Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (62)


Recommended Posts

Moni sa stii ca azi chiar am facut niste poze si o sa le pun mai spre seara [:D]. De fapt daca ma gandesc bine si saptamana trecuta am facut . Nu nu mai venim pana in august , in principiu [:D]. Uite as fii gasit zilele astea saptaman acare vine daca nu ma insel , cu 200 si ceva de euro dus intors pt toti 3 . Dar pe Nicu nu il urc in avion decat sedat si pe targa [:D], asa ca..... MA batea pe mine gandul cu nebunia asta de acte si formalitati sa vin chiar eu o saptamana , dar e dificil pt Clara sa o las aici , chiar nu pot . daca se imbolnaveste ce face nicu cu ea ? ADica nu stie efectiv ce sa faca , daca nu ii dau eu indicatii exacte [bang]. Asa ca decat sa ma duc si sa fiu un pachet de nervi de stresul ca ce e aici , mai bine nu . Asta ca sa am si eu o gramada de motive pe sot [:-@] Bee. Si cred ca mi-as gasi copilul stresat [:D] ca stia 2 sunt la fel de incapatanati , nu cedeaza nici unul [bang] Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare de la mare La noi zi frumoasa rau, cel putin pana acum. Am scos copii afara, pe langa casa, s-au plimbat un pic cu trotinetele, Ioana cu rolele, s-au jucat un pic mai mult cu pamantul[bang] bineinteles ca nu singuri, acompaniati de verisoara lor Eva si de vecina Romina si au mai mancat si gogosi buuune rau facute de mine. Am gasit eu o reteta data de o matusa, o aveam demult dar uitasem de ea si azi n-ama vut chef sa dau drumu la comp sa caut reteta ca apoi se infigea si rares aici la un film ceva mi-am amintit de vechiul caiet de prajituri. Acum dorm copii mei, cand se trezesc facem un gratar de pui cu salata. De maine ma duc la sala...sa vad ce iese. Irina, ce misto ca mergeti la teatru, si noua ne place dar este mult de mers firar, noi facem 30 min cu masina pana acolo. Inca n-am probat daca va sta Rares la teatru. Vreau s-o duc pe Ioana la cinema odata. Ana ce misto ca faci reflexoterapie. Nu stiu daca as suporta, mie nici masajul nu prea imi place. Ce zici tu acolo?? Sunt grasa nenica, cred ca ai vazut poza de la ziua Ioanei...in care imi atarna o halca de burta..pai nici gravida nu era asa grasa. pacat ca pierzi bani asa. Din pacate ai nevoie de actele respective. Imi pare rau ca nu a putut nasa mea sa te ajute. daca era posibil te ajuta cu siguranta. Sper sa poti rezolva in vreun fel pana la urma. vai Moni, n-as bea lapte praf nici de frica, este scarbos.( ete cabos cum zice Rares). Am vazut ca ti-ai facut si tu cont pe FB. Eu mi-am gasit acolo o prietena plecata in state de 15 ani si cu care n-am mai vorbit deloc de atunci..so..its nice. Probabil am sa ma plictisesc repede. De conquistador m-am plictisit deja ca se repeta intrabarile. Si trebuie sa joci continuu ca sa ajungi in vreun top si eu n-am nici timp si nici chef! Liliana, felicitari ca scapa-si de toate kilele. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp s-a trezit Tudor a mancat,s-a tavalit si acum iar a adormit.In hinta [:D] ANAMARIA lasa ca fix asa de caposi is si ai mei,amandoi capricorni [bang] Si zici ca ii e teama lui Nicu de avion? DANIELA parca as manca si io niste gogosi,trebuie sa ii zic lui mami sa faca,n-am mancat demult.Dar pe la noi sunt o droaie de locuri de unde poti cumpara gogosi tare bune,fix ca alea facute acasa [pofta] Atat ca-s mai scumpe evident si cumperi cat is calde si cat mananci odata. Pe FB ala habar nu am cand mi-am facut cont,probabil odata demult cand am primit invitatie si am avut nitel timp de pierdut.Am vrut sa imi fac cont zilele trecute cand am primit ceva de la tine si am fost atentionata ca deja am cont [alcool] dar eu habar nu aveam parola,am bagat cu incercari din cele cateva parole pe care le am pe