Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (716)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 228
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna fetelor! Nu am mai avut vreme sa intru, insa mereu m-am gandit la voi... Eu sunt in aceeasi situatie cu sotul. A venit sa-si ia lucrurile de acasa, a fost un moment groaznic de dureros, am plans toata noapte dupa-aia...nu am vb mai deloc..era si mama mea aici! Mai grav e ca nu reusesc sa-l aduc la notar sa terminam odata ca prin instanta ne costa f mult si ne chinuim si .....[q][q][q][q] Cum ma mai remontez si eu , cum ma pun pe picioare apare cate o faza d-asta...Mi-a fost asa de greu sa-lvad in casa, sa-l vad ca-si ia hainele...era plecat de o luna de acasa, dar mi-a facut rau. Sunt in z1, ciclul meu a venit la 29 de zile dupa ce lunile trecute a venit la 40 si 26 de zile (dupa chiuretaj) si curge un sange negru si cu niste firicele....eu nu am mai avut asa....ma simt uneori asa de daramata..Vine ziua mea de nastere, sotul nu o sa-mi mai fie alaturi, chiar sunt curioasa daca va da vreun mesaj...Nu pot sa inteleg cum se poate schimba un om in 2- 3 saptamanai si cum e posibil sa nu mai simti nimic pt omul cu care ai impartit o gramada in 10 ani...[q][q][q] Astept ziua in care sa spun ca a aparut soarele si la mine! Am inceput sa aprecie lucrurile simple pe care inainte nu le vedeam...sunt invidioasa pe cei care se saruta sau se imbratiseaza pe strada, pe cuplurile care merg la cumparaturi impreuna....eu nu mai am asa ceva....Astept ziua in care sa spun ca a aparut soarele si la mine! dar pare asa departe.... Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva! ingeras plecat la 7 wks
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex multumesc pentru raspuns! Sa vedem ce zic si celelalte fete despre tiroida. Cat despre analize, am facut tot ce se putea de trombofilie si mutatii, mai putin PAI. Daca nu aveam nimic din MTHFR o faceam si pe asta, dar am inteles ca tratamentul e acelasi. Mi-a iesit doar MTHFR A1298C heteropozitiv, nimic din celelalte. Di cele de la Fundeni, am ProCGlobal 0,78 (normal >0.8), ATIII minim 81%, LA1 47" (normal 30-44") si LA1/LA2 1,3 (normal <1,2). In rest era bine. Am mai avut oarece inflamatie constatata gineco si am tratat inainte de ovulatie. Plus acea tiroidita autoimuna pentru care am inceput tratament de o luna. Spre nefericirea mea, dr gineco de aici e plecat de azi pt 3 saptamani, asa ca am un morcov mmmaaaaareeeee... Mi-au dat asistentele de la cabinet cateva mostre de NeevoDHA si o sa primesc de acasa sapt viitoare Femibion 1. Asa ca merg in continuare cu baby aspirin si ma rog sa fie bine? Stiti cumva cat de repede se constata daca e nevoie de heparina????[:-@] Ylari, salutari si condoleante! Am vazut ca nu ai avut noroc luna asta, dar sper din tot sufletul sa iasa combinatia perfecta pana pleaca sotul tau! Ai ajuns la Fundeni pana la urma? Nu am citit in postarile tale despre asta (daca am sarit ceva, iarta-ma, dar sunt cititoare pasionata, nu stiu cum s-ar fi putut intampla). Sper sa primesc lamuriri cat se poate de la cele care va pricepeti la hipotiroida si MTHFR. Si sa stiti ca si eu astept listele voastre si liniutele cu mare interes. Faptul ca nu scriu nu inseamna decat ca nu sunt o mare optimista, dar si eu sunt cu sufletul la gura pentru voi si traiesc etapele lunare alaturi de voi! Va multumesc! mami de Demetra (24.04.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bebeta, asta e, ca nu stiu cum se constata ca ai nevoie de heparina...din cate am mai auzit eu, apare retard in crestere, dar asta in sarcini mai mari, incele mici nu stiu daca se poate constata in timp util. Nu e chiar acelasi tratament, de ex. eu am obtinut de la dr. Uscatescu pt MTHFT hetero si gena PAI homo, heparina de la constatarea sarcinii (e adevarat ca m-am pisicit pe langa ea si i-am zis ca am luat cativa ani anticonceptionale, ca am cazuri de varice, stop cardiac si infarct in familie). Stiu ca analiza numita D-dimeri ar aratat daca e nevoie de heparina. Sunt fete care au dus cu Aspenter sarcina pana prin saptmaana 30 si de aoclo au inceput Clexane, asa ca: mergem cu Dumnezeu inainte. Poti intra la trombofilie sa vezi ca sunt fete care au dus sarcina cu Aspenter. Ylari, condoleante, imi pare tare rau! Bob, s-ar putea ca fiind atat de mica sarcina sa nu fi afectat embrionul. Stiu ca in primele 2 saptamani nici nu sunt schimburi intre mama si fat. Trebuie sa urmareasca evolutia bebelui... ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elenush, draga mea, imi pare rau ca nu s-au imbunatatit lucrurile...apreciaza nu atat ce au altii si nu mai ai tu, ci apreciaza ce ai. Bucura-te de lucrurile marunte...din proprie experienta iti spun ca iti va face bine...Am intrat si eu in "programul" asta [:)]. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bebeta sarcina usoara si un bebe sanatos [pup]fur si eu un pupic de molipsire[:D] elenush fi puternica imi pare asa de rau prin ceea ce treci! ylari condoleante Fetelor ma bag si eu la testare pe 26 septembrie Va pup si un weekend placut In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Alex. Atunci o sa fac analizele recomandate de gineco si il astept 3 saptamani. Sper sa iasa bine! O sa intreb si la Trombofiluie si ii trimit un mail si doamnei dr Uscatescu, dupa ce am rezultatele la analize. Stiti si voi cum e: stiu ca trebuie sa stau cat mai linistita si sa gandesc pozitiv, dar e greu sa nu fii hipersensibila dupa pierderi de sarcina. Sa ne ajute DD si sa speram ca dupa rau, ne va fi si bine! mami de Demetra (24.04.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OOOOOOO Miky, pai sa trimit din greu, sa se ajunga la toate: [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] mami de Demetra (24.04.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, am prins si eu un [pup]! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...