Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * 80


Recommended Posts

"Maria, azi ai stat tot singura?!"

"Nu, cu o fetitza...cred..."

"Cum o cheama?!"

"Nu stiu..."

[:D][:D]

 

Maria nu-i stie decat pe cei cu care a fost la gradi si pe vecini...vreo 7-8 in total...

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sigur ca da, primim pe oricine [pup][pup]

acum are o faza d`asta studioasa-curioasa [:D] am incurajat-o si eu spunandu-i ca ii va veni mai usor sa vorbeasca daca citeste mult. nu va spun ca si cand citeste zici ca sopteste [:)]

aseara n-a vrut in parc ca avea de mesterit la birou, iar [:D] decoreaza cutii [8D]

 

asaaa

la mate este la nivelul de cat + 3 = 11 sau cat - 4 = 6, de astea, io zic ca e ok, nu am mai facut mare branza ca nu apucam [:I] sunt sigura ca la scoala vor lucra si vor avea si teme destule.

la cunoasterea mediului a declarat: n-am vorbit de iepuri sau alte animale, nici de plante cu flori [:D]

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uau... ce tare Giulik cu dexu[8D] io l-am deschis de cateva ori pe cand eram tanar ziarist ambitios si m-a luat cu ameteli[:D] Io ii citesc mamzelei o carte cu copii din clasa a treia si era ceva cu multa anatomie si cuvintele de rigoare gen mandibula, tibie, etc... i-am zis ca e prea grea si sa o schimbam si nu a vrut neam... cica e grea pt mine ca nu stiu suedeza[alcool]

Olivia cred ca cel mai bine e sa o intrebi pe Mihaela (mihaelas) pe care o gasesti la diaspora/suedia. Sotul ei e medic si a venit direct cu contract, cred ca ei iti pot da amanunte. Eu nu stiu mai nimic despre cum se emigreaza in zilele noastre, dar subiectul a fost dezbatut tot in topicul cu pricina...

 

Si ce zice Daria de mate mie mi se pare foarte avansat... asta e algebra, cred ca aici se face prin a treia[:)] Ce imi aduc eu aminte de la mara e ca la un mom dat au invatat tabelul cu adunarea/scaderea pana la 10... adica pe dinafara asa ca tabla inmultirii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Eva a cazut ieri impinsa de o fetita, s-a julit in genunchi si in cot si si-a rupt nadragii. i-a spus doamnei care a luat fetita de-o parte si i-a explicat ca nu e voie sa faci asa, cu asta s-a incheiat incidentul. Sigur ca nu te bucuri ca al tau a fost imbrancit si s-a lovit dar si celalalt e copil... e mai complicat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Ce-mi place cand scrieti asa mult! Din pacate nu am timp acum sa raspund la toata lumea, dar vroiam sa-i scriu Oliviei.

 

Se pare ca aveti ghinion, dar se pare ca totusi este si o problema. Nici eu nu cred ca este ADHD, dar as incerca totusi sa caut un ajutor extern in aceasta problema. Mai mult ca sigur invatatoarea nu are diplomatia si cunostintele necesare sa il integreze pe Luca si sa-l ajute sa se adapteze la noile reguli. Asa ca poate nu ar fi rau sa cautati o persoana specializata care sa va ajute. Iar despre traiul in Romania, asta este, ati luat-o pe acest drum (a fost alegerea voastra pana la urma) incercati sa vedeti si avantajele nu numai dezavantajele, eu cred ca daca ai ganduri pozitive lucruri bune se intampla si daca ai ganduri negative atunci nu iti este bine. Dar eu am si o filozifie mai superficiala, nu stau sa despic firul in patru.

 

Legat de discutiile cu invatatoarea am rugat-o sa ne spuna daca are probleme cu Stefi pentru a putea discuta si noi cu ea, in rest eu nu am abordat-o. Incerc sa o fac pe Stefi sa-mi povesteasca cat mai mult.

 

Avem si noi o problema la gradinita la Matei. Se pare ca una din educatoare bea. Anul trecut am auzit ceva zvonuri, nu pot sa spun ca eu am observat ceva, dar stiti cum e, daca nu vrei sa vezi nu vezi. Ieri dupa-amiaza erau niste parinti care discutau problema, in schimb azi dimineata mie mi s-a parut ca am mirosit alcool cand am vorbit cu ea si am incercat sa-i transmit niste informatii si parea cam pierduta. Noi suntem o familie tare pasnica, dar parca nu este corect fata de copilul meu sa aiba o astfel de educatoare. El este ok cu amandoua, nu au fost incidente, dar cine stie. Voi incerca totusi sa vorbesc si cu directoarea, ar trebui sa ia ceva masuri.

 

Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim, imi pare atat de rau [q] nu stiu ce sa faci, cum sa vorbesti cu invatatoarea.

Fix la fel pateste mereu colegul nostru de joaca [q] mereu el e de vina si cand nu e la scoala [q]

NU iti scriu sa te amaresc mai mult, departe de mine orice gand, doar sa stii ca trebuie facut ceva, nu lasa lucrurile asa.id="size1">

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...