ici colo si am nimerit-o.Dar n-am facut mare branza pe-acolo.Am dat cautare la vreo cateva nume dar nimic.Generatia mea o fi prea batrana sa se inscrie la asa prostioare [:D] Ia uitati ceva interesant http://www.ziare.com/actual/social/03-07-2010/indicatoare-de-circulatie-in-arad-atentie-cetateni-turmentati-1000537 [:D]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaca si io p-aici... Bebeloiu doarme si copiloiu asteapta sa vina si la el un copil sa se joace[:D]. Naspa e ca unul e racit,altul trebuie sa faca lectii, Maria e la bunici[:-@]... Am vrut sa-i trimit la Cinema... dar cica "Frumoasa din Wonderland" nu e de copii[bang], ala cu Veveritele Alvin nu mai e la Starplex[bang] asa ca .... bietul copil isi face ce joaca singur pe-aici. Ma mir de unde mai are chef. Maine vreau sa il duc o tura pana la gradi la educatoarea lui sa-i duca cadou de 8 Martie. Tare s-a bucurat cand a auzit ca mergem maine sa o vada pe D-na Domnica[olala]. Trebuie sa-l organizez pe Robert sa duca copilul la teatru.. sau ceva sa il mai socializeze si pe el ca-i cam plictisit sa stea s-astepte musafiri. Duminica viitoare le-am facut deja program ii trimit la teatru pt ca Teatrul Ion Creanga s-a mutat la cinema Gloria (pt cine este din Bucuresti) si este mai aproape de noi , asa ca duminica merg sa vada "Tigrisorul caruia ii plac clatitele". Sambata n-am cum sa-l trimit pt ca merge la dentist[q] asa ca macar sa-l recompensam cumva si pt chestia cu dentistul ca nu m-as mira sa se plictiseasca decand tot merge... si cat va mai merge. Ana [pup] Irina - f frumos programul si la voi la teatru. Si la noi e zilnic... si piese misto dar n-are cine sa-l duca[q] pe Nicolas. In schimb am vazut ca au niste programe pt copii de la 0-3 ani[:D]... poate mai la vara il duc si pe Cosmin si pe Nicolas la grupa "mica" ca si-asa lui ii plac DVD-urile cu Superbebe si Strada Sesame[:D]. Daniela - sa va fie de bine plimbarea si pofta buna la gratar[pofta]. Asa am o pofta de salata verde cu ceapa verde si ridichi[pofta]... chiar am vazut ca adusese vecina mea la magazin sapt. trecuta. Ma gandesc ca-l zapacesc p-asta micu' la stomac... voi ce ziceti? Ca io decand n-am mai alaptat ... nici nu mai stiu ce mancam la Nicolas.[:D] MONI - merci de incurajari[pup][:D] ca seamana Nicolas cu mine. Robert ma tot ameninta ca nici asta micu' n-o sa semene cu mine si ca s-astept sa mai creasca si-o sa ma conving[q]. Asa ii place sa ma tachineze.... dar Cosmin e leit EU[:D] iar Nicolas are multe de la mine... chiar daca impactul principal e ca seamana cu taica-su. LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni au dat si la stiri prostia aia cu semnele de circulatie cu turmentati. Lili mananca tot ce vrei si ce ai pofta nu are nici o legatura colicile cu ceea ce mananci tu. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILI io la Tudor am mancat de toate,dar cand am mancat varza si ridichi ... cam tragea partzuri. A venit Diana acasa si sa vedeti bucurie pe Tudor - zambet laarg si chiuituri [pk] Tudor a mai evoluat: aproape ca merge in patru labe,nu prea are el stabilitate dar inainteaza.De cele mai multe ori inainteaza prin metoda ridicat in patru labe si aruncat inainte pe burta dupa care iar ridicat si iar aruncat inainte ... dar l-am surprins si reusind sa faca pasii legati,doar ca neavand echilibru pica in bot la final [bang] Deja trage de cartile Dianei daca o vede cu ele,nu mai zic ca l-am surpirns cand scosese din raftul de jos niste foi de desen de-ale ei deja.Clar trebuie sa imi fac timp sa mut alea de-acolo,intrebarea e unde? [bang]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela , chiar ca - s bune gogosile[pofta] si lui Nicolas ii plac tare de tot. Maine vine mama