Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (716)


Recommended Posts

buna fetelor

 

eu vreau sa va anunt ca facem o mica pauza

decizia a fost luata doar de mine, sotul nu stie inca

 

m-am suparat foarte tare pe el aseara, de trei zile nu am mai prestat, eu sunt in toiul ovulatiei, mucus, intepaturi de ovare etc.....iar el e obosit, ce sa spun....

 

nu a vrut sa presta ca nu poate, ca e rupt de oboseala

iar eu nu stiu cum am inchis un ochi toata noaptea

 

si ma consum foarte mult pe chestia asta, plus stresul mare creeat de situatia noastra actuala

 

din cele 7 pastilute date de dr U am ramas sa mai iau decat 3 pt ca nu am bani de celalalte, m-am saturat sa ma tot stresez ca azi nu am avut ce sa mananc decat cartofi si sa-mi fie frica ca daca e bebe si eu mananc numai porcarii sau nu mananc mai deloc....daca ii fac rau, daca nu am bani sa-mi iau nici alea 3 pastilute vitale....etc

 

asa ca am nevoie de o pauza sa nu ma mai gandesc si la asta ca simt ca o iau de tot pe aratura

o sa va mai vizitez dar de azi nu mai sunt in cursa pt bebe.....nu stiu cat, cat o vrea Doamne Doamne

 

va pupic si va urez numai liniute duble si sarcini fara complicatii

va iubesc pe toate[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 228
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Of Lorena...[pup][pup][pup]imi pare atat de rau ca trebuie sa treci prin atatea...faci cum simti tu ca ti-ar fi mai bine , cu toate ca noua ne va fi foarte dor de tine si ne vei lipsi .

Poate ai nevoie doar de luna asta de pauza [:D],sau poate asta e luna norocoasa , ca sti tu :e suficienta si o singura iubareala [olala]

Oricum , indiferent ce decizie vei lua suntem alaturi de tine si te asteptam alaturi de noi [flo][flo][flo]

 

Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena eu cred ca e binevenita aceasta pauza...lasati lucrurile de la sine! e greu, dar eu am ramas insarcinata chiar cand nu ma mai asteptam...pacat ca nu a fost sa fie sa ramana bebe pana la termen, poate nu ajungeam in situatia asta cu sotul ca acum sa ma priveasca ca pe o straina! Bucurati-va de voi doi si relaxeaza-te! se va intampla o minune! Totul e sa te relaxezi pe bune, nu doar sa crezi tu ca te relaxezi!

 

va pup pe toate fetelor si chiar daca eu nu am cu cine sa fac bebe, visul meu cel mai mare e de a avea un bebe al meu! Si o sa gasesc un barbat care sa ma iubeasca si sa-mi faca repede un bebe! Peste 8 zile fac 28 de ani. Mi-am propus ca pana la 30 de ani sa am un copil....[pup][pup][pup]

 

Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva!

 

ingeras plecat la 7 wks

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Elenush![flo][flo][flo][pup]

 

Lorena [grup], asa cum zice Elenush, ti-ar prinde bine o pauza ca sa te regasesti pe tine, si sa te refaci sufleteste si psihic. Nu mai zic de cea financiara.

Ne va fi dor de tine.

Sper ca cand vei reveni aici, sa ne anunti de fapt ca ai un samburel in burtica[olala]

[pup][pup][pup]

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lore imi pare rau pt butoi, n-am ce zice ...poate o pauza in care sa nu te gandesti la nimic ar fi binevenita, cateodata asa imi vine sa fug de dr si tot, dar mai e putin pana la post si in post ma gandesc ca uite sunt la ovulatie si bla ,bla...cand va fi sa fie va fi

elenush offf ce sa zic, iti doresc numai fericire si 2 bebei pana la 30 ani , nu stii niciodata ce se va intampla....

va puuup pe toate[pup][pup][pup][pup]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Azi am intrat din nou pe forum, dupa cateva zile de pauza. Dupa ce am citit postarile voastre am devenit confuza pentru ca mi-am dat seama ca sunt cam pe langa subiect... In afara de vizia la gineco, cateva teste de ovulatie, niste tratamente naturiste si multa speranta si rugaciune nu am mai facut nimic altceva... Da, si pe mine m-a socat medicul meu cand la intrebarea "sunt apta sa raman insarcinata?" mi-a raspuns "da, dar mai greu si cu ceva ajutor"... M-am blocat si m-am avut inspiratia sa-l intreb ce inseamna "ajutor"... Stiu ca am ovare polichistice cu tot pachetul de simptome, mai putin surplusul de greutate si ciclul neregulat (pana luna asta cand am avut o intarziere de 12 zile).

Si, da, si eu imi doresc teribil de mult un copil, ca toate fetele de pe forumul acesta! Intr-adevar, nu stiu cum e sa pierzi o sarcina, dar mi se pare ingrozitor lucrul acesta...

