Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (62)


Recommended Posts

Helou, Azi nu prea sunt in dispozitie , a murit tot de cancer , o buna prietena si colega de servici de-a lu maica-mea [q][bang]. Asa ca m-a cam intors pe dos , desi stiam , diagnosticat in septembrie [bang][bang]. Moni, nu i-am luat inac nimic , si nici nu stiu ce o sa-i iau . Plastilina trebuie neaparat ca mi-a facut capul calendar . Si pe langa o sa vadce are nevoie . Ma enerveaza ca am asa papuci faini pt ea , vreo 3 perechi si toti ii sunt mari inca , vor fii buni la toamna . Asa ca trebuie sa vad si ceva papuci . Am o rochita faina , ceva bolero ar trebuii sa-i iau la ea, dar nu am bas vazut . Va las, trebuie sa fug la reflexo Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ANAMARIA nu povestisi cum e la reflexo,te gadili? [:D] Vad ca tot super prinsa in activitati esti si tu. Ai mei au adormit,asa ca ma desfasor oleaca la o cana cu lapte cu cacao. La Diana la gradi alta activitate: saptamana viitoare ii vor duce ... in padure [:D] Nu foarte departe ci in padurea Ceala una din cele doua de la marginea orasului,e o padure destul intinsa si se afla de-a lungul Muresului.Azi am tot trombonit-o ca ce se face daca se intalneste cu lupul pe-acolo [8D] Deci incep plimbarile si nici n-a sosit inca vremea buna.Pana acum in grupa mica si mijlocie au iesit doar la teatrul de papusi,la o scoala ajutatoare,la o scoala din cartier,la niste manastiri,la un parc botanic dintr-o comuna din apropiere, la biserica si acum la padure.Nu e rau zic eu,mai ales ca grosul de pe-acum incepe,ca pana acum erau prea mititei de plimbareli serioase. Tot legat de Diana - a venit azi acasa de la gradi cu desenul asta:http://www.dropshots.com/MONICA2010#date/2010-03-18/18:16:21 si acum cautam niscaiva interpretari la testul arborelui [:D] Intai nu am crezut ca a desenat ea acolo,ca doar florile mi se pare ca sunt desenate genul ei,pomi n-a mai facut asa model.Asa ca am pus-o acasa sa deseneze si a mai desenat tot asa unul,ba cu un trunchi si mai gros [alcool] ,plus plin de mere rosii ! Am intrebat-o cine a invatat-o sa deseneze asa,cica ... Oana (fetita aia mai mare cu un an decat ea - trombonista cu pijamalele [:-@]).Si cerul si iarba sunt altfel desenate decat le facea pana acum si la fel a desenat si acasa azi,de unde deduc ca fata s-a apucat oarecum de plagiat [:D] sau ma rog,daca n-are timp ma-sa sa o invete sa deseneze [batcap],lasa ca o invata Oana [8D] De Tudor raportez ca a mancat cam prost azi,mofturi la piureul de legume cu carne,nici banana cu branza n-a mancat-o pe toata,ma rog a fost cam intors pe dos azi in general.M-am mai plimbat cu el o ora pe-afara si de la 17 (Diana ramasese sus la mami) si de cum am ajuns acasa car si mar toata seara.E de groaza cu adormitul: san sa adoarma la el niet,nici suzeta nu mai serveste defel de cand a abandonat suptul ,sa il legan in bouncer sau in brate nu sta,ci se zbate si se crizeaza ... Si e obosit tare la cat se zbenguie si pana adoarme tot mai mult se suceste si invarteste,de nu mai stim ce sa facem cu el mai ales seara [bang] Ziua mai il ametim de cap in hinta,sau chiar mai adoarme in patut singurel - desi tot mai rar - dar seara nici hinta nu mai functioneaza.Macar la Diana aveam suzeta si leganatul,dar la el ce remediu sa aplic? [bang] Ii mai cant, ma mai plimb in brate cu el - ca daca stau jos urla [xx(] Ei partea buna e ca parca vad ceva urme de muschi pe brate [pk] asta fiind singura metoda sa le ingras putin .
