Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (717)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 226
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De cate ori aud Mures ma gandesc la ce covrigi buni poti lua acolo[:D] e o firma care ii vinde calzi si ai ori dulci ori sarati[pofta] Am rude acolo. [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si dela mine[pup] Ahhh Luci multumesc de cafea, ce tare bine imi prinde azi[:I] La mine nimic nou fetele, inca nu job [:(]. Stau acasa si ma plictistesc, si normal ca cand nu ai nici o activitate te napadesc numai ganduri negative, ca am adormit plangand aseara.[q] Dar ma fortez sa ma ridic ca asa nu mai merge[:D]. Trebuie sa smile si sa privesc mai departe doar cu optimism. Da, aseara mi-am recunoscut mie ca de fapt ma minteam cand ziceam ca nu mai vreau bebe. Am spuso zilele trecute fiind tare suparata pe viata asta care e prea cruda cu noi[mai]. Sunt si eu o disperata de a avea un bebe macar[:I] si nu voi avea pace sufleteasca pana nu prind gravida, dar mai ales sa-mi tin puiutzul in brate. Ylari[:D], ieri in timpul "conflictului" din cap. trecut, imi statea pe limba sa propun schimbarea titlului in "aspirante disperate", dar nah, nu am avut curajul sa o mai zic[:I], plus la ce zi am avut ieri[alcool]. Apropo de FF, eu azi am facut iar o schimbare in grafic, daca mai tineti minte aveam o "problema" cu ziua 18 nu stiam ce TB sa pun(ca aveam doua TB: 36.3 ori 36.75). La inceput lasasem "gol", si asa FF imi "insemneaza" ovulatia pe z16 ceea ce nu era corect. Am pus TB cea mica 36.3 si a reesit ovulatia pe z18. Este ceva mai aproape de adevar parca. Azi fac un experiment iar pe FF[:D]. Sterg din nou TB din ziua 18 si las gol acolo. Si surprise [:0]: FF imi "noteaza" ovulatia in ziua 17. Apoi zic[:D], hai sa incerc acuma sa pun TB aia mai mare(36.75) in ziua 18. Rezultatul: tot pe ziua 17 ramane ovulatia. Acuma stau si ma gandesc, oare asa e mai corect? Ma uit in "arhiva" notitelor mele din carnetel, si mi-am adus aminte ca in ziua 16 facusem eco, si medicul imi zice "azi neaparat treb sa prestezi ca sa prinzi ovulatia". Plus ca aveam intepaturi si in ziua 17(miam notat in carnetel atunci) si eu tind sa cred, intr-un final, ca ovulatia mea in luna asta a fost nici in ziua 16 nici in ziua 18 ci ziua 17. La primul "+" de test de ovulatie. So, asa deci reactioneaza AL MEU organism. La primul "+" este deja ovulatia. (Merg pe principiul ca fiecare organism reactioneaza diferit.) Cam tot asa arata si graficul precedent. Pt confirmare o sa mai monitorizez si luna viitoare.[:D] Ufff m-am lungit prea mult cu explicatii de-amanuntul[:I], cred ca v-am plictistit[:I]. Cred ca am scris si pt mine ca sa ma "luminez".[:I][:I] De azi voi incepe monitorizarea cu termometru digital. Cam astea se intampla la mine zilnic[:I] "munca" de a afla CORECT cand e ovulatia la mine[:D]. Ca asta a fost prima mea problema ca nu am ramaneam gravida, pt ca nu prindeam corect ovulatia[bang]. Mereu nimeream sa facem love prea departe de ovulatie, si eu calculasem gresit ziua ovulatiei. Cine nu zice ca nus si eu disperata?[:I] Fac orice ca sa raman gravida[olala]. Va[pup][pup] [:)]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
De cate ori aud Mures ma gandesc la ce covrigi buni poti lua acolo[:D] e o firma care ii vinde calzi si ai ori dulci ori sarati[pofta] Am rude acolo. [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Daca vrei trimit prin curier [:D] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Deny este foarte bine daca iti iei temperatura cu un termometru digital, e mai exacta in sensul ca iti da exact zecimalele [asia] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
[pup][pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)] http://www.fertilityfriend.com/home/36cee8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luci[pup] pai nu stiu ce sa zic ca programare la dr o obtin peste 2-3 saptamini ,si stimularea pe care as vrea sa o fac e cu pastilute ,deci stimulare usoara(citrat de clomifene parca) oricum normal eu ovulez singura[alcool] cred ca vreau sa fac stimulare asa sa fiu eu impacata ca mai fac ceva poate fac o prostie[bang],is nehotarita[indecis] Doamne ajuta-ne sa ne vedem visul implinit [bebic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirunita atunci macar du-te la o monitorizare eco ...eu nu am facut niciodata stimulare , dar din cate am inteles stimularea merge mana in mana cu monitorizarea ecografica , si cred ca si cu dozarile hormonale , ca sa nu-ti dai corpul peste cap , sunt totusi niste hormoni. Acum tu faci cum vrei , dar daca tu ovulezi normal stai linistita ca se va prinde bebe [pup] Spermograma o aveti facuta? Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...