Am vazut ca multe dintre voi va doriti copilul si din prisma sotului vostru... Mi-ar placea ca si sotul meu sa fie la fel de dornic si de nerabdator... Insa el considera ca avem tot timpul din lume sa facem copii si ca nu e o tragedie ca nu s-a intamplat nici luna asta... Bine, o spune mai delicat, dar mesajul este acelasi... Asa ca eu imi doresc copilul doar pentru mine! Simt ca am multa afectiune de oferit si stiu ca dragostea dintre mama si copil este una neconditionata. Poate ca daca sotul meu ar fi mai cald, i-as oferi lui surplusul de dragoste si nu m-as mai simti atat de singura... Da, ma simt singura... M-am indragostit nebuneste de sotul meu si de dragul lui am renuntat la tot (familie, prieteni, oportunitati...), mutându-ma de la Bucuresti la Arad. Tranzactia s-a produs extrem de rapid, incat nici nu mi-am dat bine seama ce am facut... Familia a fost de-a dreptul socata. Cred ca nici acum, dupa 3 ani, nu pot sa scap de sentimentul de vinovatie pe care il port in suflet vizavi de parintii mei... Nu pot spune ca regret ce am facut. Daca as fi ramas, toata viata m-as fi intrebat "cum ar fi fost daca...". Asa ca, de la inceput, am fost dispusa sa-mi asum toate riscurile... Imi iubesc sotul, dar uneori simt ca nu mai e cel de care m-am indragostit... Nu pentru ca s-ar fi schimbat, ci pentru ca eu i-am creat un portret imaginar si i-am atribuit insusiri care nu corespund realitatii... Cu toate acestea, el ramane un barbat cu multe caltitati, un barbat special, pe care, dupa cum spuneam, il iubesc in continuare, dar intr-o maniera mai rationala. Daca ar fi s-o iau de la capat, as face aceeasi alegere, dar mi-as expune mai ferm dorintele si aspiratiile...

Revenind la copil, probabil ca mi-l doresc dintr-o dorinta egoista... Cand ma simt singura si trista imi imaginez cum ar fi sa-mi tin copilul strans in brate, sa-i aud respiratia, sa-i simt mirosul si stiu ca atunci cand o sa apara n-o sa mai fiu singura niciodata...

 

 

 

Ana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf Lore,stiu ce zici.Mi s-a intamplat de nenumarate ori sa fiu in mj ovulatiei si sa nu prestam si sa ma supar pe el ca nu vede cat de important e pt mine.Si el era obosit,si eu si mai si...

Dar la fel ca LittleDream si sotul meu nu ar vrea sa ne grabim.Sau mai bine zic nu crede ca ar trebui sa facem eforturi disperate pt asta.Ca un copil vine de la sine...ideea e ca traim niste vremuri nenorocite si mai toata lumea are probleme de fertilitate.

Pai noi incercam de aproape 2 ani(20luni),nu stiu daca am prestat la ovulatie in 6 din aceste luni.Pai si ma mai mir ca nu am ramas niciodata...Barbatii sunt construiti altfel.Clar!

Ylari te invidiez cum povestesti ca prestati la 2 zile...Bravo voua!

 

Si acum nu conteaza din ce motiv ne dorim copii,nu are nimeni dreptul sa judece...little sa nu crezi ca esti egoista,sa nu-ti faci procese de constiinta[pup]

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

citat din mesajul lui DenyAnd

Mirunita, dar tu de cand incerci?Ai urmat ceva tratament?Analize ceva?Scuza-ma daca ai mai scris despre asta, am uitat.[:I] Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8id="size1">[/quote)scuze ca nu ti-am raspuns mai repede da a trebuit sa plec si nu am mai apucat[:I]noi incercam de mai bine de 2 ani, am analize ok si eu si sotulam facut teste de ovulatie,mi-am masurat temperatura am incercat cam tot ce 'am auzit' ca ar putea ajuta dar deocamdata nimic[bang]acum ma pregatesc de manastire[:D]: nu tu cafea ,sucuri ,alcool[alcool]cica viata cat mai sanatoasa;bine ca mi-a mai ramas [xinpat][:D]Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Mirunita trebuie sa fi tare...nici eu nu prea am sanse fara inseminare , si am si planuit ca cel tarziu in ianuarie o fac (asta pentru ca face sotul tratament trei luni cu spermotrend)...oricum ce vroiam sa spun este sa nu fi dezamagita pentru ca tot vei fi mamica la un moment dat si nu conteaza prin ce metoda [pup]Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
align="right" id="quote2">[pup] si eu cam asa mam gindit decembrie -ianuarie ,ca ii dau si la sotul vitamine plus ca are restricti(date de mine) la multe chimicale in special colain curand o sa ma intrebe daca mai mancam alceva inafara delegume si fructe[:-@]eu am zis ca o incerc si pe asta ca un regim alimentar nu face rau oricum[flo]Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...