imi vine sa cred ce rautz e Razvi , si periculos intr-adevar pt siguranta sa. Din poze pare asa un ingeras. Eu nu mai stiu daca am citit aici pe forum sau am auzit in alta parte , unde se zicea ca de obicei fratii mijlocii , asa cum e cazul lui , sunt mai problematici . Cand v-a creste mare sigur va fii mult mai cuminte [:D]. Multa sanatate la pitici . Clara azi nu a fost la gradi , ca profesorii au facut greva , cica pt imbunatattirea calitatii invatamantului [alcool]. Na iaca . Bine puteam sa o duc , dar nu faceau activitati , pur si simpluu ii lasau dpar sa se joace , si cum majoritatea nu isi duceau copii am preferat sa stea acasa . asa ca a stat toata ziua cu nicu , ca eu am lucrat si de dimi si de dupa-masa . Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, tot la cafeluta sunteti? Noi ne pregatim sa iesim afara, mancarea este la aburi, se prepara [:I] singura. Am calcat niste camasi ale sotului (abia astept sa vina vara, sa treaca la cele cu maneca scurta, m-am saturat de astea cu maneca lunga). Aici e soare si caldut, cel putin asa se vede de la balconul meu. NU mai vreau sa bata vantul [q]. Bee, sanatate puiutilor. Ana [flo], noi doua la cura... sa fim sanatoase. Ieri am facut o placinta de mere cu stafide si scortisoara, la cerere. Mortala. Abia ma abtin seara sa nu ma arunc in tava aia. Eu la kg deocamdata stagnez, dar tot e bine, acum pandesc sa apara la cantar 67+, deocamdata tot apare 68+ [bang], dar mergem inainte. Gata, am plecat afara. O zi frumoasa va dorim!
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ! Eu p-aci abia l-am adormit pe Tudor.Parca e un pic mai bine ca macar are deja stabilitate buna in patru labe si nu mai pica in bot,asa ca il las sa misune.Doar cand da atacul la catarat pe dulap sau cand ajunge aproape de colturile mobilei mai sar la el.Si in patut se tine tot mai bine in genunchi agatat,doar ca e mai greu la lasatul jos,e ca un pui de matz d-ala care urca pe gardul de sarma si acolo ramane strigand dupa ajutor "miauuuu ..." vai ce ma stricam de ras de ei [:D] Azi iar e soare deci sper ca iar va lua o gura de aer baiatu',desi ieri a fentat ca totusi a dormit si pe-afara o ora [bang] ,desi mai dormise aproape doua inainte de a iesi.Asa ca mami in loc sa isi vizioneze in liniste telenovela ... ciuciu [:-@] Imediat vine iar ea incoace,eu vreu sa trag o tura la targul ala de langa Kaufland sa vad daca gasesc cate ceva,desi mi s-a redus bugetul simtitor cu jucaria lui Tudor ,dar na aia e macar folositoare pe termen indelungat.Aseara am facut recensamantul la incaltaminte si ciorapi,rezultat trei sferturi din ciorapii Dianei sunt mici,adidasii mici,sandalele la fel.Imi imaginez ca la fel or fi si rochitele ... BRANDUSA imi pare rau ca sunt iar cu bronsiolita,acum si Tavi [bang] Revin mai incolo,acum merg sa ma echipez ...
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. SI noi pe-aici. Nesomn, cafea, aerosoli cu urlete (la Tavi) si fara urlete la Ana. Apoi pune-le mancarea, a venit o vecina sa vorbeasca ceva cu mine, legat de o afacere a ei si s-o ajut cu ceva documente, schite, scheme. Apoi mancare de pranz....acum tb sa-i culc. Tavi da semne de indreptare, dar Ana e destul de rau. Nici nu poate sa doarma de la tuse. Sper sa-si revina putin. A dormit mult dimineata, daca n-a dormit noaptea si cand s-a trezit la 9 si ceva voia la gradi! [q] O duc maine, ca abia asteapta. Moni, rochite, sandale, ciorapi? [alcool] Poate sosete sa mai avem, ca abia le-am cmparat o tura. Sandale sigur nu, ca si anul trecut i-am luat doar tenisi. Rochite? Noroc cu Nasa-sa ca i-a luat anul trecut una frumoasa. Noi in continuare cumparam pe avarie maxima: avem musai nevoie, luam. Putem fara, stam fara. Nici nu-mi fac inventarul inca. Sa treaca iarna, ca Tavi iese din salopeta de iarna si alta io nu-i iau. Da, sigur incaltari le tb la toti. Tricouri mai au din cate tin minte. Zii de Tudor, de stat sta in fund? Al meu se rostogoleste, se ridica in fund de pe spate, dar de stat in fund nu stiu daca sta nesprijinit. De mers in 4 labe, nu. Razvan a stat in fund la 7 luni si a mers in 4 labe, candva dupa 8. Ana a mers in 4 labe iute, la 6 luni. Dar ei au facut ambii kineto, stimulare maxima. