Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alina, e un scump Lucas, mereu m-au amuzat discutiile voastre[pup]. Aidan e un pic "intarziat" cu limbajul, nu stiu dc intarziat e cuvantul potrivit, dar nu spune prea multe, nici macar mama. Spune ta-ta, da-da, tzi (tzitzi, pisica) scoate tot felul se sunete, dar nimic inteligibil si parca a inceput sa spuna un timid ma-ma de vreo saptamana. aaaa...si numele lui il stie, Aida(n). A avut o perioada pe la 7-8 luni cand era f vorbaret, apoi parca am apasat pe butonul mute, a tacut si a inceput sa mearga. Si a tacut complet pana pe la 11 luni cand a inceput iar sa scoata sunete. Intelege, arata cu degetul, face niste conexiuni f bune, are notiunea actiune-efect, dar nu arata deloc interes catre vorbire. La gradinita la inceput nu prea se juca cu copii, acum a inceput sa interactioneze mai mult cu ei si poate o sa isi dea drumul la vorbire. Din cauza asta este f frustrat, nu poate sa exprime ceea ce doreste si face adevarate crize, se da cu capul de podea, ma loveste, plange. Are sunetele lui prin care imi dau seama ce doreste, dar uneori mi-e greu si mie sa pricep. Duminica am intalnit o fetita de 20 de luni in parc. Mai avea un vocabular...vorbea in propozitii corecte dpdv gramatical, folosea prepozitiile corect, ce mai...m-a uimit. Mi-a spus mama ei ca pe la 14 luni avea un vocabular de circa 50 de cuvinte si ca a fost f vorbareata de mica. Era asa de scumpa! [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Lia, Anamaria, ne disecarati in ordinea nr de pe tricou, sincer acu:)?
Esti si tu curioasa[8D] Sintem niste ladies...ne-am plimbat, am mincat si ne-am shoppait nitel...daca n-ai fii asa "hard to get", ti-am satisface curiozitatea/placerea[:D] O pierduram pe Buflea...mai lasa nemtii aia de reviste si baga un ochi si pe aici. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina, ai uitat sa spui ca Aidan mai spune si "na-na"[:D]...hihi...Sau a uitat acum ca nu am mai fost prin preajma de mult???[:I] Anamaria, Lia, Buflea...eu vreau POZE!!! Si sa nu ne spuneti ca nu ati facut...eu fac pariu ca Bogdan a prins ceva imagini bune[:D]... Fetelor, multam de complimente cu coditele[:I]...si tineretea...(Care nu se aplica...inca putin si mai pun si io inca un rid[q])...[flo] Coditele au fost un chin de facut...mi-au dat lacrimile de ficare data cand mai impletea cate una...si 4 zile cat le-am tinut...nici sa ma incrunt nu puteam!!! (de asta jamaikanezele nu au riduri...isi fac facelift mereu!!!).. Iar sotu' dupa ce in prima zi nu a indraznit sa ma priveasca...apoi imi spunea numai "yo-yo" "bro"...si tot asa[:D]... Sa nu spun ca la party-ul Mirelei, m-a agatat un Jamaikanez cu codite pana la genuchi si mi-a spus ca sunt frumoasa[:I][alcool]... Dupa ce le-am desfacut...aratam ca o oaie curentata!!! Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sanzi -iti sta foarte sic cu codite,mi-am imaginat ca doare.....eu nu as avea rabdare sa stau la impletit[q] miere- si eu citisem ca iaurtul e permis, atunci cand ai intoleranta la milk ,dar nu am fost sigura si nu am vrut sa vorbesc aiurea. fii atenta ce-ti doresti si cand o incepe sa vorbeasca....... astept sa-mi creasca coca [pofta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LUCASMOM- ha' ce mica e lumea.:) Pai, poate incercam sa ne vedem, cind iesi tu de la munca sau in alte circumstante. Cum iti doreste inimioara.:) Eu nu muncesc, inca, asa ca programul meu e destul de flexibil...:) Eu am vazut cam toate filmele ce au fost nominalizate la Oscaruri. Sotul e membru al Breaslei Producatorilor si primim acasa cam toate dvd-urile cu filmele ce sunt nominalizate in acel an. Desi nu pot sa spun ca am fost mare fan "Hurt Locker" mi se pare mult mai logic sa cistige in defavoarea lui "Avatar" caci: 1. e un subiect care e pe buzele americanilor si inca foarte sensibil; 2. Oscarul pentru cel mai bun film reprezinta o incununare a unui superlativ din toate punctele de vedere: regie+scenariu+actori+ imagine+ scenogtafie etc. Mie, personal, mi-a placut "Nine" a lui Rob Marshall insa nici macar nu a fost nominalizat la aceasta categorie, asa ca... De cele mai multe ori, parca nici nu mai intelegi care-i rationamentul care sta la baza acestor decizii...pina la urma sunt tot niste oameni care voteaza, totul e subiectiv... Scuze, ca v-am facut capul vraiste, deformatie profesionala..:) Ah, intrebare, ati reusit sa va aduceti mamicile sau taticii din RO in vizita? Si daca da, a fost ok? Eu vreau sa o aduc pe mama ( are viza deja) si mi-e teama un pic, caci nu a zburat niciodata, nu stie engleza si mai tre' sa si schimbe avionul, ca de era ceva direct, era super. Ceva sfaturi sau tips-uri? Va multumesc anticipat. Va pupam dulce, Clara-mami lui Bryce Mihai - un copchil nazdravan - 18.08.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...