si ne face placinta cu branza dulce si stafide[pofta] si tot maine pun sa fac mucenicii[pofta]. MONI - pai daca mai bag si ridichi ... ce parturi o sa mai traga Cosmin ca si-asa "rupe" pampersii. Saracul de el e plin e aer pt ca mananca intr-o mare viteza, tzocaind si tragand aer[alcool] ma termina cand ii aud bulele de aer cum ii trec din gat pana in stomac[q] nu va mai spun cum face cand se ineaca[bang]. Pana la urma a ajuns Maria la noi asa ca Nicolas e mega fericit. Le turuie gura la amandoi de m-au zombilit la creieri. Cosmin deja e la nani dupa baita de seara dar cu siguranta ca se va trezi pe la miezul noptii sa sugaceasca. Moni spor la gasit locuri de ascuns materialele didactice de Tudor. Abia astept si eu sa-l vad pe Cosmin bucurandu-se de Nicolas... ca deocamdata nu-l vede. Nicolas ii tot da tarcoale, v-am zis ca-l pupaceste pe cap toata ziua. Astazi in timp ce il schimbam de pampers pe Cosmin , Nicolas ii spunea: "Bravo ca ai facut cacatzei, trebuie sa ii faci pe toti sa nu te mai doara burtica". Apoi il tinea de picioruse sa-l dau cu crema la fund si=i spunea :"Stai asa ca te da mami cu crema sa nu te doara cand faci"[:D] Imi place de el ca are rabdare sa-i explice ce i se intampla[:-@] LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LILI hai ca mai o luna doua si o fi show si la tine cu fratiorii! Eu in seara asta am renuntat sa ii dau lui Tudor cerealele in speranta ca va bea lapte.Daar abia a baut 60 ml [bang] Macar a mancat si iaurt si branza de vaca azi ... El a adormit,acum am terminat si io cu Diana laptele,mergem la spalat pe dinti si in pat cu ea.De citit i-am citit mai devreme,mi-a adus cartea cu fabule,acum mi-a tot indicat ea pe care le vrea citite,dupa cum i se pareau de interesante pozele [:D] Asa ,am revenit ... minune mare ca amandoi au adormit inaitne de ora 23.Doar ca Tudor s-a si trezit plangad si am profitat de i-am bagat pe gat si restul de lapte pana la 150 ml. E tot cu muci de cateva zile,ii curg si mai si tuseste de la ei cand e culcat in anumite pozitii,dar mai ales dimineata cand se trezeste. BRANDUSA tu ce ii dai lui Tavi cand e asa? Eu ii tot pun ser si il mai aspir,dar nu iese decat destul de putin.N-am stiut ce sa ii dau asa ca i-am facut niste ceai de musetel + tei de i-am dat cate putin ieri si azi.Plus ca seara ii dau si un pic de nurofen ca e bun si la raceala si la durerea de la dintisori.Si Diana are iar ceva muci vad,ba mai o si zgarie pe gat un pic,dar asta si pe mine.Noi ii dam inainte cu vit C + propolis.Oricum maine o trimit la gradi. Nasol e ca iar e frig afara si e cam musai sa ies maine sa rezolv o parte din probleme,macar maine se arata soare ... ca daca iar aman. zilele urmatoare o sa am parte de ploaie si lapovita [bang] Iar sunt cu prosopul in cap astept sa ma usuc,asa ca mai bantui putin.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Liliana, aparusi! Cosmin seamana cu tine, da! E evident. Cu ochii. Ana a avut ochi "albastri"pana pe la 5 luni. La 6 erau verzi. La un an aproape caprui. Acum sunt caprui, culoarea mierii. Razvi i-a avut un alt tip de albastru, mai deschis, mai gri. SI are aceeasi culoare de pe la 4 luni. Tavi ii are inca albastri-verzi. Cred ca vor fi mai verzi ca ai Anei, dar nu prea cred ca albastri.Si-mi faci si tu in ciuda cu kilogramele pierdute! O sa raman singura pe pozitii? Io cand spun ca mi-e imposibil sa slabesc cu orele lipsa de somn, voi nu ma credeti, da? Pai eu ma pun in pat la 1, 2 cand ma lasa grijile sa adorm. Instantaneu, cand ating patul se trezeste Tavi si ii dau sa suga. Apoi Tavi pana la trezirea definitiva-in jur de 7 se agita, urla, suge, cu mine in pat. Timp in care eu dorm, apoi ma ridic, mut copilul (de 3-4 ori) si am nopti in care