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/dochia"]poze1[/url] [url="http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/Iarna20092010#"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA pai Tudor sta in fund si nesprijinit dar foarte putin,ca nu vrea! De putut poate sigur ,ca il vad cand e legat in bouncer si lasat pe spate ca se ridica si sta acolo in fund [:-@] Sau daca ii dau ceva nou si interesant dupa ce l-am pus in fund,mai sta un pic,ca uita sa plece. Dar e mai interesant sa o ia la pas,asa ca se arunca intr-o parte,apoi in patru labe si a plecat.De ridicat singur de pe culcat pe spate in fund,inca n-a facut-o,dar nu ma agit ca fix asa a fost si Diana si intr-o zi brusc s-a ridicat singura in fund sprijinita intr-o mana.Aia n-a insemnat si ca a stat prea mult in asa pozitie. Cu cumparaturili ... ce sa zic,m-am dus pentru Diana si mi-am luat (si) mie ceva.Ei i-am luat doua rochite una din bumbac,una mai vaporoasa.20 lei prima,28 a doua - pe-asta i-o plateste mami.Incaltaminte de copii nu era,asa ca mi-am luat mie o pereche de sandale din piele,bej,d-alea cu curele si cu toc inaltutz dar comod.Si un jerse tot bej,cu maneca trei sferturi.Nu erau in plan,dar daca nu mi le luam clar imi parea rau,asa ca naiba sa ii ia de bani ... mai ales ca am mai dat 55 de lei pe scutecele lui musiu de la DM - maai ce ma enerveaza ca a devenit un mare kk-cios ca sora-sa ... pai el facea cam de doua ori pe zi,acum face si de cinci-sase ori pe zi kk [bang] Pai e corect ? Sosete nu erau decat groase,sau albe simple mai subtirele.Nu ma agit ca de-alea gasesc pe toate gardurile.Adidasii sunt urgenti si sandalele ,trebuie neaparat doua perechi,una pentru joaca - din astea o pereche o sa o plateasca iar mami.Ce ii mai trebuie neaparat sunt o pereche de blugi ca-s deja scurti toti. Pantaloni de trening, hanorace, tricouri are suficiente zic eu.Si ceva tenisi mai are. Noroc ca pe Tudor deocamdata il bag si io in salopeta cea groasa,mai are si ceva chestii de primavara pantaloni/bluze/jacheta,iar dupa aia mai vad eu ... clar ii vor trebui luate tzoale de vara de un an. BRANDUSA la tine oricum e mai simplu cu Tavi ca presupun ca ai tinut lucrurile lui Razvan.Si stai ca voi sunteti la tzara ,prin curte la joaca le poti da orice (cum le dau eu prin casa ...) ,dar la oras cum ies la joaca afara,sunt deja in public,deci trebuie sa fie cat de cat echipati [bang]. Tudor e cu mami pe-afara,peste juamte de ora merg sa o scot pe Diana de la gradi,dar pana atunci merg sa imi iau o cafea si revin,ca numai una am baut azi. Aaaa ... frate-meu diseara iar se cara la schi in Austria pentru 3 zile [mariaj]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit,nu ma grabesc ca si asa daca ajung prea devreme o gasesc pe Diana dormind,sau cel mult imbracandu-se [:-@] CRISTINA valeleu mergi la chef sa stai in fum de tigara? Pai nu se poate fuma undeva separat,eventual la bucatarie? Mai ales ca-s copii in zona.Eu nu inteleg asa hal de oameni [bang] ANAMARIA mai povesteste si tu de Clara,cum se mai joaca,ce mai fac pe la gradi.Pe Paste ce i-ai luat? URSULINA vad ca tace malc [mariaj] Restul lumii??? Iesirati pe la plimbareala? Eu am bagat la spalat o tura de geci de iarna sa nu le mai vad ... maine mai bag o tura.Nasoala iarna a fost,macar de era zapada din plin,dar a predominat mai mult lapovita,ploaie,vant,frig,ceatza [bang] Mami l-a dus pe Tudor sus la ei,ca iar a dormit afara [bang] Si cat e treaz maraie,cred ca nu ii convine echipamentul,pana acum nu facea fitze pe-afara,acum poftim!!! O iau pe Diana de la gradi,mergem la ei sa il iau si pe Tudor si ne intoarcem impreuna,poate mai bagam o mini-plimbare.Am fugit sa ma echipez.Ce fain ca e gradi la 2 minute de bloc.Si mami sta la 5 minute (nu de alta dar mai trebuie stat la semafor,ca altfel in 3 minute-s acolo).
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...