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha mi-am mai amintit.Aseara citeam din enciclopedii si am ajuns la pietrele pretioase,la diamant.Si Diana hop ca ea vrea diamant din ala.Ii explic eu care e treaba ca e scump tare si bla bla,ca lasa ca daca o sa creasca mare o sa isi cumpere ea daca va lucra,la care mi-o tranteste fata ca cica nuuu ca io-s mama ei si eu trebuie sa ii cumpar diamantu' [bang] ca ea nu vrea sa lucreze [bang][bang] Hattt cum asa? Pai o meserie ceva,parca amintea de coafeza,profesoara si alte alea ,nu? NUUU !!! ACUM VREA SA SE FACA PRINTESA [zid] O intreb ce face printesa toata ziua? Cica se pupa cu printul [:0] si danseaza cu el [alcool] Heeeeeei sariti,mi-a schimbat cineva fata [help][bang] Ea careia i se falfaia de printese ! Am terminat in sfarsit seria aia de enciclopedii si azi i-am citit din cea veche groasa,am citit pe la anatomie,cu organe de simt,creierul,sistemul osos,sangele ... d-astea.Mai citim si maine seara ca mai avem in domeniu.Pare destul de interesata,nu prea i-am citit asa ceva pana acum,doar superficial. Am uitat: http://www.dropshots.com/MONICA2010#date/2010-03-16/18:31:00 pe langa printesa asta e si alta pasiune de-a mademoaselei [alcool]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Nimeni la cafea? BRANDUSA cum mai sunt copiii? INGRID Diana tot dupa tine e inca? [8D] Mai tuseste? LILI ce mai zici? Vad ca bantui prin dropuri. Restul lumii? Tudor a adormit pe la 10 si ceva ,dar atata s-a plimbarit de pe la 8 m-a ametit de cap. Nici nu i-am dat piureul ca de cateva zile nici la 11 nu il mai vrea ,se pare ca ii tin de foame cele 300 ml de lapte baute pe la 8 ,sau e prea obosit ca sa mai manance.Asa ca i-l dau cand se trezeste,inainte de a pleca pe-afara (sper ca si azi e soare). I-am dat aseara niste Humex si deja a inceput sa tuseasca harait tare de la el,poate scapa odata de secretiile alea ramase prin gat.Nu il deranjau prea tare,adica a dormit noaptea,mucii nu-i curg,doar ca se mai aude haraiala in gat si dimineata cand se trezea mai tusea de la ele,asa ca mai demult. Am strans hainele uscate si cu ocazia asta am sortat si la Tudor body-urile: trei sferturi din ele ii sunt mici,noroc ca am mai gasit cateva din cele ramase de la Diana.Cred ca azi daca il scot nu-l mai bag in salopeta aia,ca poate de-aia e asa marait afara. Eu nu stiu de ce sa ma apuc [bang] Am de facut cam urgent si niste chestii la acte si de facut niste plimbari tot cam urgente,ce sa aleg? [bang] Nu mai zic de smotruiala ... Ah si asta daca vine cumva tati sa il trimit afara pe Tudor cu el,ca mami nu prea are cum daca frate-meu e plecat ,iar maine lipseste alta vanzatoare.Pana una alta sunt la micul dejun nr.2 ca la nr. 1 abia am baut cafeaua si am rontait niste biscuiti,pe motiv de strumf plimbaret.Acum am trecut la sandwichuri (cu almette,sunca,cascaval si gogosar) si la kefir.M-am cantarit aseara,54 kg doar [q] Daca ajung iar la 52 pana la vara fac cu nervii [bang] Dar nici pofta de mancare nu prea mai am de cand nu mai alaptez ,plus ca nu apuc sa mananc il liniste [cusca].De gatit ce sa mai vorbesc [alcool] Pana era mai mic mai statea Tudor cuminte macar in bucatarie in bouncer,acum cine sa mai stea? Il mai pun in scaunul de masa si ii dau una alta,dar dupa 5 maxim 10 minute deja s-a saturat si-acolo.