Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (717)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 226
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Buna [pup]Stefulici, eu la stim nu iau progesterol, sub nici o forma (dupf sau utro). Dr meu spune ca la stim se presupune ca ovulezi cum trebuie, deci nu ai nevoie de supliment.Cel mai bine ar fi, insa , sa intrebi.[flo]
align="right" id="quote2">Da, teoretic ovulezi cum trebuie,insa progesteronul intervine dupa ovulatie, cand se formeaza corpul galben.Cel mai sigur o intreb maine... Pupici![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gaby scuze acum am vazut si postarea ta [alcool]

 

Deci, tot io: rectific, testul de azi este ca cel de alaltaieri [alcool] deci cum trec? of, greu cu testele astea..............

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png

 

 

Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

 

www.fertilityfriend.com/home/2ba005/

 

Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, girls! [pup]

Mai arunc si eu cate un ochi pe aici. Eu am facut monitorizarea TB harcea parcea. Am ratat sa masor in zilele 12&13, azi(z14) era 36.8. Teoretic azi ovulez (deja am oarecare jene in ambele ovare, explicabil, tinand cont ca am folicului grasuni pe ambele luna asta). Cred ca mai iau TB maine si poimaine, macar sa vad cum se manifesta la ovulatie. Eu teste de ovulatie n-am mai facut de cateva luni, dar mi se pozitivau in z14, 15 si uneori 16-17, la un cm de 30-31-32 zile.

Imi e lipita cifra 3 de creier, ma pomenesc gandindu-ma cum ar fi sa ne pomenim cu tripleti sau cu gemeni [:I][:I] dar eu as fi fericita sa prindem macar un ousor din astea 3. Ne amuzam pe seama mea, ca-s gainusa cu 3 oua si ca trebuie sa le clocesc sa scot puisori. [olala][olala][olala] Cat timp suntem cu moralul sus, sunt incantata.

Ylari, dubioasa ovulatie in z11 la cm de 30 zile...poate n-a fost inca si ies testele pozitive saptamana viitoare. Azi e abia z14 si cine zice ca nu poti ovula de 2 ori intr-o luna?!! Nu-ti bate capul ca ai ratat prestarea din z11, bifeaza zilele astea si sunt sigura ca ramai "in cursa" [:I]

Stefulici, eu nu o sa iau utro dupa ovulatie, o sa iau (chiar daca nu-mi da doc) cand voi avea test pozitiv (la Bob am avut desprindere de placenta din s9 pana in s12) si as vrea sa evit momente de gen...)

 

Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...

Te [olala], Bob !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ne-am inors mai devreme din excursie din cauza ploii. Planuisem sa vizitam multe locuri in aer liber dar ploaia asta ne-a schimbat planurile.

 

Ylari, daca temperatura se menine ridicata pt inca doua zile, graficul tau arata ca ai ovulat ieri, pe 24. Nu stiu ce sa zic de testele astea...posibil sa nu fi prins perioada de crestere a hormonului care indica ovulatia?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Neatza, si inca o intrebare intrebatoare, deci ff iti confirma ovulatia la 3 zile dupa ce a avut loc? Iar abstract, pai... nu e cam tarziu? sau nu ma pricep eu calumea? azi tb a sarit la 36.9 [olala] deci mai mult ca sigur ca am ovulat in ziua 10-11. FF imi zice ovulation not detected yet. Nu e cam devreme sa fi ovulat in z10-11???? Ptr un ciclu de 30 de zile??? Dar poate iar mi s-o fi scurtat? Prestatul ala din ziua 11 imi da mari sperante. Am prestat si aseara [:I] just in case.Vad ca nu v-ati trezit [pup]o coffee ptr voi (decaf, ofcourse) [cafea]Aaaaa ca tot veni vorba, hai cu lista de testari, eu aveam asa:Micky 26 septembrieYlari 10 octBob 11 octastept aspirante sa umplem lista si apoi topicul de liniute duble. Inscrierea libera [:D][pup][pup][pup]YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpahttp://lt1m.lilypie.com/0dLup3.pngGena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigotwww.fertilityfriend.com/home/2ba005/Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
align="right" id="quote2">buna seara,ma inscriu si eu la testat pe 12 octva pup si sa avem bafta luna astain curand [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele[pup]

 

Tin pumnii pt IIid="red"> celor care se testeaza.

 

[pup]

 

Celelalte fete ce fac?

MeAlex? Lorena? Camcris? Luciana? Katy? Moni? pe cine nu am mai mentionat?

 

Eu azi ma simt ceva mai bine, ieri am avut febra frumusica(si ca rezulta si TB s-a suit pana in cer) azi a revenit.

Tot azi ma duc la un interviu pt job. Sper sa fie ok si ma angajez.

 

Ca cealalta doamna care zicea ca ma suna, nu m-a mai sunat, se pare ca s-a razgandit, nush(ca n-am nr dumneaei sa o sun macar ca sa stiu ce sa fac, sa o astept sau..., asa ca eu pus mana pe google si am dat la oferte job, si azi ma duc sa-mi incerc norocul[:I]

(macar temporar[8D]).

 

Va[pup][pup] si sa aveti o zi placuta!

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor! ce mai faceti!

 

Scuzati-mi absenta de o saptamana dar am avut cam multa treba pe la servici iar acasa a trebuit sa il ajut pe fratele meu la pregatirile pentru nunta si sunt cam chiauna ca nu prea am dormit mare lucru, acum gata a trecut si nunta si botezul ( David Mihai a fost super cuminte la botez, chiar radea la preot[:D] , fetelor e un dulce imi vine sa il mananc).

 

In rest nimic nou, test de srcina negativ de dimineata z30 oricum ma astept sa imi vina maine sau in seara asta, parca sanii nu mai dor asa de tare semn ca incepe sa scada progesteronul, offfff mai am o luna si incep si eu cu stimularile.

 

Stefulici mi mi-a dat utrogestan doar dupa ce am facut pregnyl si asta la 3 sau 4 zile dupa injectie si le luam pana cand imi venea menstruatia, oricum cel mai bine il intrebi pe dr, la prima luna de stimulare nu m-a facut pregnyl deci nu am luat utrogestan.

 

 

Va pup pe toate[pup][pup][pup][pup][pup]

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor!

Aici sunt, am fost la o nunta we asta si dupa aia ne-am revenit greu, am motait toata ziua ieri, nu am intrat pe net. Deny, iti raspund la pm cand ma intorc, trebuie sa ies un pic.

Sa avem o saptamana cu vesti bune!id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...