Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fluturasii - cum scapam de ei


Recommended Posts

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns
De acord. Eu vad ca esti cu capul pe umeri. "Vorbeste" cu tine, spune-ti ce crezi tu ca te ajuta sa iesi din asta (ex: e un exercitiu... nu stiu, ce te-ar ajuta pe tine). Fluturasii sint una, iubirea e altceva. Fluturasi poti sa ai cind vezi vreunul pe strada. Si da, cred ca poate avea chelie sau mai stiu eu ce alte "defecte". Te poti gindi ca in alte conditii cine stie ce ar fi putut fi... Sigur, e mai greu cind lucrati impreuna. Eu cred ca ratiunea va cistiga in cazul tau. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo de fluturashi,din cind in cind si in numar redus nu sunt daunatori ,adica nu in roi,eu i-mi spun: inca mai am miere shi vin albinele,adica sunt inca tinara shi simt ,nu am sufletul batrin shi rinced.nu-mi fac probleme pliciul ratiunii functioneaza bine. asa ca da-le-n cap cu pliciul daca au inceput sa te supere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ramona J
De acord. Eu vad ca esti cu capul pe umeri. "Vorbeste" cu tine, spune-ti ce crezi tu ca te ajuta sa iesi din asta (ex: e un exercitiu... nu stiu, ce te-ar ajuta pe tine). Fluturasii sint una, iubirea e altceva. Fluturasi poti sa ai cind vezi vreunul pe strada. Si da, cred ca poate avea chelie sau mai stiu eu ce alte "defecte". Te poti gindi ca in alte conditii cine stie ce ar fi putut fi... Sigur, e mai greu cind lucrati impreuna. Eu cred ca ratiunea va cistiga in cazul tau. The best thing you can do for your children is to love your wife.
de cand chelia e un defect?[:D]...unora le sta mai bine decat cu par....pe cap, of course[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by principe
apropo de fluturashi,din cind in cind si in numar redus nu sunt daunatori ,adica nu in roi,eu i-mi spun: inca mai am miere shi vin albinele,adica sunt inca tinara shi simt ,nu am sufletul batrin shi rinced.nu-mi fac probleme pliciul ratiunii functioneaza bine. asa ca da-le-n cap cu pliciul daca au inceput sa te supere.
Exact la asta ma gandeam si eu: daca nu dauneaza grav sanatatii, fluturashii pot fi chiar bine veniti. Mie, sincer, mi-e cam dor sa-i "vad/simt" Totul e sa stii cand sa-i opresti. Pe fluturasi adica . mamica de rockerash
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Exact la asta ma gandeam si eu: daca nu dauneaza grav sanatatii, fluturashii pot fi chiar bine veniti. Mie, sincer, mi-e cam dor sa-i "vad/simt" Totul e sa stii cand sa-i opresti. Pe fluturasi adica . mamica de rockerash
chiar asta e.....cu teoria ne descurcam, practica ne omoara. Acum putem gandi ratinal, dar cand zboara fluturii prin cap e vraiste totul [amoras] Masurile preventive sunt mai eficiente decat cele curative [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by reiki
Dar de ce vrei sa scapi de fluturasi? De ce sa nu te bucuri de ei?
cind eram tinara si nelinistita si "fara obligatii" imi lasam inima sa zburde la greu. acum e mai complicat. reiki, daca ai familie ar trebui sa stii asta. april, corect. e greu sa-i tii in friu, sa nu se inmulteasca. ce bine ar fi daca am putea avea acolo citiva fluturasi dar eu nu cred e posibil. sinteti toate niste dragute. weekendul a fost cum a fost. am inchis emailul si telefonul de serviciu. acum sint la birou si m-a sunat ca vine cu cafeaua. norocul e ca avem foarte mult de lucru azi, sper sa nu am timp sa imi ia mintea razna. iar pt lunch mi-am facut deja planuri. o zi/seara buna tuturor. Carina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...