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[batetoba] Avem o premiera: http://www.dropshots.com/MONICA2010#date/2010-03-19/16:21:52 [:D] Se pare ca azi vorbesc singura,pai da ca e si we si vreme frumoasa. La noi a batut tare vantul,dar de-asta tot m-am plimbat cu Tudor vreo ora jumate pe-afara.Dupa aia a venit mami de-a stat cu el si eu am fugit pana sa ii cumpar Dianei adidasi si apoi dupa ea la gradinita.I-am luat doua perechi: o pereche de adidasi negru cu bej pentru joaca si una de pantofi mai sport bej,de la aceeasi firma Ufo.Nu-s de piele decat in interior,dar buni is si asa 65 de lei amandoua.Si urmeaza sandalele,blugii ... ii iau iar costum geaca + pantalon ca-s mai simplu de asortat,am si ochit cateva modele dar probabil saptamana viitoare urmeaza.Dar deja is la buget de avarie [bang] Sunt ko ... asa as trage un pui de somn,dar Diana e plictisita (acum e la desene si il face pe Tudor sa rada [pk]) si Tudor dupa cum vedeti a trecut la un nou stadiu ridicatul in picioare. Poate daca apare taica-su si mai are chef iesim mai incolo iar toti la o plimbare,sau macar el cu Diana.Casa zboara [alcool] Noroc ca mai aveam mancare ,doar alta tura de haine am pus la spalat si la uscat azi. Piua ca a aparut husbandu' si oricum simt un miros cunoscut,Tudor e la nr. 3 sau 4 doar [consti]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uff pauza de o un capucino eu si o ciocolata calda Diana - acum ni le prepara Ghita. Asta ca premiu ca l-am adormit pe Tudor in hinta - muica ce mai cascaaa strumful [:D] Diana deseneaza de fapt,iar Ghita a terminat de aspirat in dormitor,cred ca mintenas ne evacueaza si de aici sa termine de aspirat,probabil in bucatarie de gasim adapost ... De iesit eu una chiar nu mai am chef,deocamdata mai ales ca inca bate vantul si mi-a ajuns pe ziua de azi.Asa ca muncesc sa termin capitolul [:D] ca si asa nu prea pot face altceva (as citi io,dar Diana bate din gura [:-@])
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Moni, vad ca nu te straduiesti suficient sa termini capitolul singura. Ai musai nevoie de ajutor. Ieri am scris 4 randuri, dar mi-a pierit de tot cheful si am renuntat. Nu avem zile prea grozave. De unde ziceam ca Tavi merge spre bine, dimineata la 6.30 eram la Urgenta la Budimex (spitalul nostru de copii). Asta e cu medicii de familie. [bang] Noroc cu medicii de spital, ca mai vad tot felul de cazuri......ca medicului de famile i-am dictat eu reteta si cand i-am cerut adrenalina, ziceai ca i-am cerut o racheta! [alcool] Ce s-a intamplat de fapt. Miercuri si joi a mai fost cum a fost. Dar ieri copiii, curatenie generala in casa, eu fuga dupa Ana, apoi fuga acasa, fa-le, da-le de mancare, fugi la sedinta cu parintii. Inapoi, iar mancare pt adulti, stai dupa Razvi care se suie pe gard si face chestii periculoase. Am neglijat micul bolnav. care probabil trebuia tinut numai in brate sa doarma sa se odihneasca. De unde! Ieri agitatie, somn din parti, a respirat rau s-a odihnit si mai rau si tot asa, peste zi. Apoi seara s-a culcat la 7 ca era epuizat (nu dormise deloc peste zi), s-a sculat la 11 si da-i circ toata noaptea. 3 ceasuri i l-am dat lui Radu si m-am culcat, ca nu mai stiam de mine. SI dimineata pe la 5 face febra. Mica e drept, dar peste 38 la 5 zile de boala. Pai ia-l si fuga la spital. Acolo a fost bine. Il asculta o doctorita tanara, suiera al meu din toti plamanii de la bronsiolita (ce surpriza, pe mine, nu?) si chitzaie de la o laringita. I-au facut si o hemograma pe loc si e ok, i-au masurat si oxigenarea sangelui. E relativ ok: se ventileaza, dar e tahicardic. EU i-am zis ca am mai patit si cu celalalt copil belele, asa ca m-a lasat acasa cu tratamentul schimbat. Si sa revin, daca mi se pare ceva in neregula sa ne internam. Acum e mai linistit ca a dormit vreo 4 ore (in brate). Se joaca intre jucarii. O sa mai intru la povesti. