Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fluturasii - cum scapam de ei


Recommended Posts

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna tuturor, Scuzati ca ma bag si eu in vorba, netam-nesam, dar am un mic sfat practic pentru carinuta, atata doar. scuzati daca suna prea serios, doar lumea de-aici voia sa se mai si destinda cu acest subiect, dar carinuta chiar cerea un sfat CA SA SCAPE DE FLUTURI... nu a zis "ce sa fac, sa-i ingrijesc, sau sa-i alung, oare? sa-i tai, sau sa-i las sa creasca, oare?..." Carinuta a zis clar ca vrea sa scape de ei si gata... ce sa mai desfacem firu-n 4, ca poate fata nu vrea sa scape de ei, c-o fi, c-o pati... CARINA, iti recomand seara (cand vii de la serviciu) vreo 25 picaturi de tinctura de valeriana, iar cand te pregatesti de nani inca vreo 30-50 pic. de tinctura de passiflora. Fluturasii sunt rezultatul unor chimicale si au ca antidot alte chimicale. E simplu. Cine crede in alte vraj(el)i, n-are decat. Daca tolereaza organismul, ia si dimineata vreo 30-40 picaturi de tinctura de valeriana (dar dupa ce ajungi la serviciu, ca sa nu conduci sub infl. alcoolului, serios vorbesc, chiar daca pare gluma, pe bune!...). Redu cafeaua un pic, sau alterneaza si cu decaf. Fa ceva mai multa miscare, dar nu neaparat "maretzii" de-alea cu abonament la sala de gimnastica sau aerobic, cu 3 sed./sapt.: cred ca optim e sa-ti iei un spanac de stepper de 300-400 RON (nu foarte mare, ca sa-ti haleasca spatiul din casa) si sa exersezi cu ochii pe teveu, sau conversand cu barbatu-tau. Asta cu miscarea e tot o modalitate de a emite neshte chimicale si de a elimina altele, iar unul din rezultate e ca se mai carabanesc moliile. Nu tre' exagerat cu efortul, doar cat sa ramana agreabil si sa te preocupe cat de cat. Daca n-ai chef de facut muschi, ramai la tincturi, ca astea nu cer nici un efort. A, exista si ceairui, dar tre' sa stai de ele, sa le fierbi, te plictisesti repede. Cu tinctura e mult mai comod. Daca tolerezi alcoolul, ma rog. Spor la anihilat fluturii, Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise Nu stiu d c vi se par voua barbatzii in general asha subtili. Mie nu mi se par. Da' delok. [:D]
Pai vezi? Sunt asa de subtili de nici nu-ti dai seama. Nu intra in panica. Esti tanara, ai timp sa inveti...[:)] Scuze pentru deviere de la subiect! [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gabi3604
Buna tuturor, Scuzati ca ma bag si eu in vorba, netam-nesam, dar am un mic sfat practic pentru carinuta, atata doar. scuzati daca suna prea serios, doar lumea de-aici voia sa se mai si destinda cu acest subiect, dar carinuta chiar cerea un sfat CA SA SCAPE DE FLUTURI... nu a zis "ce sa fac, sa-i ingrijesc, sau sa-i alung, oare? sa-i tai, sau sa-i las sa creasca, oare?..." Carinuta a zis clar ca vrea sa scape de ei si gata... ce sa mai desfacem firu-n 4, ca poate fata nu vrea sa scape de ei, c-o fi, c-o pati... CARINA, iti recomand seara (cand vii de la serviciu) vreo 25 picaturi de tinctura de valeriana, iar cand te pregatesti de nani inca vreo 30-50 pic. de tinctura de passiflora. Fluturasii sunt rezultatul unor chimicale si au ca antidot alte chimicale. E simplu. Cine crede in alte vraj(el)i, n-are decat. Daca tolereaza organismul, ia si dimineata vreo 30-40 picaturi de tinctura de valeriana (dar dupa ce ajungi la serviciu, ca sa nu conduci sub infl. alcoolului, serios vorbesc, chiar daca pare gluma, pe bune!...). Redu cafeaua un pic, sau alterneaza si cu decaf. Fa ceva mai multa miscare, dar nu neaparat "maretzii" de-alea cu abonament la sala de gimnastica sau aerobic, cu 3 sed./sapt.: cred ca optim e sa-ti iei un spanac de stepper de 300-400 RON (nu foarte mare, ca sa-ti haleasca spatiul din casa) si sa exersezi cu ochii pe teveu, sau conversand cu barbatu-tau. Asta cu miscarea e tot o modalitate de a emite neshte chimicale si de a elimina altele, iar unul din rezultate e ca se mai carabanesc moliile. Nu tre' exagerat cu efortul, doar cat sa ramana agreabil si sa te preocupe cat de cat. Daca n-ai chef de facut muschi, ramai la tincturi, ca astea nu cer nici un efort. A, exista si ceairui, dar tre' sa stai de ele, sa le fierbi, te plictisesti repede. Cu tinctura e mult mai comod. Daca tolerezi alcoolul, ma rog. Spor la anihilat fluturii, Gabi
la tine a functionat ...leacu'?! [:D] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vileta69, la mine nu-i nevoie, nu simt nici cel mai vag fluturas in stomac. Si n-am simtit de cand sunt maritata. Cand eram libera, fara obligatii, de fapt eram chiar complet singura, veneau fluturasii si ma mine, dar nu luam nimic sa-i linistesc. Nu, iau tincturi calmante pentru anxietate, angoase, stres, stari depresive (legate de incercari nereusite de a ramane gravida, legate de investigatii medicale idioate si traumatizante... in fine, nu intra in aria de acoperire a prezentului subiect), si functioneaza. De ce sa nu fonctioneze si pt. fluturasi? Eu doar ii recomand Carinutei sa incerce, daca nu se impaca cu metoda o lasa balta si gata. Am si explicat in 2 vorbe: starile tensionate de tot felul (precum fluturasii, dar nu numai) sunt niste emisii de chimicale si pot fi contracarati tot cu chimicale. Numai ca e vorba de chimicale cumsecade si naturale (nu de sinteza), si netoxice pentru organism. Ca la orice chestie, moderatia e totul (nu trebuie abuzat nici de aceste tincturi).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uite si asta merge bine cu valeriana...si yo zic sa incerce ca nu are ce pierde...de aici le comanda...sa nu zica ca nu are de unde sa le procure -extract de humulus lupulus 25 mg -ginkgo biloba (ginkgo biloba folium) http://www.magazine-online.ro/medactiv/cautare/stress/0/0/12/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...