Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * 80


Recommended Posts

Oliv- lasa-lpe Sorin sa-l ia...daca e ca sotul meu nu intreaba nimic niciodata si e mai bine[:D],

Tu ia o pauza... stiu ca din 'afara' e usor sa vorbeti .Aici gindeste-te ca aici nu vorbesti cu invatoarea, nu o abordezi la sf clasei- NUMAI daca e ceva fff urgent. In rest , daca vrei trimiti biletel si o vezi 5 min cind are timp. Nu mi-a placut la inceput ca fierbeam toata, dar acum imi dau seama ca e mai bine. E job-ul lor si daca au o probleme sa te abordezele ele.

Si ce mai imi place aici - sedinta cu parintii e individuala, numai 10min ..nu ai timp sa trancanesti - dar auzi numai tu ce face copilul, la ce nivel e..fara sa te simti prost /sau sa te umfli in pene . Si iarasi - nu vedem ce fac ei in clasa timp de 3-4 luni - si surpriza vine inainte de sedinta, iti da sertarasul copilului si atunci vezi . Eu una prefer caietul de compunere, ma prapadesc de ris la compunerile lui, plus ca 'spune' cam multe din casa .

 

Mani si Alex

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

probabil are cu cine discuta si Luca. deci ar trebui sa fie macar 2 care vorbesc, nu doar si numai el.

nu mi place invatatoarea voastra [q]

Luca are stralucire, iti dai seama daca el merge atat de vesel, inseamna ca ii place acolo ceva-ceva.

acasa daca il pui face fise, are stare sa le faca, ii plac ?

ce face cand e acasa ? inafara sa vorbeasca [olala]

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, dearest people si all the ladies de pacilea, vaz ca e cerere mare de cercuri, sou zisei sa nu ma las chemata prea mult, ca intrati in sevraj si nu face bine la ten ! [:D]

Asadar, va rog sa va asezati fromos la coada si sa fiti amabile sa ziceti care cite vrea, cerculetze ma refer, ca are fata pentru toti !! [flo] Moama, daca m-as lansa intr-o afacere dasta, cred ca as deveni mai ceva ca Bilutza Gheitz ala... nu mai spun cite cercuri imi trebe mie, hehehe !!

Va pupesc pe toate, promit sa intru sa va mai zic de noi, acusha nu prea am cum, ca ma seaca la muzichie gizmoul !!

Un rind special pentru Olivia, [pup] si [flo], io zic ca ADHD e prea mult sa te gindesti ca are Luca, asa este el, mai energic din fire ! Mani a scris un mesaj cu care sint complet de acord, profesoara trebuie sa stie cum sa se faca placuta si ascultata de elevi, si damn, acu sa fim serioase, astia micii abia au terminat cu gradinita, vin dintr-o vacanta de luni de zile, cum dreq sa stea cuminti in banci atita timp far sa se foiasca sau sa vorbeasca ?? Pe Andreiush deja l-a mutat invatatoarea, ca statea la bisericutze hazlii cu colegul de banca din a doua sau a treia zi, asa ca veeeezi ?? Mai sint si altii neastimparati !

Sanatosi sa fim, ca le facem noi cumva pe toate ! [flo]

 

Alice si Andrei

"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-are, iti spun eu...

 

Am o colega cu copil care are cica ADHD. Pai pana in clasa cincea s-a dus taica-su cu el la scoala si a stat cu el in banca ...sa nu deranjeze clasa[alcool][bang]. Avea hartie de la direcorul scolii in care era obligat sa semneze un psihiatru care ii facea regulat control. Daca nu se duceau la psihiatru il exmatricula. Si nu a avut diagnostic clar de ADHD, scria ceva cu "posibil"! (ce probleme au mai fost nu mai zic, sa traiasca numai din salariul ei, sa il mute de la op scoala la alta...d'astea...Acum e bine mersi in a cincea...n-au treaba...a trecut la mai multi profesori si au scapat de stres...)

 

Parerea mea sincera e ca Luca e mai vorbaret, compenseaza, dar nu are nimic.

 

Fetita unei colege (a fost la invatatoarea Mariei acum doua serii) era vorbareata rau...Povestea maica-sa ca se descaltza, se aseza turceste pe scaun si nu-i tacea guritza! I-a luat 2-3 luni sa se obisnuiasca cu scoala...:)))

 

Pe Maria a inceput sa o puna singura in banca, mai in spatele clasei ca sa nu deranjeze copiii...Si ea e vorbareata, dar e treaba invatatoarei sa-i disciplineze, sa stie cum sa-i ia. Cred...

 

Asa zic si eu, daca as putea sa fiu o musca...[:D]

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alice, ai ajuns cu cercurili ??? [pk]

Ce mai faceti, cum sunteti ???

 

Cristal, Giulik sta in ultima banca. E a 2 a ca inaltime in clasa si e foarte bucuroasa ca nu e prima capra [:D][:D][:D]

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim, acum daca zic ca nu ma mira asta in romania [bang][q] ca unele cadre didactice ar trebui sa stea in camasa de forta [bang] te superi pe mine ?

imi este lehamite de atitudinea asta de kkt, de intoleranta asta, de nepricepere, de de de [q]

vreau in Suedia . cu cercuri, poate ma ajuta la drum.

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vivia[flo][pup]si eu zic ca Luca nu are ADHD,poate doar mai activ decat ceilalti copii,cu mai multa energie...eu cred ca el se comporta asa pentru ca-i place tare mult invatatoarea este tanara,o cunoaste,voi o cunoasteti asa ca el o percepe mai degraba ca o prietena de familie decat ca un cadru didactic....si acum ar fi trebuit sa intervina profesionalismul ei,ar trebui sa stie cum sa-l motiveze pe Luka sa se comporte cum vrea el...momentan el este seful!

Invatatoarea noastra ne zicea sa nu ne inchipuim ca ei 50 de minute fac mate sau romana,nu ei fac 10-15 minute liniute dupa care fac un joc,spun o poezie canta un cantec si tot asa...pentru ca altfel nici unul nu ar rezista sa stea in banca lui si sa mai si taca din gura!

Eu una nu o intreb pe invatatoare ce face mandra...(fiind cadrul didactic evit cat pot de mult lucrul asta pentru ca educatoarea a interpretat gresit interesul meu asupra comportamentului cupilului)id="size1">

Alice[flo][pup]io vreo doua unul pentru acasa si unul pentru job......nu v-am zis ca mai este o saptamana pana cand incepem cursurile si noi nu stim ce ore tinem,de orar nu ne-am apucat si un laborator si un amfiteatru intra in renovare[bang][bang]...vorba mandrei "va apucati si voi sa faceti sport in sala pasilor pierduti!"[:D]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu as intreba ce a fost asa de grav, serios.

cum naiba sa pui la colt un copil pt o gluma [bang][bang][bang]

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...