Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nuci statute - sugestii


Recommended Posts

buna fetelor, va rog ajutati-ma cu o sugestie, idee, ceva vreau sa fac pt ziua mamei mele un tort egiptean si am cumparat nuci, dar nu prea is proaspete, adica nu miros a ranced dar nici grozave nu-s ... nu am avut de unde sa cumpar proaspete de anul asta, asa ca m-am bucurat ca am gasit si asa si va intreb pe voi...pot face ceva cu ele sa le ,improspatez' putin? oare o sa se simta in tort? nu as vrea sa se simta in tort un gust mai nasol al nucilor... va multumesc. Adriana, mamica pufarinului David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

multumesc fetelor le-am pus la cuptor pt cateva minute, dar nu ne-a placut deloc ... pe langa faptul ca se simtea inca gustul de statut, mai avea si gust de prajit, desi le-am tinut f putin... dar nu m-am lasat, si mi-am trimis sotul in alt cartier sa-mi caute nuci proaspete [:D] tortul l-am facut si sarbatorita si invitatii au spus ca-i absolut delicios. o zi buna va doresc. Adriana, mamica pufarinului David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pun toti samburii ,nucile,migdalele...etc,in apa .Dupa citeva ore sunt ca si noi,abia scoase din coaja.E drept ca nu am incercat asta cu nuci sau alte "nuts" care sa fi avut un gust "dubios". Imi pare rau ca nu am vazut mesajul mai devreme,acum banuiesc ca ai gasit nuci proaspete. Dar oricum e bine de stiut,nucile/migdalele etc. se fac ca noi dupa ce au stat citeva ore in apa. ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana,eu nu am incercat cu nuci rincede niciodata.Am si specificat,chiar nu stiu daca ar merge(si acum ar fi fost ocazia sa aflam[:D],poate daca mai are A_driana niste nuci ramase experimenteaza si ne zice).Dar uite,sotul meu cumpara migdale crude la kg si prima punga (ieftina in comparatie cu oferta din super market sau alte magazine unde 150 gr. sunt aproape cit kg-ul nostru ...)a fost un soc,sunt moi ,umezite.Le pun in apa si se invioreaza de numa.E adevarat ca nu au gust rau,numai ca sunt moi ... ************************************ Whatever happens don`t let go of my hand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...