Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (716)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui irmaria
dana imi pare rau de Z1, dar suntem colege si eu tot Z1 ( pe ine insa ma doare groaznic de tare [q] ).unde faci hsg? ar trebui sa o fac si eu dar imi e frica ...viitoare [gravired]grafic TB
align="right" id="quote2">O sa o fac la Medicover,o am inclusa in abonament.Iti spun cum e dupa ce fac.[pup]Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 228
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si mie mi-e foarte frica,e clar ca ceva am eu[bang]...spermograma e buna[:D]

Hai ca ies la plimbare,duminica placuta in continuare![pup]

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, aveti dreptate, cel mai bine e sa-mi "ascult" organismul ca doar eu il cunosc mai bine, ci nu FF. FF e doar ceva mai mult orientativ.

MeAlex, Dana va multumesc mult pt raspunsuri legat de ovulatia mea. Ma ajutati enorm[pup][pup].

 

 

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dana0000
Si mie mi-e foarte frica,e clar ca ceva am eu[bang]...spermograma e buna[:D]Hai ca ies la plimbare,duminica placuta in continuare![pup]--------------------------------------------------------------------------------------------Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
align="right" id="quote2">Dana, ce satana mai e si asta: Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita???? [alcool][alcool]YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpahttp://lt1m.lilypie.com/0dLup3.pngGena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigotwww.fertilityfriend.com/home/2ba005/Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare ai fost Ylari[:D]!!! Si eu vroiam sa intreb ce-s alea...id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

Dana multa bafta la hsg si sa vii cu vesti bune dupa.

Deny eu zic ca ai ovulat in ziua 18 cand ai avut durerile.

Maria ma bucur ca macar au venit rusii si nu ai intarziere, daca ai dureri prea mari poti lua niste antiinflamatoare, eu iau flamexin.

Tuturor [pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Ce tare ai fost Ylari[:D]!!! Si eu vroiam sa intreb ce-s alea...id="Verdana">____________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] id="size1">http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
align="right" id="quote2">Mi-e doooor de robotziii mei... La servici toate suntem Foca sau Mo [:D] Eva zice si ea "Poca" (nu il pronunta pe F) :))))Anyway, o asteptam pe dana cu raspunsul. Cand i-am vazut semnatura, mi-am zis "hmmm, abstraaact, analiza asta nu mi-am facut-o" [:D] sunt cu capu rau de tot.YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpahttp://lt1m.lilypie.com/0dLup3.pngGena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigotwww.fertilityfriend.com/home/2ba005/Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Buna.Dana multa bafta la hsg si sa vii cu vesti bune dupa.Deny eu zic ca ai ovulat in ziua 18 cand ai avut durerile.id="blue">Maria ma bucur ca macar au venit rusii si nu ai intarziere, daca ai dureri prea mari poti lua niste antiinflamatoare, eu iau flamexin.Tuturor [pup][pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
align="right" id="quote2">Multumesc pt raspuns Mihaela.[pup]Asa zic si eu, pana la urma, ca am ovulat in ziua 18 (dupa teste de ovulatie+dureri+ mucus).Uite ca am pus TB in ziua 18 ca fiind 36.3(cu toate parca nu-si are locul lui acolo ca prea bursc scade si brusc creste[alcool], dar las'sa fie[:D]), si nu am mai lasat "gol" ca golul asta duce in eroare, si uite asa a disparut linia aia rosie intrerupta[:I].Now sa vedem maine ce va face FF cand am sa-i mai dau inca o TB inalta[:D]. In ce zi o sa "traseze" linia aia rosie. Stiu deja ca in z18[8D]Ma distreaza FF, nu gluma![:D][:D][:D]Ylari am ras [:-)))][:-)))] despre fraza ta legat de semnatura Danei. Si eu ma intrebat ce o mai fi si aia[:I]. Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ylari SHBG mi-a recomandat-o endocrinologul...e o analiza specifica in sindromul ovarelor polichistice.

E stupid stiu,nu am mai auzit pe aici discutandu-se despre asta[q]

[pup]

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...