Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gemanutzele in prag de primavara... (41)


Recommended Posts

Nici mie nu mi-e somn. De fapt, asteptam sa doarma bine-bine cel mic, caci asa doarme mai nou: in patul nostru, cu tricoul meu strans in brate. Si nu orice tricou: ci unul verde brotacel. Noroc ca il am in doua exemplare, ca altfel nu aveam cum sa-l mai spal.[:p] Si tu practici...ce? Dieta? Supa? Maine ce gatesti? [:D] Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0 Si tu practici...ce?
Altceva [:-)))]
Citat:
Maine ce gatesti? [:D]
Vrei raspuns pe bune sau vrajeli? Pe bune... nu stiu ce sa mai fac. M-am saturat de gatit. Parca nimic nu-mi mai place. As vrea altceva, dar am oprelisti de multe feluri in avantul meu [:D] Am facut ciorba de perisoare si tocanita de cartofi cu carne de vitel. Mai prajesc un cartof, mai un piure. Am avut snitele. Am copanele + ficatel de pui la tava, la cuptor, facute de sot. Nu stiu ce sa mai fac.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off, stai ca m-am prins ce anume... practici! [:I] Sunt bolunda, zau! Pai tu din cate ai insirat pe-acolo aveti de mancare! Mie mi-a fost lene sa gatesc ieri si alaltaieri pt noi (supa era de fapt zeama de la legumele lui Dragos plus cateva paste aruncate acolo [:D]). Iar sotul si-a prajit el niste cartofi, niste carnati, mai o chiftea de la mama, mai un peste din congelator. Suna tare bine insa ce ai enumerat tu acolo, mai ales ficatul de pui la tava. [pofta] Eu mereu il faceam in ceaun, cu muuuulta ceapa. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ceva mancare, dar nu-mi place[:-@] Am devenit asa... nu stiu cum sa zic [bang] Si nu intentionat, ci asa, pur si simplu. Al meu mananca, nu face figuri. Ficatelul e tare bun asa. El a pus 4 copanele, jumate de kg de ficatel si jumate de pipote, de fapt. Si a iesit super. Sa stii ca eu n-am facut niciodata la ceaun, cu ceapa. Tot aud prin stanga, prin dreapta. Am zis ca voi incerca. Poate data viitoare. ========================= Te-ai blondit asa, deodata, de nu te prinzi? Pai doar tu ai zis de practica. Eu doar am preluat ideea de la tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bey, voi n-aveti somn? Ia, la culcare, hai! Noi am fost la prietenii nostri (care ne vor boteza mandra de la purtator) in seara asta cu alti prieteni...am mancat tot ce-am prins pe-acolo, apro-pos de tocanita de cartofi...buna rau! [:D] Gata, noapte buna! Lora, mami de Iustina si [gravi][fetita] 14+ [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148802"]Bazar DC - ajutati copiii[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135498"]Teledon pentru Dan[/url] www.inimacopiilor.ro (Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76
Bey, voi n-aveti somn? Ia, la culcare, hai!
Odata ma mobilizez si eu sa postez. Odata ma nimeresc pe aici simultan cu altcineva si atunci vii tu sa ne alungi? [bang]
Citat:
Noi am fost la prietenii nostri (care ne vor boteza mandra de la purtator) in seara asta cu alti prieteni...am mancat tot ce-am prins pe-acolo, apro-pos de tocanita de cartofi...buna rau! [:D] Gata, noapte buna!
Sa va fie de bine. Deci iti faci de cap. Nu stii ca la ora 21.30 trebuie sa te afli in pat?[:D] Hai, defileaza in pas alergator spre perna. Noapte buna![pup] Eu mai stau, ca am voie [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Mi-e somn de nu vad in fata mea, insa tb sa ma mobilizez. Am un copil gata-gata de actiune! [:D] Ah, si la Brasov zapada este cam de 10 cm si ninge in continuare. De fapt, de ieri seara nu s-a oprit nici o clipa! Azi iesim la sanius! [:D] Azi: Te poti astepta sa fii beneficiarul(a) unei sanse unice. Chiar si banii pot sa iti vina mai usor, insa trebuie sa modifici putin - dar original - din mersul normal al lucrurilor. O banuiala mai veche se va dovedi ca este extrem de corecta. Priveste in toate directiile daca te hotarasti ca astazi sa iei initiativa si sa finalizezi o intelegere sau o actiune anterioara. si Relatia cu colegii se va imbunatatii, chiar daca sefii vor continua sa te laude numai pe tine. De asemenea, relatia cu persoana iubita este din ce in ce mai buna, pentru ca reusesti sa elimini problemele de comunicare. Raluca, urmatoarea data in care fac ficatul de pui il fac la tava. pare simplu de tot! Te pupa "blonda"! [:D] (de fapt mai am cica niste urme de suvite blonde, musai sa le refac, poate imi mai si deschid culoarea parului). Lora, ati mers cumva la nasica care te urmarea pe aici, Laura25, mamica de gemeni? Mi-a placut mereu titulatura de sub numele ei "Botz"! [pk] Sa-ti fie de bine vizitele, as vrea sa am si eu prieteni la care sa merg sa mananc, macar nu-mi mai bat capul cu meniul zilei! [:D] Liliac, la tine este zapada? Ai inceput sa-i dai si altceva de papa lui bb Raducu, in afara de lapte de mami si cereale?[pup] Doina, iar transee prin curte! [bang] Adina, ce mai face nou Razvanel? A inceput sa stea pe coate si pe genunchi? [pup] Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Am avut o noapte suuuuuper cu un bebe care s-a trezit o singura data la 4,de mult nu am mai dormit asa de bine.[pk][pk][pk][pk] Blackgirl- a inceput,s-a lasat de mers in coate si genunchi,acum a descoperit premergatorul,patruleaza toata casa,dar nu-l las mai mult de 10-15 min.[pup] __________________________ [pup]la toate [url="http://picasaweb.google.com/sanora2013/DropBox?authkey=Gv1sRgCMPa6s-ByszSZw#5421768939453089874"]POZICI RAZVANEL[/url] Adina[mamica]de[copil]Razvan(14.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...