Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui pumba
carmen - florile sunt frumoase[:D][pup] superba casuta voastra, imi place mobila, bucataria ,camera de joaca e visul meu .... ai facut treaba buna[flo] am primit si eu o orhidee vara trecuta, si nu prea stiu ce sa fac cu ea[q]i-am schimbat pamantul si ii pun apa ,cam la 2 saptamani,in rest....
Pumba, you made my day cu florile. M-a bufnit rasul instantaneu.[:D] Eu ud orhideele o data pe saptamana, dimineata. Am citit despre ingrijirea lor si acolo spunea sa incerci pe cat posibil sa nu le misti prea mult, sa nu le schimbi locul, sa aiba lumina, dar sa nu pice lumina pe ele, ca nu ar fi indicat nici pamantul sa nu le schimbi ca intra intr-un fel de "depresie" si nu mai se dezvolta, nu cresc, nu infloresc. Complicat! Clara, eu sunt mai comoda asa si caut solutii pe termen lung.[:D] Camera lui Eric e foarte usor de redecorat, pentru ca toate navele alea spatiale, planetele sunt de fapt autocolante adezive. Se dezlipesc foarte usor si poti pune altele cu alta tema de redecorare. De fapt camera e vopsita in albastru, atat. O sa caut linkul de unde am comandat autocolantele si o sa-l pun aici. Tot sa redecorezi asa, chiar si o data pe an. Multumim de aprecieri. Sanziana, mai te lasi rugata. Insotitorul lui David se plateste, doar pt adulti nu se plateste. Miere, imi pare rau de Aidan, ca nici cu 2 antibiotice nu ati scos-o la capat. Ufff, sper sa gasiti un medic priceput de data asta. Cami, multumesc de aprecieri. Tu cand mai pui poze cu fetele? Ramona, uf si Alexandru acum. Tinem pumnii sa treaca repede si sa nu ia Anuta. Mai, dar nici tu nu ai mai spus nimic de copii, ce fac Anuta, Alexandru, … Corina, ce ati facut cu casa? Vi s-a acceptat oferta, ati intrat in escrow? Dati de baut? Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Clara trebuie sa ne vedem candva, cumva. Eu lucrez 8-5 si apoi fug acasa sa apuc petrec cateva ore cu Lucas. Poate intr-un weekend iesim la plimbare sau ii scoatem pe pitici la plaja si noi "stam" la o poveste. Miere, la fel era si Lucas, frustrat si nervos ca nu putea sa se exprime. El folosea cateva semne pe care le-a invatat pe la 4-5 luni si in plus imi arata cu mana tot ce vroia. Si mie mi-a zis tata pana relativ tarziu apoi a inceput sa spuna mamamamamaaa. Dupa ce a inceput sa vorbeasca, parca dintr-o data s-a mai calmat. Lucas a inceput sa vorbeasca mai mult si mai divers cand a avut nanny americanca, probabil i-a fost mai usor sa repete cuvinte in engleza sau ea nu recunostea mai nimc din felul lui de exprimare si el s-a simtit nevoit sa se exprime altfel. cartile cu poze l-au ajutat mult. dupa asta a inceput sa prinda si cuvinte romanesti. Apoi s-a calmat considerabil cand reusea sa ne spuna ce doreste si ii indeplineam cerintele...pana recent cand am inceput sa facem cunostinta cu "terrible twos". Sanatate multa si sper sa nu mai aiba nimic la plamani dragutul de el. ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu are pneumonie din nou, dar plamanul nu suna bine, cica se aude ca si cand intra putin aer in el, asta putand avea mai multe cauze,trebuie investigat mai departe. In alta ordine de idei, a invatat sa se dea singur pe topogan, e asa de scump, alalta ieri ma uitam pe webcam si mi-a stat inima, baiatul meu se urca pe topogan dar se dadea ca un kamikaze cu capul inainte si venea gramada jos, ieri cand m-am dus sa il iau de la cresa era afara si deja se perfectionase, se aseza in fund si se impingea cu mainile ca sa alunece mai repede. Vai si cat m-am chinuit sa il conving in parc sa se urce la topogan, acolo probabil ca a vazut alti copii facand asta si i-a imitat. Creste buburuza! [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

suntem treji de la 3, tylenolul nu-l ajuta cu nimic, acum astept ora 8 sa pot suna la medic. mihutza, m-ai dat gata cu sfintisorii aia, mama, ce misto ti-au iesit. sanzi, astept [:D] a, carmen, sanzi, miere merci de raspunsurile referitoare la problemele lui Philip la scoala sanatate lui Aidan si lui Alex. Pumba, nu prea mai pot face mancare, ca trebuie sa fac ture prin casa cu juniorul. in rest, e bine [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, multa sanatate[pup] Irina, pup baiatul curajos! Aidan pana la 2 ani nu s-a apropiat de nimic in parc, foarte cautious copilul asta.Acum nu ii mai pasa dar pe vremuri credeam ca o sa fie asa mereu :).Sper sa nu fie ceva mai grav la plamani! Eu am inceput sa cumpar chestii pt bebe, am luat scaun de masina Britax plus aparatori pt scaunele de piele si un snuggler pt scaunul de masina si trailer Schwinn pt bicicleta ca al nostru s-a facut praf si m-am usurat de $600. Cine spune ca pruncii nu costa bani nu stie ce zice :)). Vineri am iar programare la dr si sper sa imi confirme ca e baiat ca am deja 14+ saptamani. Cu numele, cred ca l-am convins pe DH sa fie Liam Connor. M-am indragostit de numele asta :) Adriana 14w si Aidan Alexander - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...Adriana, lasa tylenol-ul ia motrin...ibupofrenul e mai eficient...asta pe viitor, sau le alternezi...dar tylenol singur e slabut... ce ati facut la dr? e viral sau ti-a dat antibiotic?[pup] Ioana, mamica lui Matei Nicholas [baietel] (25 ianuarie 2007) si a lui Lucas Gabriel[baietel] (03 ianuarie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, inca nu am fost, abia la 1 jumate avem programare. eu sunt 90% sigura ca e otita. pai alternativ i le-am dat, insa la 3 dimineata n-a vrut sa-i dau motrin, pe stomacul gol, de aia tylenolul care fu frectie....de dimineata a dormit numai jumate de ora. eu-s fiarta. i-am dat motrin la 8 dupa micul dejun si la 10 abia a inceput sa nu mai fie cald. asa mult sa dureze pana isi face efectul?? cred ca nici din durere nu i-a luat de a dormit numai atat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...