Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii -64-


Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect


BCF = activitate cardiaca bebe, de atunci vrea sa iti dea anticoagulant. Eu zic ca e putin, poate vrea sa iti dea cateva zile si sa creasca apoi la 0.4. Oricum dupa o saptamana de anticoagulant poti face analiza antiFXA si sa vezi daca e in regula doza de anticoagulant. Aaaa, nu, nici gand! Am pierdut 2 sarcini devreme, la 4 si 5 sapt. Cum sa astept activitatea cardiaca? Oare s-a gandit la 0,2 la inceput ptr. ca vrea sa mai facem niste analize cand ajung din nou la Fundeni, insarcinata. Ceva in plus ptr. Proteina S care este sub limite si probabil in functie de rezultat sa modificam sau nu doza. Ce parere aveti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flori_M, eu zic sa-i scrii din nou dnei dr. Uscatescu, sa-i spui ca ai pierdut sarcini la 4 si 5 sapt si s-o rogi/s-o intrebi daca nu ar trebui sa incepi clexanul mai devreme ____________________________ sarcina de 24 sapt oprita in evolutie, factor XIII pozitiv heterozigot, trombofilie indusa in sarcina. Tratament de intretinere cu aspenter 3/sapt, acid folic 5mg, folowise 1/zi, magneB6 1/zi, cetebe 1g/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flori_m am mai zis si sa ma ierte fetele daca ma repet si eu am o mutatie homozigota si cand am fost la U aveam 5 sapt. atunci mi-a zis asa slab clexane 0,2 dar pana la final a zis deloc (si eu am peste kg tale cu cateva)mie si 0,2 ala mi se pare ca si cum nu ar fi Dupa vizta la ea, am fost la gineco, mi s-a confirmat activitate cardiaca si el mi-a zis clexane 0,4 (a mai zis ca nu mai e nevoie de aspenter dar eu il iau in continuare si pana acum e f bine). asa ca .. in concluzie, eu as insista pt clexane mai mare ... de x. 0,4. cam asa au stat lucrurile la mine, sper sa-ti fi fost de ajutor eventual cauta un hematolog mai aproape de tine ca sa poti merge imediat ce ai testul pozitiv si vezi ce zice si el multa bafta sa fie cum vrei tu [pup] MTHFR C677 Homozigot [gravired] in 21+ Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveti dreptate fetelor. Maine dupa ce-mi fac testul de sarcina (nu e prea devreme cu o zi inainte de cm, nu), numai bine aflu daca sunt sau nu gravi, ii scriu sa vad ce spune. Oricum eu tind sa incep de la test pozitiv, mi-e teama si am mai citit despre fete care au primit tot 0,2 dar au facut 0,4. Si voi vorbi si cu dr. ginecolog sa aflu si parerea lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flori, sustin ce spune Danezza, pentru ca pierzi f repede, trebuie sa incepi anticoagulant cat mai repede. Scrie-i si vezi ce spune. Vedem dupa aceea cum actionam [:D]. E foarte bine ca iei vitamine, vezi in semnatura mea ce mi-a recomandat tot dr. U. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...