Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gemanutzele in prag de primavara... (41)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna! Rall, am facut ciuperci cu aredei grastaiat feliute mai mari, ceapa taiata mai mare, usturoi, calite toate si la final am pus paste si verdeata.Astea le-am pus la casolete si separat pulpe la gratar. Salata orientala , pilaf cu de toate in el ...le-am pus saptamana trecuta. La noi fetelor a fost asa de cald si frumos....de drag am stat la soare dupa amiaza( cu un pahar de suc si o tigara)[:D] Voi ce ati facut azi? [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiam ca ai prestat acum o saptamana meniul meu, poate ma zbateam si cautam alte solutii [:-)))] Dar tot ai ales ciupercile din lista mea, chiar daca altfel gatite [:D] Si la noi au fost undeva spre 25 de grade azi. Aproape vara, dom'le, de-acum... Noi... pe langa casa [:D] Eu am fost pe la job azi. Si mi-am mai adus si acasa ceva de facut, ca de obicei.[:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

22 martie 2010 S-ar putea ca o problema de sanatate sa va impiedice sa plecati intr-o calatorie sau sa ajungeti la o intalnire. Relatiile cu partenerul de viata sunt putin tensionate, din cauza unei rude mai in varsta. ================================== 22 martie 2010 Are loc o evolutie fericita si neasteptata in viata ta sentimentala. Partenerul de viata s-ar putea sa te ceara in casatorie, insa intr-o maniera cat se poate de grabita. Ar fi mai sigur pentru tine sa te eliberezi de constrangerile emotionale sau pasionale si sa-ti acorzi un ragaz. La serviciu cei care se gandesc sa ceara o marire de salariu au acum un moment favorabil. ==================== 22 martie 2010 Demult nu ai mai avut o zi atat de buna, deci incarca-te cu aceasta energie pozitiva si transmite-o mai departe celor cu care te intalnesti. O reusita profesionala de exceptie, un eveniment de familie care te incanta sau o veste excelenta de la cineva drag fac din aceasta zi un motiv de sarbatoare. La serviciu, poti repurta o victorie asupra unui rival sau proiectul la care iti aduci contributia in colectivul din care faci parte ajunge la un apogeu de care sunteti cu totii mandri. Meriti felicitari! ====================== 22 martie 2010 Nu mai crede tot ceea ce ti se spune si incearca sa nu mai asculti de cei din anturajul tau. Nu intotdeauna apropiatii iti vor binele, asa ca tine-ti secretele pentru tine si ai incredere maxima decat in parinti si persoana iubita. ======================= Ai chef de de o activitate mai deosebita, dar unele treburi te mai retin pe-acasa. Nu face totul de mantuiala, caci se va gasi cineva din familie sa iti faca observatie. Pe plan social vei avea o realizare, pe care de fapt o asteptai de mai mult timp. Daca ai de semnat acte, fii atent la toate detaliile, deoarece se pot ivi tot felul de incurcaturi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana 22-28 martie 2010 Deschide bine ochii, pentru ca esti influentabil, gata sa fii pacalit de vise imposibile. Cineva incearca sa te convinga ca o anumita directie este perfecta pentru tine si te determina sa-ti faci planuri marete, dar ce pacat ca sunt simple iluzii! Nu visa lucruri prea indepartate, nu tinti la teluri greu de atins, pentru ca orizonturile acestea sunt inselatoare pentru tine. Ti-ai putea propune un scop care nu se va materializa asa cum speri acum, ceea ce va fi un consum inutil de energie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna. La noi a venit soarele asa ca nu ma mi satur de el. Are sens sa zic ca azi am stat toata ziua afara?? Cu mici pauze de [alap] cand intram in casa [pk] Am prestat si eu azi, rapid, intre 2 somnuri ale lui Radu, niste piept de pui cu sos de portocale...pe pat de orez cu mazare si morcov. Rapid si delicios. Maine cica iar va fi frumos asa ca nu-mi vor sta picioarele Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009) Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! [url="http://talentedenazdravani.ro/blog/2009/11/11/sa-ne-jucam-de-a-concursul-2/"] D'ale Andrei [/url] [url="http://pentrucopiiimei.wordpress.com/"] Vremuri [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-am citit zilele astea, dar nu am avut putere sa va scriu si iar sa ma plang. Da' azi se poate? [:D] Deci... Dragos are diaree. Si face greva foamei. Dar la modul serios, nici tinut de nas nu deschide gura. Asa ca eu am sfarsit prin a face o criza de nervi, iar sotul i-a dat ieri masa de pranz si cina cu 5-6 ore intre mese, doar-doar i s-o face foame copilului. [bang] Soacra spune ca de la dinti. Care dinti, dom'le, ca are gingiile umflate de cel putin 2 luni si tot nimic! [bang] In schimb am iesit sa ne aerisim, in oras, in parc, doar noi 3. [pk] Am ajuns sa vad si bb fetita a prietenei mele (face 3 saptamani maine). Prietena mea si-a revenit spectaculos, a slabit 16 din cele 20 kg puse in sarcina de cand a venit acasa. Fetita este alaptata, insa cu lapte praf completare. Este o fomistaaaa [olala] Se plange ca numai are lapte mult, desi are niste saaani [olala][olala], dar recunoaste ca nu are rabdare sa stea cu cea mica mereu atarnata de ea, ca prefera sa se mulga si sa-i dea din biberon. Eu numai stiam ce sa-i mai spun si prin urmare am lasat-o asa, ca ea. Mai vb oricum destul de mult la telefon, poate-poate o sa o prind intr-o stare mai buna. Liliac, vreau si eu reteta de pui cu sos de portocale! Suna numai bine pt masa de Florii! [olala] Doina, cred ca nu ai ratat in enumerare nicio specialitate din miel! As vrea sa fac si eu destule, insa sotul nu-i cu mielul si mai nou m-am dat si eu dupa el! [alcool] O sa o rog pe mama sa-mi faca drob de miel, milel umplut si ciorba de miel. Macar atata! [:D] Lora, sper ca macar tu sa fi cules violete! Cica la noi apar abia luna viitoare in Poiana (crede sotul si-a ramas ca el). Cum te mai simti? Te mai deranjeaza sinuzita? Eu sper ca nu! [pup] Ralu, m-ai facut invidioasa! Auzi, 25 de grade! [:-@] pacat ca in lkoc sa fiti la un gratar, ai ajuns la munca! [q] Azi: Cauta sa petreci mai mult timp ialaturi de cineva special pentru ca dragostea iti aduce bucurii acum. Descurca-te singur(a) in orice situatie de astazi si ii vei face pe cei din jur sa priceapa si sa aprecieze adevaratul tau potential. Insa, o data ce te-ai apucat de o treaba si esti si remarcat(a), asteapta-te sa atingi noi standarde si astfel, spre bucuria ta, vei descoperi un viitor mai stralucit si mult mai stimulativ. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Rall, in fiecare saptamana ma gandesc ce sa le mai fac la pachet???sa nu se repete dar si dupa bugat, caci la doua pachete se duc ceva ...banuti...astept ca sa iasa legumele in curte(nici nu le-am pus inca [:D]) si atunci se schimba datele problemelor. Black, si la noi e problema cu mielul, eu nu ma omor dar am trei barbati in casa care vor !!!si trebuie sa facem si cu...si fara, dar ramane sa vedem la ce pret gasim pe kg.caci la 200 ron pe kg. nu ma bag...Ce mai face Dragos? mai are diaree? nu ii dai nimic pentru asta? Liliach , a fost si azi cald la noi, am facut dormitorul copiilor, caci nu sta nimeni in el si m-am destrabalat la curateniel in voie, dar usor caci nu am decat doua potecute ovale mici acolo si a mers rapid. Lora, tu nu zici nimic? ce face burtica? [pup][pup][pup][pup] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Black, sper ca la ora asta, puiul e mai bine [pup] Da, nasol cu munca mea duminica, dar macar e odata la 2 saptamani. Mult mai nasol era inainte, duminica de duminica, atatia ani in spate [bang] Recuperez eu cu alta ocazie. Am de gand sa-mi fac de cap anul asta, daca nu se mai intampla nimic... Doina, stiu cum e cu pachetele. Asa se zbatea si mama mea, pt mine si pt frate. Fiecare pleca in alta directie si trebuia sa ne gateasca. Si atunci era doar salariul de mizerie al tatalui in joc. Mama nici somaj nu mai avea macar. Si totusi, dupa atatia ani, inca ma intreb: cum reuseau, totusi, sa faca astfel incat sa fie bine? Ma duc la somnic, azi mai devreme. Noapte buna si [pup]pt toata trupa! PS - Lora, da' chiar nu mai vii din padure?[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...