Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii -64-


Recommended Posts

p@ulici nici nu stii cat ma bucur pentru voi !!! Va doresc tot binele din lume. sabina ce sa fac, pap iaurt, biciclesc (cam de 3 zile/saptamana) si ma transform in arici 1 data/saptamana (la acupunctura). Endo tot micut. TSH il testez sapt viitoare. Neuronul e insa f bine, il tin ocupat citind o trilogie care nu imi lasa timp nici sa dorm, nici sa mananc [:D] [pup] fetele cucuietele --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

anioana ai PM --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6 IA mai 2011 Medlife - nereusita Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetelE! NU stiu daca ma mai tineti minte, dar am rezultatele lui sora mea, si nu stiu unde sa le pun, sau de unde sa le iau,daca va rog frumos nu sunteti dragutze sa ma descurcati, ca voi va pricepeti mai bine.....please!!!!!! e pe ungureste scris, ca le-a facut in budapesta, incerc sa le traduc....: genotip factor V(aici sunt scrise 3 variante din care e bifat) G1691/G1691 factor II-tot asa bifat doar unul din 3 G20210/G20210 MTHFR-am doua coloane in prima e bifat C677/677T in a doua A1298/A1298 concluzii: factor V normal factor II normal MTHFR heterozigot C677T, normal A1298C la citogenetica: celulele analizate:15 cariotip:46,XX cariotip feminin normal a facut si testul ala de glicemie, e ok si mai are de primit cateva Paulici felicitari pentru sarcina! [ruga]sa fie bine!!!!!!!!!!!!!! mersi pentru ajutor[pup] _____________________________________________________________________________________
Bea, mami de doi baieti : [auto] Ivan Matei (14.01.2010) si [gravired]31+ cu [baietel] Adam [ruga]Doamne ajuta sa fim sanatosi![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu din cate inteleg sora ta are o singura mutatie, si anume MTHFR heterozigot C677T. Iar cariotipul e normal. Cel putin eu asta deduc din concluziile lor. Oricum ar fi, din cate mi s-a spus, indiferent de cate mutatii ar avea o persoana, tratamentul este acelasi si anume anticoagulante. MTHFR C677T - homozigot si PAI 4G/5G - heterozigot. 2 avorturi spontane - 5s in 2010 si 4s in 2011 [gravired] in 5+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci are o mutatie?????????????? asta poate insemna ca a pierdut 5 sarcini din cauza asta??????????????????????????? ca nimeni nu i-a zis nik de interpretarea analizelor please zi-mi ca trebuie sa ia clexane daca ramane din nou insarcinataaaaaaaaa [asia][asia][asia]musette _____________________________________________________________________________________
Bea, mami de doi baieti : [auto] Ivan Matei (14.01.2010) si [gravired]31+ cu [baietel] Adam [ruga]Doamne ajuta sa fim sanatosi![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...