Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (717)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 226
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Legat de colesterol, am uitat sa va spun ca sunt niste teorii care spun ca ar creste nu numai de la grasimile mancate dar si de la prea multe dulciuri. Ma gandesc ca dulciurile din comert, pe langa zahar mult, au si multe grasimi care nu sunt sanatoase. Si bineinteles daca ai colesterol mare in familie, posibil sa-l mostenesti in gene.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm ce abstract... Ieri ziua 12 si test ovulatie poziti, cel de azi negativ, nu mai inteleg nimic, in iulie am ovulat in ziua 19, de aia am su pierdut trenul, luna trecuta prin ziua 16-17 sunt in ceata locala, macar bine ca am prestat aseara, sunt debusolata total de cand am vazut testul de ovulatie de azi[alcool]

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png

 

 

Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

 

www.fertilityfriend.com/home/2ba005/

 

Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Hmmmm ce abstract... Ieri ziua 12 si test ovulatie poziti, cel de azi negativ, nu mai inteleg nimic, in iulie am ovulat in ziua 19, de aia am su pierdut trenul, luna trecuta prin ziua 16-17 sunt in ceata locala, macar bine ca am prestat aseara, sunt debusolata total de cand am vazut testul de ovulatie de azi[alcool]
align="right" id="quote2">Inseamna ca ieri ai ovulat[:D]. Taman si TB a fost joasa ieri ca de azi a inceput sa creasca[:I]Tin pumnii sa fie bebe!!![pk][pk]Sigur va fi boy[olala][:)]edit: mda, Ylari, chiar ce surprize mai poti avea. Ca luna trecuta ai ovulat in ziua 16-17 si luna asta te asteptai tot asa, dar se pare ca in ziua 12 deja ai ovulat.Pot sa ma astept si eu la asa suprize, ca si eu al ovulat luna asta ziua 17, si luna viitoare...[:-@]??? o sa ma apuc de prestat mai devreme de 12[:I] ca nu vreau sa risc[:D]Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy
Bob, iti tin pumnii! Toata lumea se bucura cand HCG creste, eu ma bucur cand scade. A ajuns la 2 ieri si doctorul vrea sa fie zero...asa ca inca un test de sange saptamana viitoare. Mi se pare cam exagerat dar conteaza ce mi se pare mie?[:)]Plecam intr-o mini excursie pana duminica seara, sa aveti weekend placut!
align="right" id="quote2">Da betercy si eu m-am bucurat mult cand a scazut, mie penultima data mi-a iesit 6 parca si tot asa a vrut sa il repet.Te pup in rest esti bine? Cat mai ai inca un ciclu normal nu si dupa pe cai? Fetelor eu cred ca sunt la ovulatie, adica sigur sunt dar nu are rost sa fac teste ca oricum inca avem prezervative dar ma bucura faptul ca ovulez, luna asta cu dreptul de azi dimineata parca ma tine ceva in dreapta.Va pup pe toate.[pup][pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Hmmmm ce abstract... Ieri ziua 12 si test ovulatie poziti, cel de azi negativ, nu mai inteleg nimic, in iulie am ovulat in ziua 19, de aia am su pierdut trenul, luna trecuta prin ziua 16-17 sunt in ceata locala, macar bine ca am prestat aseara, sunt debusolata total de cand am vazut testul de ovulatie de azi[alcool]YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpahttp://lt1m.lilypie.com/0dLup3.pngGena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigotwww.fertilityfriend.com/home/2ba005/Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
align="right" id="quote2">Ylari ce chestie, macar bine ca ai prestat, o sa ii faci un fratior Evei.[pup][pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, Deny, merci de raspuns.

Mda, nu stiu ce sa zic, sunt de-a dreptul shocata de testele astea. Mi-e teama sa nu fi ovulat chiar si mai devreme nu stiu ce sa zic. Vedem testul de maine, am sa mai fac si maine unul. Pe cel de ieri l-am facut pe la 6 seara, cand am ajuns acasa de la sv, si nu bausem deloc apa in ultima ora. Cel de azi l-am facut la 16.30 in ultimele 2 ore nu bausem lichide ptr ca dormisem. Nu stiu daca am gresit cu ceva... Oricum cel de ieri are a doua liniuta cu foarte putin mai pala decat linia de control dar muuuuuuuult mai pronuntata decat cea de azi. Deci... pana maine cand o sa fac inca un test de ovulatie sunt in ceata.

Ah sotul nu mai pleaca marti cum era vorba ci in prima sapt din oct si va veni chiar in preajma ovulatiei, daca n-o fi sa raman nici acum...

Voi ce ati mai facut, eu am trebaluit toata ziua, mancare, spalat, calcat, am fost si la cumparaturi, i-am luat foooooarte multe haine Evei ca de toamna-iarna nu prea ii mai veneau cele vechi, normal... as fi vrut sa-i iau si pantofi dar am depasit bugetul asa ca am amanat cu o saptamana. Am vazut si eu una-alta ptr mine dar tot sapt viitoare o sa ma inoiesc si eu.

Deny am vazut ieri parca spuneai ca iti cauti job, dar parca iti gasisei in alta parte pana sa pleci de la nenii aia de te tineau la ei, ce s-a intamplat, nu te-a mai chemat doamna cealalta?

Iti tin pumnii.

Elenusht pupici multi!

Fetelor cum a ramas cu ieseala?

Pupici

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png

 

 

Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

 

www.fertilityfriend.com/home/2ba005/

 

Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...