Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gemanutzele in prag de primavara... (41)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

n-am reusit sa adorm... voi ce noutati mai aveti? si... de sapt viitoare sau cand o fi, pustiul cu cine va ramane? Nu-l trimiti la mine? [olala] -------------------------------------------------- [url="http://fuegoromaniafanclub.blogspot.com/"]Exercitiu de timp liber...[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ralnied1?vhost=community"]Albumele mele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, inca nu voi merge zi de zi. As vrea, ar vrea si colega mea, insa da, pustiul este motivul! De trimis nu ti-l trimit, eventual vino tu la noi! [:D] Ieri am stat restul de zi cu el atarnat de gatul meu si-asta pt ca eu am vrut, mi-a fost dor de el! [:D] Mama mai taraganeaza cu iesitul la pensie, ar mai sta la munca, Dragos este prea mic pt gradinita, am inceput deja sa mai uit dupa o cresa, insa la nici 1 an si 2 luni unde sa-l trimit??? [q] Bona nu prea as vrea, desi, paradoxal si eu si sora-mea pana la 4-5 ani am stat acasa cu o "femeie", Tanti Maria (asa se numea bona pe timpul nostru) si ne-a placut, ne-am atasat de ea, ne era ca o bunica. Am o matusa in familie, curand iesita la pensie, insa parca nu m-as incurca cu neamurile (in special la bani). Poate Lora sa-mi dea niste idei cum, ce sa caut la o dadaca, mai ales la varsta asta a lui Dragos. Faza este ca eu trebuie sa fiu foarte linistita de situatia lui Dragos ca sa ma pot apuca serios de munca. Mai ales ca va tb muncit, nu gluma, sa ne platim datoriile. [bang] Azi: O zi in care vei avea un plus de incredere, de emotivitate dar si de intensitate a trairilor, ceea ce nu intotdeauna se va potrivi stilului tau. Acum iti doresti sa atingi tinte mult mai elevate, sa porti discutii profunde si de calitate, atata timp cat mintea ta este atrasa de idei noi si fascinante. Ai inspiratia si puterea de a-ti sustine cauzele in fata tuturor si de a lega diverse intelegeri, cateodata, cu un zel de neinteles pentru cei de langa tine. Datorita faptului ca esti o persoana corecta, distractiva, de incredere si vorbareata vei fi populara(a) la job sau in momentele de destindere. si Ai planuri marete pentru viitor in legatura cu pozitia ta profesionala, dar ca sa ajungi acolo, trebuie sa iei de pe acum unele masuri care sa atraga aceste succese cat mai curand posibil. Un curs de specializare sau de perfectionare, un interviu de angajare, o discutie serioasa cu parintii sau cu sefii sunt punctul de start al acestui proiect pe care il astepti cu sufletul la gura. Trebuie sa privesti foarte serios acest moment cheie, pentru ca de aici se vor schimba mult aspecte in cariera ta. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele! Noi suntem bine.Eu am terminat curatenia,iar azi ma duc sa fac cumparaturile pentru Paste. Razvan a avut o problemuta mica,dar care s-a rezolvat.Avea pielea pe burtica uscata si se cojea.Am sunat pediatra si mi-a spus sa renunt la produsele Johnson's Baby,sa-i fac baita cu ceai de stroh si musetel,iar dupa sa-l dau cu ulei de masline. Razvan s-a ridicat in picioare in patut,era asa de mandru,dar nu vrea sa mai repete figura. Am plecat sa-i dau papita.V-am pupat[pup]! ____________________ [url="http://picasaweb.google.com/sanora2013/DropBox?authkey=Gv1sRgCMPa6s-ByszSZw#5421768939453089874"]Pozici Razvanel[/url]
Adina[mamica]de[copil]Razvan(14.08.2009)
"Copilul nu datoreaza parintelui viata,ci cresterea."(N.Iorga)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, cica ajuta sa pui si niste tarate intr-o punga din panza in apa de baie. Eu nu am facut inca asa ceva, insa am tot auzit. Si un mare NU produselor Johnson's Baby, o porcarie mai mare eu nu am vazut. Nepotica mea a facut o alergie urata de la uleiul de corp. Si trebuie sa anunt si eu ca am scapat de dermatita atopica (ei, nu am scapat, insa s-a remis mult [:D]). L-am mai dat pe Dragos pe fata si cu ulei de masline, insa cred ca vremea calda de-afara i-a facut bine. Cat despre cumparaturile pentru masa de Pasti, asa m-as limita fix la strictul necesar. [bang] Si-asa nu mancam prea mult, iar surplusul se arunca oricum. Insa mi-a intrat in cap o jucarie pentru Dragos (un cort cu 100 de bile de la Real), la 90 ron, insa sotul nuuu, ca unde-l punem, ce facem si cu o 100 de bile [:D] Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Black crede-ma ca am aruncat tot ce aveam de la firma asta,nu am stiut,sincer,ca sunt rele.Si el tot de la uleiul de corp a patit trebusoara asta[bang][bang]. Si eu tot strictul necesat cumpar pentru masa de Paste.Nu are rost,mai ales ca toata lumea te invita la ei,ne mai ducem la un gratar,iar mancarea pregatita de noi, la gunoi.Anul trecut ,am fost eu harnica[bang][bang][bang]si am facut o gramada de mancare,nu s-a mancat nici jumate,bani cheltuiti degeaba.[pup] ____________________ [url="http://picasaweb.google.com/sanora2013/DropBox?authkey=Gv1sRgCMPa6s-ByszSZw#5421768939453089874"]Pozici Razvanel[/url]
