Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fluturasii - cum scapam de ei


Recommended Posts

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by maru Draga mea, dusuri reci, luat sot si mers intr-un weekend singurei intr-un loc romantic, lecuit fluturasi imaginat coleg pe wc, cu izmenele in vine, alungat fluturasi[alcool][bang]
Toti barbatii emana erotism, sunt extazianti pe colac, numa' bietu' coleg e dezgustator. Bietii fluturasi, or lesina numa' imagininadu-si mirosul din zona colacului...[:D] Carinuta draga, poate fluturasii coconasii vor disparea cu timpul atata timp cat raman la stadiul de zburatori prin aer. Ai grija sa nu se aseze si sa le priasca. Multa putere si liniste! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Carinuta, trec prin ceva asemanator in momentul de fata cu un coleg. Te inteleg foarte bine. Si eu sunt casatorita, copii nu avem deocamdata. Pentru moment nu prea am solutii in ceea ce ma priveste pe mine, decat sa sper ca nu e ceva atat de "adanc". SAU sa accept ca asa sunt eu, o zapacita [hippi] si sa traiesc cu asta. Si eu am fluturasi cand il intalnesc. Insa incerc sa ii ascund cat pot de bine. Ma ingrijoreaza doar faptul ca in curand nu ma voi mai putea ascunde. Lui nu ii e frica sa arate ca simte ceva pentru mine. Treaba cu ignoratul nu prea merge la mine. Nu sunt robot sa apas pe buton si gata - "feelings deleted". E un subiect complex, cred eu. Si mai cred ca mult mai multe persoane sunt afectate decat credem, doar ca nu admit asta... Si inteleg lucrul asta, ce-i drept e putin frustrant. "M-am casatorit cu X, am crezut ca-l voi iubi mereu doar pe el, si acum apare Y... De ce?" Ne tinem la curent cu ce se intampla cu fluturasii? Suntem cam in aceeasi situatie si eu nu prea am cu cine sa vorbesc(in afara de tine, care intelegi deoarece ti se intampla si tie), fara a ma intelege gresit. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

este o proba la care e supusa casnicia ta. daca vei avea puterea sa treci peste ea, va fi bine. daca nu, cine stie, poate va fi tot bine? [:D]
Ramonika [amoras] si pisicile [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/88c5"]Vladutz[/url][pis] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=1b96&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/my_photos"]Bubulina[/url][pis] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/62de"]Maritza[/url][pis] [url="http://new.photos.yahoo.com/fram11/album/576460762322546381"]Fulgushor[/url][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roz6 1) Indiciul dat in povestea carinutei ca el vrea sa inceapa un nou proiect impreuna...
Ma rog, chestie de interpretare... Eu am inteles doar ce a spus Carinuta, anume ca ei lucreaza f bine impreuna, ca vb. aceeasi limba si ca rezultatele se vad. Mie asta imi spune ca el e un bun profesionist, la fel ca si Carinuta, de altfel, ca sunt compatibili in meseria pe care o fac, ca dpdv al meseriei gandesc la fel, nicidecum ca si el ar avea fluturasi in stomac... _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, merci mult de raspunsuri. nadia a inteles bine, eu nu am habar daca el are sau nu fluturasi. o avea, nici nu am stat sa ma gindesc la asta. si cum scrie Ramona, daca are, sa se trateze, not my problem. daca stau sa ma gindesc e mai bine sa nu stiu daca are sau nu. asta ar complica problema, in caz ca are. colegul a propus sa continuam colaborarea pt ca lucram foarte bine impreuna. cum scriam, deocamdata am refuzat ideea altui proiect comun desi presiuni sint, mai ales de la sefii nostri, apartinem de divizii diferite. am refuzat si delegatii si stat peste program, desi poate imi va afecta viitorul in firma. sint riscuri care uneori trebuie asumate. sint constienta ca familia e ff importanta, mai importanta decit cariera, de asta incerc sa scap de fluturasi. daca nu mi-ar pasa probabil ca as face ceva in cealalta directie. o relatie altfel decit profesionala cu colegul nu vreau si nu se pune problema sa ajungem acolo. sint destul de matura sa imi dau seama ce se face si ce nu se face, ce e potrivit si ce nu. roz, e adevarat ca e sensibil dar daca ma intrebi ce ma atrage la el nu as putea sa spun. sotul meu arata mult mai bine ca el, fizic, si sa nu va imaginati ca sotul ma neglijeaza sau alte cele. casnicia noastra nu are probleme si nu sint in cautare de altceva sau altcineva. nu il visez noaptea pe coleg si acasa nici nu ma gindesc la el pt ca sint ocupata cu copii. cum ajung la servici e alta poveste. sa speram ca saptaminile de concediu vor schimba ceva. mai merg la lucru sapt care vine si apoi am timp 3 saptamini sa scap de fluturasi. cum au aparut fluturasii, habar nu am, ca nu am primit nici un fel de incurajare de la coleg, iar eu cred ca am fost cit se poate de profesionala cu el. in afara de iesire la cafea sau lunch nu am fost impreuna in afara biroului. cum scriam, delegatiile le-am evitat, si au fost multe, tocmai pt ca mi-a fost frica de ce se poate intimpla. or avea si femeile "mid life crisis"? poate asta e. sau poate pre-menopauza? nu ca asta ar face totul ok. ma gindeam numai. maru, principe, sinteti funny. as vrea sa fie asa de simplu dar nu prea e. merci tuturor pt pareri. doareu, [flo]. te tin la curent. Carina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate e numai dorinta de a iesi din rutina si s-a nimerit sa fie el pt. ca pur si simplu ati lucrat impreuna mai mult timp.Dupa cat de lucid privesti lucrurile e o toana care va disparea asa cum a aparut,fara sa-ti dai seama.Nici nu cred ca e cazul sa=ti faci probleme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...