Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (716)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 228
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mirunita trebuie sa fi tare...nici eu nu prea am sanse fara inseminare , si am si planuit ca cel tarziu in ianuarie o fac (asta pentru ca face sotul tratament trei luni cu spermotrend)...oricum ce vroiam sa spun este sa nu fi dezamagita pentru ca tot vei fi mamica la un moment dat si nu conteaza prin ce metoda [pup]

 

Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Citat:
citat din mesajul lui mirunita1983
neata fetele [cafea][pk] sa deschis odisea de mai-iunie Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]
align="right" id="quote2">Sa ne ajute Dumnezeu sa o prindem toate [olala][olala][olala]Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
align="right" id="quote2">Ah ce minunat ar fi[olala][olala] ca pt mine a fi o party dubla, ca in iunie e si ziua mea de nastere[:I], dar daca bebe vrea sa vina in toamna, tot e bine[:D] ca si in toamna avem multe aniversari[:I] Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8id="size1">
align="right" id="quote2">Sa fie cum iti doresti!Si eu inainte in fiecare luna calculam DPN-ul si ii gaseam corespondentul si asa bine ma simteam si eram super convinsa ca asa va si fi...acum m-as bucura sa vad odata liniile alea dubleDoamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ce s-a animat forumul[:D]

 

Am o intrebare, e mult prea tarziu sa fac HSG in ziua 12? Stiam ca maxim ziua 11 e recomandat. Pt mine duminica a fost Z1,duminica viitoare va fi Z8 si doar joi, in Z12 as mai putea prinde programarea.

Sau sa mai astept o luna?

Chistuletele mele cresc luna de luna,cu cat timp stau fara anticonceptionale sau "neinsarcinata" cu atat se vor inmulti...

 

Tzucky sa stii ca iti tin pumnii sa fie bine pana la capat.

Mai era o fata din Germania,Mihacor parca...nu a mai intrat sa ne spuna ce face.Sper ca e totul in regula.

 

Sa aveti o zi frumoasa[flo] fara polemici[:D]

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Amabella
Constat cu regret ca pe acest forum se aplica extrem de fidel principiul “cine nu a trecut prin asta, nu poate sa judeceid="red">”.
...
Si daca am copii, nu inseamna ca nu inteleg durerea altoraid="red">.
...
Constat din nou ceea ce ziceam si acum cateva zile: locul meu nu e la topicul acesta... pentru ca eu “nu stiu cum e” sa nu pot sa am copilul meu.id="red">
...
Vad ca voi va si mandriti, intr-un fel, cu faptul ca sunteti “disperate si stresate”. Daca asa va simtiti voi mai bine, atunci fiti. ...Din pacate, aici primesc suport moral numai cele care au probleme de fertilitate, in special daca nu au deja copii, fiind preferate id="blue"> cele care au pierdut sarcini.
align="right" id="quote2">

Incerc sa fiu scurta :
1.id="red"> DACA ai fi fi ajuns in stadiul ala al relatiei in care amandoi sotii doresc urmatorul pas, si anume un copil...si acel pas s-ar fi lungit cu multe luni (spre ani), DACA ai fi obtinut acea sarcina minune, acea fericire de nedescris care te facea sa plutesti, DACA te duceai la doctor in saptamana 27 entuziasmata sa-ti vezi puiul si doc iti zicea ca e mort, DACA te chinuiai sa ti se provoace avortul si sa ramai cu bratele goale dupa nastere pentru ca bebelusul tau a fost dus la crematoriu, DACA ieseai din spital si sanii tai erau o adevarata laptarie dar tu nu aveai pe cine hrani decat o mana de cenusa... abia atunci EU iti DADEAM VOIE sa iti dai cu parerea despre ce inseamna a-ti dori un copil.
2.id="blue"> ce pot sa zic, cand intru aici ma simt o adevarata vedeta, imi pun ochelarii de soare sa nu ma orbeasca blitzurile 'invidioaselor' ca eu am un copil mort... [bang]

Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...
Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna[pup]

Daca nu se supara Mirunita, iti raspund eu Deny, incearca de 2 ani poate chiar un picut mai mult si toate analizele posibile ok.

Luci, asa si eu, mereu caut Dpn si caut semnificatii in luna,poate poate e luna cea buna.

Si eu cred ca ajung la inseminare in dec-ian daca nu se intampla nimic pana atunci.

Ah si ma intrebase Balanta de valori Amh 0,90 si fsh 8,70 (normal max 8,78) dr zice ca nu e dramatic, dar nici ok.

Va pup

 

 

On voudrait bien un mini nous...

Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?id="purple">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iertati-ma, fetelor, m-am ambalat asa rau ca nici n-am salutat, nici nimic. [xx(]

Buna dimineata ![pup]

Sunt in pase destul de proaste, se apropie 1 si 5 octombrie, zilele in care comemorez un an de la eco blestemat si de la nastere... sunt foaaaarte irascibila, trista, suparata, nu ma pot remonta. Numai asta nu-mi lipsea, sa-mi atraga cineva atentia ca sunt prea stresata ...NO SHIT!!! Oi fi stresata de florile marului [bang]

 

va pup, poate aveti voi zile mai bune...[pup]

 

P.S. scufita Mirunitei este = CM. scufita rosie sau mos craciun, cum i se mai zice [:D]

 

Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...

Te [olala], Bob !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor,

am fost ieri la doc, au crescut toti foliculasii 20mmX2 si unu de 19,5 , insa doc zice ca sanse 0 de conceptie ca se vede ceva pe trompa dr ce seamana cu hidrosalpinx si pe sanga parca ar fi ceva , dar nu se vede bine ca am ovarul alipit de uter....acum nu mi-a mai dat nici un tratament hormonal si ma asteapta luna viitoare cu spermograma si amh-ul la monitorizare pe natural...deci sunt cam suparata aveam productie si endometru fff bun si n-am cu ce...

singura concluzie a fost ca trebuie sa ma operez iarasi sa mai curete pe acolo si sa vadacum stau trompele, a zis ca ma chinuie degeaba cu hsg-ul...

sunt in butoi , dar macar maine plec in concediu... nu mai am cuvinte...

urata boala, m-am saturat de operatiii

va puuup si pana ma intorc sa gasesc numai gravide pe aici[pup][pup][pup]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de ce zicea Bob,[pup] sa va mai inveselesc:

Stiti ce e rosu si vine regulat?

 

 

Mos Craciun!!![:D]

 

 

 

 

On voudrait bien un mini nous...

Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?id="purple">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Apropo de ce zicea Bob,[pup] sa va mai inveselesc:Stiti ce e rosu si vine regulat?Mos Craciun!!![:D]
align="right" id="quote2">Pe mine nu ma inveselesti pentru ca, fiind o mare vedeta, Craciunul pentru noi e o corvoada, ca fix atunci aveam DPN [pk]Dar stresata sau nestresata, fac si pe d_r_q in patru ca sa prindem un piciorus de plod, poate craciunul asta e pe bune [olala] Ups, dar atunci voi fi nevoita sa renunt la statutul de "preferata" aici si sa ma mut la odisee, unde as fi "una din multime" ...pfff, asta e, cred ca pot supravietui si cu pecetea normalitatii [pk][alcool]Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...