Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (717)


Recommended Posts

fetelor am o nelamurire, am sunat-o pe dr pentru rezultatul la papanicolau mi-a zis ca este bine dar ca am o infectie pelvina si trebuie sa o tratez cu ovule, eu de la ea am inteles ca trebuie sa iau ovule Seminela problema este ca am fost la farmacie si cica nu exista si ca ar fi doar Ovule Feminela, sincer mi-e cam rusine sa o mai sun pe dr, voi ce credeti?

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 226
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, am revenit.

Am fost la interviu, a fost ok, astept sa ma sune peste cateva zile, ca mai sunt inca 2 persoane in lista de asteptare.

Nu prea cred ca o sa ma angajeze pe mine, dar nu ma descurajez si merg inainte.

 

Am luat si rezultatul de la progesteron.

Eu zic ca e cam mic [:(], so se confirma banuiala lui Lorena.

Am valoarea 5,39 ng/ml

Unde norma e (0,2-1,4) faza foliculara

si (4 - 25,0) faza luteala.

Iar eu ma incadrez in norma, dar la valoarea cea mai mica. Zic eu ca e cam mic. Analiza e facuta pe 23/09 (ziua 8) si atunci aveam TB 37,15.

Ma gandesc eu, dupa logica, daca la TB 37,15 progele e 5,39, apoi cat va fi la TB 36.75?

E clar ca progele era sub norma cat era 36.75 (atat era TB cand eram [gravi]).

 

 

Miky, nush ce sa zic de ovulele Seminela or Feminela[:I]

Pana iti raspund fetele, uitete pe google sa vezi daca este asa preparat.

 

edit: uite Miky, ce am gasit pe google, poate e vorba de ele

http://www.efarma.ro/products.php?id=3895

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui stefulici
Mulumesc mult -Cora ptr raspuns. Dr nu mi-a zis deloc de utrogestan la stimulare.Doar ca ma gandeam eu sa-i cer. Am luat de curand utrogestan si m-a cam dereglat... insa ma gandeam ca a fost o exceptie... poate cu stimultrea e altceva si o sa-mi fie bine.Mi-a zis ca la mine corpul galben nu arata tocmai bine( el secreta progesteron) si de aceea la vremea aceea mi-a dat progesteron... insa, dc a vazut ca m-a dat peste cap nu mi-a mai dat( mi-a venit la 3-4 zile dupa ce am terminat de luat cele 10 pastilute... insa putin .. 1 zi si jum, apoi mi-a mai venit dupa o saptamana... inca cateva zile. Ciudat e ca ... acum 3 ani am facut tratament in acelasi mod cu utrogestan si de atunci mi s-a reglat ciclul( pana atunci n-avea nici o noima- imi venea chiar si la 2 luni ).Cred ca am dat cam multe amanunte, imi cer scuze dc exagerez!Va pup !
align="right" id="quote2">Buna fetele!stefulici mie mi-a dat progesteron pentru ca la analize mi-a iesit la limita inferioara si probabil din cauza asta.si eu il luam tot dupa pregnyl dar si in luna cand nu am mai facut stimulare,duphaston tot am luat.eu am si cm neregulat.acum vreo 2 ani am facut tratam cu duphaston timp de 3 luni si mi se reglase, dar dupa terminarea tratamentului,cm a revenit la aceleasi "obiceiuri",adika sa vina cand are el chef.asa ca mai bine intrebi dr daca sa iei sau nu.oricum progesteronul in caz de sarcina ajuta la fixarea ei,iar in caz contrar ajuta la venirea cm.CODRA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
fetelor am o nelamurire, am sunat-o pe dr pentru rezultatul la papanicolau mi-a zis ca este bine dar ca am o infectie pelvina si trebuie sa o tratez cu ovule, eu de la ea am inteles ca trebuie sa iau ovule Seminela problema este ca am fost la farmacie si cica nu exista si ca ar fi doar Ovule Feminela, sincer mi-e cam rusine sa o mai sun pe dr, voi ce credeti?In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
align="right" id="quote2">Multumesc mult ptr raspuns... sunt tare curioasa ce va fi azi la eco... sper sa am un ou maaaaaree...Cat despre acele ovule sigur e feminela, caci seminela nu exista si oricum dc te uiti la prospect sunt ptr ce-ti tb. tie: infectii .Va pup pe toate si sa speram ca vom avea toate 2 liniute...( de cate ori le visez... parca-ar fi Meka!)SAFL, 2 sarcini pierdute la 5s si 7 s.id="size1">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui stefulici
Citat:
citat din mesajul lui miky82
fetelor am o nelamurire, am sunat-o pe dr pentru rezultatul la papanicolau mi-a zis ca este bine dar ca am o infectie pelvina si trebuie sa o tratez cu ovule, eu de la ea am inteles ca trebuie sa iau ovule Seminela problema este ca am fost la farmacie si cica nu exista si ca ar fi doar Ovule Feminela, sincer mi-e cam rusine sa o mai sun pe dr, voi ce credeti?In curand [gravired]Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
align="right" id="quote2">Multumesc mult ptr raspuns... sunt tare curioasa ce va fi azi la eco... sper sa am un ou maaaaaree...Cat despre acele ovule sigur e feminela, caci seminela nu exista si oricum dc te uiti la prospect sunt ptr ce-ti tb. tie: infectii .Va pup pe toate si sa speram ca vom avea toate 2 liniute...( de cate ori le visez... parca-ar fi Meka!)SAFL, 2 sarcini pierdute la 5s si 7 s.id="size1">id="blue">
align="right" id="quote2">Bafta multa la eco![pup]sa vii cu vesti bune[:)]CODRA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am mai adus aminte ca am intrebat-o pe dr de testele de ovulatie, i-am zis ca luna asta am avut 3 zile de teste pozitive adica z 15, 16, 17 si mi-a zis ca trebuia sa prestez in ziua a 16 a si eu mi-am amintit ca am prestat in z 15 si z 17 asa ca am pierdut si luna asta[bang].