Adina[mamica]de[copil]Razvan(14.08.2009)
"Copilul nu datoreaza parintelui viata,ci cresterea."(N.Iorga)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Eu iar dorm...ca sa stiti! Black, eu sunt pentru bona, noi am avut una de care am fost f. multumiti, abia acum renuntam la ea, dupa 5 ani...pentru ca nu ne mai permitem s-o platim in situatia in care Iustina e toata ziua la gradi si soacra-mea se muta in Piatra de saptamana viitoare, fiind la pensie. Nu sunt pro rude pe post de bone, DELOC! Punct! Mai bine cresa, in ziua de azi cresele sunt ok, copiii invata acolo sa socializeze, sa manance singuri etc.etc. Deci pana la urma s-ar putea sa optez si eu pe viitor pt. varianta cresa. Ce sa cauti la o bona??? Nu cauta bona ideala, in sensul ca sa-l invete multe lucruri, ca n-ai s-o gasesti. Cauta o bona vesela, fara probleme familiale, daca ai bafta, energica si care sa stie sa se joace cu copilul, asta e f. important. Si sa iubeasca plimbarile, mai ales! Parerea mea... Adina, esti cea mai harnica de prin zona..[:D] Eu plec la ai mei de vineri, asa c-am rezolvat toate treburile! Lora, mami de Iustina si [gravi][fetita] 17+ [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148802"]Bazar DC - ajutati copiii[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135498"]Teledon pentru Dan[/url] www.inimacopiilor.ro (Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora, dar sa am incredere in mama pe post de bona sau nu? Pana acum m-am ferit sa o las mult timp cu Dragos, si daca a stat eram si eu acasa (invatam pt examen) sau eram plecata cateva ore. Insa acum va tb sa fac cumva incat nici ea sa nu oboseasca de stat acasa (mai face contabilitati, este cu toane, ar vrea sa se ocupe mai mult si de copiii surorii mele, fapt care-nu convine deloc. Ei sunt mai nazdravani si cu siguranta ea nu face fata la 3 copii singura. Am surprins niste faze, de care, sincer mi-e frica, cu toate ca este mama mea: ea adormita si nepotelul meu se juca la apa in baie sau mai uita cheile in usa [bang]) De asta ma gandeam sa il dau pe Dragos oricum la cresa, macar 4 ore, ore in care mama ar fi mai "aerisita" si s-ar ocupa de treburile ei. Sa platesc o bona, sincer, nu as sti de unde. Faceam un calcul sumar aseara cu sotul si ne-a luat durerea de cap: trebuie sa economisim la sange, ca sa scapam de datorii in termenul promis. Deci, adio concediu cel putin 2-3 ani [q]. Restul nu ma plang, caci nu aruncam cu banii nici pana acum (haine, iesiri). Tu cum te mai simti? Iustina este incantata ca va sta cu buni in loc de bona? Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare fetele mele cochete! Black deci te-ai bagat in paine, cum s-ar zice. Ma, eu cu neamurile nu ma mai incurc never-ever. Am facut-o cand am lasat-o pe Andra acasa. Adica am lasat-o cu o prietena de-a mamei si pe baza prieteniei...facea cum o taia capul. Eu veneam cu tzitzili pline de la munca si ea cu juma de ora inainte ii dadea lapte praf. Plus ca nu facea nimic toata ziua...dar s-a plans in alta parte de-am aflat noi dupa...ca o tratez ca pe-o sluga si ca-i dau putini bani. Nici eu nu ma serbez de Florii, ca "liliac" este un pseudonim (vine de la lilia[na]+c=initiala numelui meu dat de tata [:D]) Dar...ma bucur ca te-ai gandit la mine. Uite, mie nu mi-a trecut prin capul asta sec ca si tu esti Dalie [;)] [grup] Cortul ala cu 100 bile il avem noi. E dragut. Bilele dupa ce le foloseste, sa se tavaleasca-n ele, le punem frumusel in cutie. Dar cred ca ti-am aratat cum se petrece la noi in cort. Andra abia asteapta sa mergem la picnic. Ea crede ca o sa caram si nebunia de cutioaie [:D] dar la cat de nebuni suntem, sunt convinsa ca o sa facem loc in portbagaj si pt asta. adina esti o vrednica [olala] Ce sa mai comentez?? Pai tu cu 6 camere si esti gata...si eu in 3 abia-abia ce-am urnit 2-3 surcele de ici colo. Cica acum baiatul doarme si eu curat covorul [:p] adica-s aici cu voi [bang] Si noi de la un ulei Johnson ne-am umplut de toate-cele. Am spus sa-l verificam ca il primisem cadou. Prost am mai gandit [bang] Eu cu masa de Paste nu ma agit deloc!! Plecam sambata la soacra-mea si ea e o bucatareasca excelenta. Ne intoarcem inapoi cu oale si cratitzi [:D] Ar trebui sa ma bag eu la o praji de impresionare dar sa vad...daca ma tine cheful si daca ma lasa vulturii sa respir [:D] Ralu Wake up, soro!!![grup] Ai sa vezi ca va straluci soarele si pe straduta ta [pup][dual][pup] Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009) Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! [url="http://talentedenazdravani.ro/blog/2009/11/11/sa-ne-jucam-de-a-concursul-2/"] D'ale Andrei [/url] [url="http://pentrucopiiimei.wordpress.com/"] Vremuri [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...