Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prezentare caz adoptie


Recommended Posts

Buna, Am o prietena care in momentul de fata este la fata obtinerii atestatului - mai are de primit 3 vizite. Situatia ei este urmatoarea:nu se mai intelege bine cu sotul ei si se gandeste sa adopte singura. Ideea este ca au inceput amandoi procedura de adoptie. Exista vreo sansa sa continue singura? Multumesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui nikipuisor
Buna, Am o prietena ... nu se mai intelege bine cu sotul ei si se gandeste sa adopte singura... Multumesc!
Si cu sotul ce se gandeste sa faca? Pentru ca daca raman impreuna dar nu se inteleg si mediul familial este ostil, certurile sunt la ordinea zilei, nu e bine pt. viitorul copil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Automat ma gandesc ca un divort dureaza,ma refer pana se introduc actele de divort,pana se da termen etc etc si daca deja a inceput procedura de adoptie fiind implicati amandoi cred ca trebuie sa vorbeasca cu cei de la DPC. Atestatul se da pe familie nu doar pentru unul din parinti. Si chiar daca isi vor lua atestatul impreuna si pe urma divorteaza se schimba situatia. Mami de Alexandru....minunea mea!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui simo_75
Automat ma gandesc ca un divort dureaza,ma refer pana se introduc actele de divort,pana se da termen etc etc
Simo, corecteaza-ma daca gresesc [pup] insa daca e pe cale amiabila, un divort se poate face si la notariat, pe loc. Eu am o prietena care a divortat asa. In plus, sa ne gindim la cazul Pepe-Oana Zavoranu. De adoptat poate adopta si singura, sunt destule mame care au fost singure cind au adoptat insa trebuie discutat cu cei de la DPC, deoarece au inceput amindoi. Bafta O mamica fericita si implinita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Sa-si rezolve intai problemele personale , sa ia o pauza si daca dupa aceea e hotarata sa adopte sa o faca.In acest caz cel mai bine pentru toata lumea e sa intrerupa procedura.Sa nu uitam ca adoptia este o masura de protectie si se face in interesul superior al copilului. Ei sunt norocul meu : [url="http://by.lilypie.com/NoBEp2.png"]Razvan[/url] si [url="http://lb5m.lilypie.com/LrL5p3.png"]Maria [/url] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...