 

 

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, girls! [pup]Sunt si eu pe aici, dar nu mai am ce zice, deocamdata gainusa si cocosul sunt ocupati cu treburile lor [:I]. De dimineata am uitat IAR sa pun termometrul la indemana, deci adio TB total. Clar nu e de mine tipul asta d emonitorizare, sunt prea ametita [:D]
Citat:
citat din mesajul lui miky82
Mi-am mai adus aminte ca am intrebat-o pe dr de testele de ovulatie, i-am zis ca luna asta am avut 3 zile de teste pozitive adica z 15, 16, 17 si mi-a zis ca trebuia sa prestez in ziua a 16 a si eu mi-am amintit ca am prestat in z 15 si z 17 asa ca am pierdut si luna asta[bang].
align="right" id="quote2">Ba nu ai pierdut nimic. E foarte bine cum ai prestat, nu-ti face probleme. Eu am avut test de ov pozitiv in z14-15 si doc mi-a zis la ecograf ca Bob s-a prins in z17... deci nestiute sunt caile de circulatie ale gigeilor [:D]Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai eu nu-i inteleg pe doctorii astia , pe prospect la fiecare test de ovulatie scrie clar ca ovulezi dupa 24-48 de ore sau 12-36 de ore de la pozitivare , asa ca daca ar fi sa ne luam dupa prospect ar fi zilele 17 , 18 , 19 cu ovulatia nu?

Nu ai intrebat-o de ce a iesit pozitiv si in zi 17 daca tu ai ovulat in zi 16?

 

Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel
Hello, girls! [pup]Sunt si eu pe aici, dar nu mai am ce zice, deocamdata gainusa si cocosul sunt ocupati cu treburile lor [:I]. De dimineata am uitat IAR sa pun termometrul la indemana, deci adio TB total. Clar nu e de mine tipul asta d emonitorizare, sunt prea ametita [:D]
Citat:
citat din mesajul lui miky82
Mi-am mai adus aminte ca am intrebat-o pe dr de testele de ovulatie, i-am zis ca luna asta am avut 3 zile de teste pozitive adica z 15, 16, 17 si mi-a zis ca trebuia sa prestez in ziua a 16 a si eu mi-am amintit ca am prestat in z 15 si z 17 asa ca am pierdut si luna asta[bang].
align="right" id="quote2">Ba nu ai pierdut nimic. E foarte bine cum ai prestat, nu-ti face probleme. Eu am avut test de ov pozitiv in z14-15 si doc mi-a zis la ecograf ca Bob s-a prins in z17... deci nestiute sunt caile de circulatie ale gigeilor [:D]Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...Te [olala], Bob !
align="right" id="quote2">Deci clar ai ovulat la 36/48 de ore de la pozitivarea testului de ovulatieDoamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...