Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii -64-


Recommended Posts

beatrice,mai bine scanezi buletinul de analize si ni-l arati. personal,cred ca au verificat tot ce se verifica in profilul de trombo si au bifat ce au gasit prezent...dar asta nu inseamna sigur ca am eu dreptate. da stau si ma gandesc:de ce sa fi verificat numai gena 1691 din Factorul V si pe celelalte 2 nu??? si la Factorul II la fel:de ce numai o gena si nu pe toate cele 3 care pot fi prezente?...ca toate inseamna trombofilie. ____________________________________________________ 3 sarcini extrauterine FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A 3 FIV-uri nereusite 2 FET-uri nereusite urmeaza FIV4... in toamna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, Samira, cred ca ai dreptate, nu aveau de ce mentioneze doar anumite gene, cred ca ce e mentionat ca gena inseamna mutatie. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dedus ca au fost bifate genele investigate doar, iar la concluzii trecuta anomalia... Fetelor, un pic de ajutor, va rog. Am primit antiFXA-ul si este de 0,52 U/ml. La interpretare scrie: Intervalul terapeutic este in functie de preparatul administrat: - pentru Fraxiparin: 0.5-1.2 (dupa 2-4 zile de la initierea terapiei si la 3 h de la ultima doza); - pentru Clexane multidoza: * scop profilactic: 0.1-0.4 * scop curativ: 0.4-1.1 (la 3-4 ore de la ultima doza) Eu fac Fragmin, dar sunt in limite, nu? Adica am doza corecta, nu? MTHFR C677T - homozigot si PAI 4G/5G - heterozigot. 2 avorturi spontane - 5s in 2010 si 4s in 2011 [gravired] in 5+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult de tot fetelor ui aici asa arata treaba http://imageshack.us/photo/my-images/843/dsc04977k.jpg/ mi-a scris un medic din Hu....Kovacs Peter....i-am scris si lui rezultatele si zice e ok...trebe decat luat acid folic zilnic in cant 3-5 mg/zi.................[wow] _____________________________________________________________________________________
Bea, mami de doi baieti : [auto] Ivan Matei (14.01.2010) si [gravired]31+ cu [baietel] Adam [ruga]Doamne ajuta sa fim sanatosi![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice 1982 ccred ca e clar..are MTFHR C677T heterozigot Restul sunt normale. ___________________________________________________________ FVL-heterozigot, MTHFR (A1298)-heterozigot, antitrombina III - deficit 3 sarcini oprite in evolutie: 13 s, 6 s, 9 s Tratament pregatitor recomandat: Thrombo Ass de 100 mg - 1/zi, Magne B6 3/zi, Femibion 1 - 1/zi, Vitamina C 200 mg/zi, Ulei de peste cu vitamina D - 1/zi, Metformin - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

P@ulici, ma bucur foarte mult pentru tine !! sa ai un bebelus sanatos care sa va lumineze viata !! Multa sanatate ! Eu sunt una din fetele care au plecat de pe topic atunci cand nu mai ramasesera decat gravidute, mai citesc, dar rar, si balanta, samira, aveti foarte mare dreptate [pup] -------------- MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt.., anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, 1 fiv nereusite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

beatrice am citit in fuga cazul surorii tale. nu stiu daca si-a facut homocisteina si folatii sa vada cat de afectata ar fi de un hetero c677t??? cat despre trombo si dr kovacs iti vor spune probabil si alte fete ca el nu prea este de acord cu clexane luat asa profilactic. este foarte posibil sa aiba dreptate!!!! dar daca sora ta a pierdut 2 sarcini poate ca n-ar fi rau sa faca si sotul cariotipul si poate ca cine stie mai sunt si alte mutatii pe tema trombo pe care nu le-a facut?????????? ar mai trebui sa investigheze cred. uite fetele de pe aici testeaza si PAI si factor XIII (mutatiile). mai ales ca a pierdut sarcini de varsta mica vezi sa nu fie PAI.... daca as fi eu as face in ordinea asta: pai, factor 13 si, daca ies astea bune, sotul cariotip...mai pe la coada homocisteina si folatii. dar vezi la fundeni daca esti din bucuresti v-ar fi mai usor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...