Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (717)


Recommended Posts

Da ce, Deny, vrei sa pleci si tu din tara? [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 226
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

deny, nu e asa deloc cum crezi tu daca faci jocul asta cu progesteronul risti foarte mult adica daca tu incepi acum sa iei utrogestan iti dai tot organismul peste cap corpul tau o sa primeasca semnale ca tu ai ovulat deja iar endometrul o sa se ingroase datorita cresterii progesteronului asta inseamana ca in nici un caz nu ai nici o sansa sa produci ovulatia dupa pt ca in mommentul in care opresti progesteronul el incepe sa scada semn de eliminare a endometrului asta insemnand ca o sa-ti vina cm mult mai repede ci in nici un caz nu o sa ovulezi.....ti-am zis o sa te trezesti cu uratii pe cap si cu un chist de toata frumusetea pt ca foliculul care se pregatea sa se sparga nu se va mai sparge si ori se resoarbe caz foarte fericit ori devine chist si nu numai.....te poti trezi cu o dereglare de toata frumusetea asa ca stai linistita si asteapta o alta luna ideea asta nu e deloc buna ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Fetele azi am aflat o veste- o sa mai am un nepotel. Ma bucur pt cumnata mea dar sunt cat se poate de trista pt mine. [bang] Asta e, bine cel putin ca va avea cine sa ne mosteneasca[:)]. Voi intelegeti cel mai bine ce vreau sa spun. Luptam in continuare pt visul nostru [bb] si Dumnezeu ne va rasplati rabdarea [ruga].
Katy e te inteleg atat de bine ca cumnata mea are 2 copii cu primul sot care sunt vai si amar de ei, nu sunt normali saraci si asta din neglijenta si cu fratele meu are un puisor de 3 ani care e super destept si frumusel si a facut doar o eco in timpul sarcinii, si mai are un puiut de 4 luni care l-a facut dupa ce i-am certat eu ca stiu sa faca copii si nu stiu sa aiba grija de ei, parca mi-a facut in ciuda, cu asta a avut mari probleme in sarcina, dar nu a vrut sa faca analize a mers doar cu salvarea de vreo 2 ori la spital la urgenta i-au facut perfuzii si atat si acum copilul e o frumusete, deci sigur te inteleg [pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, Lore[:I] mi-ai explicat ca un medic adevarat. Thanks[pup] Nu am sa iau progesteron. Doar daca analiza imi va arata deficit. Legat de dereglare, ai dreptate. Nu stiu daca la mine se numeste dereglare, dar in luna cand am ramas am luat pt prima data utrogestan in viata mea, si dupa ce am pierdut sarcina(tot prima), ciclul meu s-a intins pe 29zile- parca e normal nr de CM. Dar luna asta, ovulatia mi-a venit tocmai in ziua 17, si ciclul se intinde aproape de 31 zile. O sa vedem cat va fi la mine faza luteala din luna asta(ca luna trecuta a fost de 15zile) si cand imi vor veni rusii. Ai zice ca am ciclul normal, dar eu pana sa raman gravida, aveam CM maxim 27-28 de zile, acuma dupa sarcina (plus utrogestan luat) s-a schimbat CM 29-31zile. Nu stiu ce sa zic, de unde asa schimbare, o fi de la utrogestan luat acuma 2 luni, ori ca am pierdut sarcina si dupa pierdere CM meu de fapt nu s-a DEreglat, ci s-a reglat.[alcool] Inca ceva: dupa ce am pierdut sarcina nu am mai avut nici o durere la urmatoarea menstruatie. E ceva foarte bun for me asta ca eu eram cu crize strasnice de dureroase. Sper ca la asta din septembrie sa fie la fel de linistita si calma ca cea din august[:D] Pana la urma, utrogestanul luat in iulie nu mi-a facut nici o dereglare, sau...? [:I]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Da ce, Deny, vrei sa pleci si tu din tara?
In primul rand pt un viitor mai bun, stiu ca nu ma asteapta raiul in afra, dar e mai bine decat aici. Plus conflictele cu parintii, rudele... chiar nu mai rezist aici. [:(]. O sa plec in Elvetia (am prieteni acolo care deja ma asteapta nerabdatori[:I]). Dar si in Italia. Ma tenteaza America, Brazilia[:D] O sa vedem[:D]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deny inseamna ca tu ai deficit de proge si din cauza asta nu ai tinut sarcina poate sarcinile daca stiu bine tu daca nu faceai beta habar nu aveai de bebe....asa ca poate ai fost de mai multe ori dar deficitul de progesteron a facut sa se elimine endometrul cu tot cu bebe prins in el e si asta o explicatie dar oricum ar fi nu lua utrogestan decat la 2-3 zile dupa ovulatie ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai si deny o sa pleci singura? sotul nu vine cu tine? eu am fost plecata singura si nu am rezistat dintr-un singur motiv....acela ca sotul ramasese in tara crede-ma pe cuvant ca e foarte greu daca pleci singura pe ca la orice hop esti tentata sa te intorci in tara la el eu din pacate asa am facut si acum regret enorm[bang][bang][bang][bang][bang][bang] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
deny inseamna ca tu ai deficit de proge si din cauza asta nu ai tinut sarcina poate sarcinile daca stiu bine tu daca nu faceai beta habar nu aveai de bebe....asa ca poate ai fost de mai multe ori dar deficitul de progesteron a facut sa se elimine endometrul cu tot cu bebe prins in el e si asta o explicatie dar oricum ar fi nu lua utrogestan decat la 2-3 zile dupa ovulatie
Asa si am facut Lorena, am luat atunci utrogestanul imediat dupa ce am vazut ca mi s-a ridicat TB, cam in ziua 15. Si eu banuiam ca ovulasem in ziua 12. Sau 13cel tarziu. Si eu ma gandeam la asta ca am fost de multe ori gravida, dar nu am stiut. Si la sarcina din iulie a fost si primul BHCG facut in viata mea, si da, fara de el nu era sa aflu ca am fost [gravi]. Ma gandesc si acuma ca poate luam prea putin utrogestan? 200mg pe zi(una dimineata, una seara). Si abia la primul spotting am marit doza la 600mg pe zi. Si e clar ca era prea tarziu. O sa fac maine progesteronul si vedem ce valoare am. Si asta o sa lamureasca totul. In cat timp se da rezultatul? Cat costa analiza la privat? Ma duc sa-mi fac fara trimitere.
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
sotul nu vine cu tine? eu am fost plecata singura si nu am rezistat dintr-un singur motiv....acela ca sotul ramasese in tara crede-ma pe cuvant ca e foarte greu daca pleci singura pe ca la orice hop esti tentata sa te intorci in tara la el eu din pacate asa am facut si acum regret enorm[bang][bang][bang][bang][bang][bang]
Vine si el. Dupa mine[:D]. El are inca job aici. Eu ma duc prima pt ca tot job ma asteapta acolo. Si intre timp ii gasesc si lui job si vine si el. Dar cum e el mereu plin de surprize, s-ar putea sa-mi faca surpriza sa mearga odata cu mine[olala].
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

200 mg Utrogestan pt sustinerea sarcinii inseamna putin. Daca iei si oral e zero. Se pierde foarte mult prin ficat. Doza minima pt sustienre in sarcian e de 400 mg. Deny, cum iei Utrogestan? Luna trecuta cum l-ai luat? Adica intre ce zile? Lore, de ce spui ca ar avea probleme cu progesteronul Deny? din cauza de faza luteala scurta? ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...