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/dochia"]poze1[/url] [url="http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/Iarna20092010#"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziulica si de la mine. BRANDUSA imi pare rau ca ati ajuns la urgente, bine ca macar nu e grav,mai mult sperietura cred.Sper sa intri cu vesti mai bune.Ceilalti cum sunt? La sedinta cu parintii ce v-a mai zis? Vad ca si la voi agitatie mare cu curatenia.Mie mi-a spalat mami azi geamurile pana am fost eu afara cu strumfii.Mai mult cu Tudor ca pe Diana am lasat-o la hinte cu taica-meu urmand sa o duca el sus la ei sa o culce de amiaza.Mai avem bucataria si faianta in baie,plus camara si debaraua unde am facut ordine doar partial.Si perdelele de pus la loc ca le-am spalat azi si pe alea. Cu Tudor e jale,azi s-a ridicat in picioare si in patut (unde dealtfel sa asteptam sa o faca prima oara,nu la sertar ...) si alta premiera ca a iesit din patut cu totul,dar asta ma asteptam,ca nu avea o inaltime prea mare de escaladat.Doar ca pana azi mai iesise doar pe jumatate,era mai greu de ridicat fundul.Era Diana in pat azi-dimineata si a tzasnit spre ea [:-@] de numai ne-am trezit cu el intre noi doua [:D] Continua sa manance foarte prost [bang] Azi a baut la 8 cele 300 ml lapte praf,a mai rontait un piscot,iar la 12 i-am dat dintr-un borcan orez-legume-vitel.I l-am si sarat,dar degeaba,abia a luat 2-3 linguri.Mami s-a agitat ca de ce ii dau asa ceva ca nu e bun,dar la fel a facut si ieri cu cele facute de mine (cartof,morcov,teline,carne de pui) pe care le manca binisor inainte. Am zis ca nu ii mai dau piure de fructe dimineata ca sa manance legumele,dar oricum ieri nici pe alea ce ii placeau nu a mancat decat jumatate de portie.In final mai aveam prin zona jumate de banana si pe-aia a lins-o pe toata [mai] Cand ne-am intors i-am oferit iar papa incalzita,dar iar numai cateva lingurite a mancat.In schimb cand i-am dat suc de portocale sa vedeti plans cand s-a terminat! Totusi dupa ala s-a mai indurat de-a mai mancat cateva lingurite din mancare.Singurul lucru ce il mai mananca cu pofta ca inainte e banana goala si cerealele alea bune ce i le dau seara.Si banana cu branza de vaci a mancat-o ieri ,dar nu asa hamesit ca alta data.Nu stiu ce sa zic,mami a zis ca poate il doare gatul, dar de la banana si cerealele alea dulci nu il doare? [:-@] Io zic ca e smecher [8D]. Acum l-a adormit taica-su, dar dupa ce se scoala iar o fi distractie pe capul meu.Ghita dupa ce se odihneste un pic se duce la taica-su sa aspire si la el si sa ia perdelele sa le aduca la spalat.Geamurile nu stiu cand apucam sa i le spalam [bang] Am zis sa chemam o femeie sa se ocupe de treaba (ca-s destule geamuri) ,dar nici timp de gasit una nu avem niciunul [alcool] Afara tare cald a fost azi,dar un vant de te ia pe sus ! M-am intalnit si cu prietena-mea cu fetele (aia care vine cu noi la mare) macar o tura de drum am avut companie.Io bag o tura de doua statii de tramvai distanta si inapoi,plus dupa aia prin zona pana la mami la bloc,la locul de joaca preferat la Dianei,la ai mei la magazin ... de-acolo ma aprovizionez cu cate o punga cu pernite umpute cu cacao Viva - combustibil pentru caloriile pierdute.Plus apa ,sa nu uitam.Oricum e plictisitor plimbatul asta aiurea, atat ca ma mai intalnesc cateodata cu careva de mai stau la povesti.Daca stau pe loc se trezeste musiu.Si daca e treaz nu prea ii convine sa stea in carucior,l-am ancorat in curele si sa vedeti ce se mai zbate si tzipa.Noroc ca e plin de lume pe traseu,mai ales copii si caini si mai are ce viziona interesant . INGRID nu mai tin minte cat ai zis ca e ora de engleza la educatoarea aia? Ca ieri am dat in fata blocului la mami de un baiat,era in clasa a cincea si astepta profesoara de engleza la care se medita.cand colo surpriza e chiar mama lui Ale (xandra) prietena Dianei ! Eu stiam ca e profesoara de franceza dar se pare ca e si de engleza.Baiatul a zis ca e 20 lei ora.Deci pe viitor as avea la cine sa o dau,poate o si intreb sa vad daca nu o invata deja si pe Ale si sa le mediteze impreuna,cred ca le-ar placea la amandoua [pk]. Ma rog nu chiar de-acum,ca-s leftera momentan si vreau musai inotul intai pentru ea ! Saptamana viitoare sper sa nu uit sa o sun pe profesoara aia sa ma asigur ca o ia. Nu mai stiu ce voiam sa zic,dar imi amintesc io,acum ma apuc de ceva hartogaraie de facut,deci sunt prin zona.