Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (716)


Recommended Posts

tzuki, noi mereu te primim cu bratele deschise cand vrei si simti nevoia sa te descarci aici e locul, la noi noi te cunoastem si iti stim problemele si iti suntem alaturi sa nu te gandesti nici o clipa ca ne deranjezi pt ca nu e adevarat te pupic ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 228
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara. Ce fac fetele? Eu sunt bine, astazi am gatit si trebaluit cu sotul prin casa si la magazin la mobila, fetelor e asa de bine cand il vad ca vrea sa stea cu mine acasa si nu merge la soacra sa faca treaba, oricum sunt constienta ca maine mergem incolo dar macar azi am fost impreuna. Va pup pe toate si la mine nimic nou sub soare, mai am aproape 2 luni si dupa intru in cursa, cred ca o sa incep sa imi fac un tabel cu AMR pana atunci. Ma duc la baita.[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tzuky si eu data trecuta aveam niste bolovani durerosi, dar acum nica. E drept avem doar 4 sapt, dar totusi... Mie mi- a dat sa masor progesteronul si celalLte hormonal doar in z3, cand erau toate f bine. Ce stiu in plus e ca dupa chiuretajul din Mai, rotate cele 3 menstre au sosit fara durerile de sani pe care le aveam inainte, uneori chiar f mari... Lorena, sa inteleg ca nu as avea suficient progesteron acum??? Aoleu, asta ar fi o noutate si suna rau de tot, Mai ales ca nu e dr aici! Ylari incerc sa pun link, sper sa si reusesc ca scriu de pe tel: www.boards.babyzone.com/compound-heterozygous-mthfr-t13410894.html mami de Demetra (24.04.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bebeta
Tzuky si eu data trecuta aveam niste bolovani durerosi, dar acum nica. E drept avem doar 4 sapt, dar totusi... Mie mi- a dat sa masor progesteronul si celalLte hormonal doar in z3, cand erau toate f bine. Ce stiu in plus e ca dupa chiuretajul din Mai, rotate cele 3 menstre au sosit fara durerile de sani pe care le aveam inainte, uneori chiar f mari... Lorena, sa inteleg ca nu as avea suficient progesteron acum??? Aoleu, asta ar fi o noutate si suna rau de tot, Mai ales ca nu e dr aici! Ylari incerc sa pun link, sper sa si reusesc ca scriu de pe tel: www.boards.babyzone.com/compound-heterozygous-mthfr-t13410894.html mami de Demetra (24.04.2007)
Scumpa am reusit sa vad linkul, merci mult. Rahat, deci e pe locul 2 ca si severitate???? Atunci de ce restul analizelor au fost bune? Mutatiile au fost ultimele care au iesit iar pana la ele TOATE rezultatele au fost bune si in limitele normale, nici nu ma mai asteptam sa imi iasa aceste mutatii.Pe bune daca inteleg ceva din trombofilia asta, nu inteleg NIMIC si se pare ca sunt si medici care habar n-au [alcool] Sapt viitoare mi-am propus sa ajung la Fundeni. Fetelor eu de progesteron v-as recomanda sa il luati dupa ce v-ati facut analiza si ati vazut ca aveti nevoie de asa ceva. Eu la sarcina pierduta am luat aiurea utrogestan (nu luam mult, una de 200 mp pe zi seara) si sunt sigura ca din cauza asta nu mi-am dat seama mai devreme ca e oprita sarcina. Ca si comparatie, nu stiu daca va aduceti aminte ca mi-am facut in iulie progesteronul si aveam o valoare uriasa in ziua 21, deci clar organismul meu il produce fara probleme. Cand va fi sa raman imi fac progesteronul imediat, barem sa iau cu rost, nu asa ca mi-a recomandat doamna doctor ca e la moda... hai va pup YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot www.fertilityfriend.com/home/2ba005/ Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
tzuki, iarta-ma dar chiar te contrazic nu are cum sa fie durerile de sani cauzate de lipsa de progesteron ci este exact invers cand creste progesteronul atunci sanii devin durerosi si sensibili, dupa scaderea progesteronului nu mai dor sanii pai gandeste-te putin, inainte de ovulatie progesteronul este scazut, atunci sanii nu dor deloc, dupa ovulatie progesteronul incepe sa creasca pt a pregati endometrul....atunci incep si sanii sa doara si ei raman durerosi pana la scaderea acestuia inainte sau in ziua in care se instaleaza cm sper sa nu te superi pe mine dar iti garantez ca asa e eu am dureri mari de sani dupa ovulatie pana la cm iar progele meu aproape depaseste limita superioara te pupic si sper sa nu te superi pe mine multa sanatate in continuare tie si bebelului din burtica[pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
ai dreptate lorena...si eu sunt tot asa,cu dureri de sani,dar sunt luni cand nu ma dor.am citit ca durerile astea pot sa fie si din cauza prolactinei marite.nu mai stiu ce sa cred.cand luam la greu bromocriptina nu le aveam.acum cu dostinex,vad ca sunt la loc. o duminica placuta fetelor![flo] CODRA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor, Ylari, doza de Utrogestan pe care ai luat-o e mica. Doza minima ca sa aiba efect e de 400 pe zi. Deci nu de asta ai aflat tarziu ca ai pierdut, asa s-a intamplat. MTHFR e nou descoperit (mai ales la noi), cred ca da modificari ale analizelor de coagulare mai tarziu, daca nu e tratat (aspenter toata viata + analize anual). Nu aveau ce sa descopere la alte analize. Trombofilia clasica inseamna deficit de Proteina C, S, etc...asta sunt analizele clasice care se fac persoanelor care par sda aiba probleme (in general sunt mai in varsta, cu tensiune mare, probleme cardiace, de circulatie, obezitate. [pup] toate fetele! Am intart pe linkul de la Bebeta si zice ca e pagina inexistenta. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor! Am si eu o intarziere suspecta,trebuia vineri sa vina CM...evident am facut 2 teste,negative. M-au durut sanii f tare vineri si ieri,azi nu-i mai simt asa durerosi, probabil scade progesteronul si imi vine azi. Din pacate cred ca nu imi va trece pana joi la HSG si trebuie sa ma reprogramez. Voi ce ziceti,durerile astea de sani sunt de la progesteron sau de la prolactina? Analiza de prolactina a iesit buna ultima data,se poate modifica asa din senin? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...