ma trezesc de la vise urate. La 7 mi-l ia Radu si dorm si eu pana la 8! Cel mai dulce somn. Da, o sa raman depasita, clar. E mult spus obeza, doar depasita. Irinutza, teatru! Super. Ce si-ar dori si a mea.....A mea are gradi, dar la teatru nu ajungem. Ana, sa inteleg ca vrei bebe mic? Sa dea Domnul sa fie. Si sa scapi odata si de belele cu acte. Moni, lui Tavi cand e "asa" si e asa de 2 sapt incheiate: muci, tuse, nu-i dau absolut nimic. Daca face febra: antitermic. Daca nu reuseste sa manance ca se ineaca, abia atunci il aspir. Inclinat salteaua la 30 grade, sa respire mai bine? Asta am facut, da. Deci cam aveti probleme si cu laptele praf. Al meu a bagat Bebelac, aseara si azi, ca am fost plecata. SI nu a protestat, a baut cu spor. In schimb eu in deplasare fiind, mi-am blestemat zilele: dureri horror de sani umflati, nu am reusit sa ma mulg..........chestii din astea. M-am culcat asta noapte dupa 1 si la 5 eram in picioare, ca visasem urat, ma dureau chestiile...... [pup] si noapte buna! Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) [url="http://www.dropshots.com/dochia"]poze1[/url] [url="http://picasaweb.google.ro/brindusa.ohreac/Iarna20092010#"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA deci nu-s chiar denaturata daca nu chem pediatra la el [:D] Daca era Diana asa,nu bagam in seama, dar el fiind micutz sunt mai vigilenta ... am mai zis ca Diana n-a avut nimic pana dupa un an,exceptie febra aia de la rubeola.Tot la dracia aia de laringita ma gandesc,ca nici acum nu imi dau seama cum suna "tusea latratoare" ,oare nu exista undeva inregistrata pe net sa ma edific si io? Cum il aud ca tuseste sau il simt ragusit sau se ineaca cu secretii cum ma gandesc la laringita.Aaa mi-am amintit ca Diana a avut de-aia (sau faringita?) pe la 9 luni cand lalaia in hinta [:D] fara voce.Cateva zile a fost asa ragusita rau,dar in rest era ok si atunci eram calma,nu auzisem inca de laringita subglotica [bang] Imi zisese pediatra sa ii dau doar panadol parca si sa o tin cateva zile la caldurica. Ce fain ca a consumat Tavi lapte praf fara mofturi! De muls cam greu acum,daca mergea usor poate o mai faceam si eu o vreme,desi nu im place deloc [bang]. Acum m-am consolat nitel ca nu mai vrea musiu [alap] ,dar tot imi pare rau ca mie mi-a placut sa ii alaptez.Macar am scapat de sutienele nasoale de alaptat si am trecut si la niste pijamale faine noi pe care nu m-am indurat pana acum sa le port ca sa nu le fac varza de la lapte.Important e ca mananca bine orice,ce a fost bun in lapte a luat,acum oricum nu mai era cine stie cat de hranitor. Zicea Anamaria ca bebeii nu au gust format de pot bea asa nasolitate de lapte,apai la ai mei le-am cam format gusturili devreme ca le-am dat numai bunatati [pofta] nu mancare fara gust.Si ce era de cumparat am imbunatatit [8D] DANIELA legat de laptele praf baut de mine,pai mi-a fost lene sa fac baton (cioco de casa) din el si era pacat sa il arunc,mai ales ca era vitaminizat,asa ca am bagat vitaminele alea in mine [:-@] Dar mi-am amintit cum il faceam de devenea comestibil: puneam mult in apa,o doza tripla par example.Plus si nesquiq uneori.Si lui Tudor i-am mai pus azi o masura in plus decat scria la instructiuni.Oricum m-am hotarat,dupa ce teerminam cu cutia asta il trec pe lapte de vaca.Ca si daca bea dimineata si seara cate 150 ml,tot e cam putin pe zi nu? Uitam: BRANDUSA mersi ca mi-ai amintit de faza cu salteaua ridicata,asa o sa fac,desi pana acum am avut noroc ca a dormit bine noaptea. Am fugit la nani,noapte buna [pup]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] [url="http://www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm"] [cit] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...