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA nu mai aparusi? Macar tu? Cum mai e Tavi? Ce bine ca macar se joaca frumusel cu jucarioarele. Eu acum seara m-am dus sa montez jucaria sosita ieri (ascunsa la fratelo) si am zis ca aduc incoace panoul cu volan/butoane sa se mai joace Tudor,cand nu e Diana in zona (Diana trebuie sa stie ca e de la iepuras [8D]) Eu una sunt incantata de jucarie,dar cred ca mai incantata va fi ... Diana.Are trei pozitii masina (sunete de motor,claxon,frana etc.) / melodii (foarte dragute si placute,nimic strident) / lectii (cu litere,forme geometrice etc.) Alte chestii telefon,pozitii sus /jos,cantecul alfabetului (apar si literele pe ecran) ... ma rog multe a;lte chestii si toate in engleza,numai bine. Tudor intai a ramas blocat,se uita cand la jucarie cand la mine cu gura cascata.L-a atras in principal ecranul luminos.L-am instalat in bouncer in fundulet si a butonat pe-acolo cu gura pana la urechi de incantat,daaaaaaar ... n-au trecut 5 minute si s-a dat jos din bouncer si la drum [bang][q] In principal sa se catzere ( printre altele la mine pe picior [alcool]) sau pe masa/dulapuri [bang] Pai nu de-aia nu i-am cumparat eu nici Dianei jucarii de-astea scumpe? Ca tot atat ar fi butonat la un radio de exemplu ... Acum evident ca in trecere [:D] o sa mai butoneze el la chestiune ,iar cand va creste si va stii ce e aia masina si volan,ii va placea mult,sunt sigura.Nu mai zic de balansoar/masinuta ca la alea m-am nehalit eu de fapt.Dar e clar ca doar un centru d-ala de activitate static cu lumini/sunete erau zero barat la plimbaretii mei. Am plecat sa ii fac baia ca circula bezmetic p-aci ,cu obiective principale sertarele sau cataratul pe tabureti [bang]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Astenie de primavara, oboseala... s-au acumulat. Eu ma laud cu un sot bolnav (laringita), purtator de masca. Chestia cu paza buna, ce sa fac? Dintro viroza greuta, s-a ales cu laringita. Razvan inca mai tuseste, dar sporadic, oricum are inca un zgomot ciudat la tuse, asa ca inca ii dau Ambroxol, ca tot ma intreba parca Brandusa. Aparatul de aerosoli l-am imprumutat prietenei noastre Teodora, care are laringita+bronsiolita [bang]. Ca si Sorin, celalalt prieten al nostru [bang]. Azi, fiind o zi superba, am dat curs invitatiei finului nostru la un gratar la livada lor. 18 ha de ciresi!!! Natura, frumos, soare, cald... am facut niste poze speciale, poate maine sa pun, acum sunt pe laptop si le am in calculator. La gradinita inca este greva, deci Denisa, daca citesti, maine socrela ta nu cred ca-l va vedea pe Razvan, deoarece la ora aia doarme, sa vad cum voi proceda, cu cine il las in casa, fiindca singur nu am curaj. Mie imi convine greva, deoarece cu atatea viroze, sigur ar fi 'pescuit" si RAzvan ceva, peste tusea asta tampita, de care nu mai scapam odata. In seara asta a fost "seara pizza", a vrut Razvan, si tat-su s-a executat. I-a adus din delegatie o carte cu puzzle cu dragoni, foarte frumoasa si interesanta, de la Girasol. Pt. iepuras eu as fi vrut o macara din aceea ca a lui Sorin, dar nu gasesc... mai caut, poate am noroc, pana la urma. Cam atat despre noi, alte noutati notabile nu avem. Mai revin, daca ma lasa piciul meu.
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro5"](6)[/url] [url="http://en.tackfilm.se/?id=1261422750796RA23"] MY HERO [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...