Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ce sa spun... din experienta spun ca e trist ca mai usor se traieste in casa cu oameni straini decat cu propria familie. Eu am locuit si inca mai locuiesc in casa cu altii, dar probleme tot cu soacra am avut. Si chiar si cu mama. Intr-adevar, probabil au cine stie ce asteptari, complet nerealiste. Oricum, soacra asta a intrecut chiar orice limita si nu e nici prea desteapta, dupa cum se poarta,nu o ajuta cu nimic modul asta de a reactiona.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sinzi, I feel bad ca m-am vaitat atita. La mine a fost parfum fata de intimplarea ta, ma refer in special la partea a doua. Parerea mea este ca Radu trebuie sa aiba o discutie cu ea. Daca-i suparata sa-si vada de ale ei si gata. Vazui si eu in sfirsit pozele cu voi. Nice haircut Mirela! Ouch Sinzi![:D] Bebelusii astia cresc ca din apa, incredibil cit de mare e si N! Nice house Andreea, trebuie un pic de landscaping.[:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi, uite un [pup] si o [flo] de la mine, mai ca-mi vine sa-mi sun soacra si sa-i spun ca o iubesc si adevarul e ca o cam voiam plecata acasa. ne-am ciondanit si noi tura asta ca a spus ca nu-i "elegant" hotelul unde am stat in oklahoma city. un hyatt cu conditii f bune zic eu. si eu i-am zis ca las' ca-s mai bune alea de la iasi. oops. dar are excelenta grija de copii si nu pot sa nu recunosc asta. cat a fost ea aici, eu am uitat ca am bebe. zau. atat ca dormeam noaptea cu el. i-am multumit frumos la plecare :) ramona, stiu, pai te astept pe tine sa ma indrumi :)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanziana urat rau din partea ei. Si daca ai tai nu ar fi avut studii ce daca! asta conteaza?! sau conteaza ca te intelegi bine cu baiatul ei ca aveti o familie frumoasa, un copil reusit. Sau asta nu se pune. Ramona de data asta treaca de la mine ca mi esti draga! Eu aici am intalnit o mama romanca de baiat, deci venita la nora in casa deja a 4a tura de 6 luni sa si "ajute baiatul" asa cum mi a zis. A ingrijit 9 ore pe zi singurica un bebe si un copilas de 2 ani. A spalat, gatit. facut curat cat cei mici dormeau desi nora i a zis sa nu faca. A dormit cu cei mici noapte de noapte. Fffff rar asa femeie. Femeie simpla de la tara care a stiut ca baiatul ei are nevoie de ajutor. Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-s buna de cearta...si nici Radu nu este...Apoi...totul este atat de absurd...ca sincera sa fiu...nici nu as avea ce sa ii spun[alcool][:-@] Ce ma deranjeaza...este ca spune altora tot felul de neadevaruri despre noi...si noi...nu suntem acolo sa le "dezmintim"... Macar daca se ocupa de David ca o bunica... Andrada, mi-au rasunat vorbele tale mereu in cap toate lunile astea cand o auzeam ca le spunea tuturor ca "imi fac datoria sa stau cu copilul"...si anume "a sta cu copilul meu e un privilegiu, nu o datorie"...(nu stiu daca iti aduci aminte cand ai spus-o, dar mi-a placut). Si ma durea cand spunea ca ii e dor de cutare si cutare acasa, cand isi vede singurul copil si singurul nepot 2-3 sapt pe an (si alea din 2 in 4 zile - eu stau la mama cand merg in vacanta si nu ne vizitam in fiecare zi)...si apoi ne declara ca ii ajung alea cateva zile sa ii treaca doru pentru inca un an[q] Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mvaiiii, se discuta despre soacre ? Mvaiii, luati si venele mele ... [:D] Bai Sanzi, dar cum poti draga sa TACI ? Invata-ma si pe mine, cum de poti sa te abtii ? Problema mea cea mai mare este ca soacra-mea ma ataca cu vorbe NUMAI cand nu e barbatul de fata, in rest, cum apare barbatul este toata o victima obosita de atata aspirat si scuturat perne. Va jur ca este exact ca in filmul ala "Monster in law" - cand ramane cu mine in bucatarie incepe sa ma toace marunt - ca de ce am avut EU ideea sa cumparam casa asta veche, de ce am mai vrut EU inca un copil, de ce am vrut EU sa vin in America, ca de ce nu vreau EU sa ne intoarcem in Romania ...etc, etc, etc - pana cand imi sare mustarul si nu mai pot sa tac - si uite asa incepe cearta. Si cand ii spun barbatului, nu ma crede, zice ca eu sunt rea si am gura mare si ea saraca, e singura si ii e greu si uite ce obosita este si ce eforturi face ... deci barbatul meu nu tine cu mine, tine cu ea si nu cred ca se va intampla vreodata invers. S-a intamplat sa inceapa cand era el acasa si cand s-a ambalat am plecat din bucatarie sus la barbat, am tacut si l-am pus sa asculte ce debiteaza ...si s-a enervat al meu atat de rau ca am crezut ca o da afara din casa. Eh ! Am tacut eu atunci dar va jur ca imi tremurau mainile de nervi, incercam sa inchei nasturii de la pijamaua Flaviei si nu reuseam si efectiv ca sa ma calmez am luat un distonocalm ... Dupa o discutie din asta aprinsa si ea si barbata-meu se culca si se scoala a doua zi super fresh, veseli, senini ...etc. Iar eu plang, fac planuri de divort, imi tai venele prin baie, nu dorm toata noaptea si o saptamana dupa arat de zici ca a sters cineva cu mine pe jos - spre satisfactia ei. Sanzi ? Si acum ce faceti cu David ? L-ati bagat la after school ? Eu cu serviciul asta nou aproape ca ma apuca depresia ca pleaca ai mei si vine ea - ca eu acum vin acasa si gasesc copiii plimbati, lectii facute, mancati, imbaiati, doar le citesc de seara si ii pup de noapte buna. Cu soacra-mea, cred ca sa vin la 11:00, i-as gasi pe amandoi asteptandu-ma sa ii pregatesc de culcare ... Ah ! Si am uitat sa va spun ca nici ai mei cu ea nu vorbesc, deloc, nu au nici un fel de contact ... banuiti de ce, nu-i asa ? Bai fetelor, o sa fim si noi soacre - eu sper sa tin minte toate astea si sa am grijaaaa, sa mimez ca imi iubesc nora mai mult ca baiatul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...