Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim azi pentru pitici (14)


Recommended Posts

Multumesc fetelor[flo] Am nascut pe 1 aprilie[:D] Kevin a papat azi asa: shake-ul de la ora 8 pe la 10 un sandwich cu branza si sunca de piept de curcan la pranz ravioli cu carne in sos. dupa somnul de amiaza a papat o placinta cu sunca si branza[alcool]ce i-a cumparat-o tat'su de pe afara[bang] mai nainte i-am dat struguri si are ptr cina gratar de curcan cu salata. laptele la nani, shake sau simplu in fct de cum papa cina. Nikole, mami de[url="http://community.webshots.com/user/nikole2910"]Albastrel/Kevin Alexander[/url](4.08.2007) si Albastrica/Luana Maria "To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law" Allan Kardec
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nushulica- piticul meu mananca spanacul bine dintotdeauna, decand i l-am introdus in alimentatie a fost mancarea lui preferata Fac spanacul la aburi (ala congelat din magazine..asa bulgarasi il mananca cel mai bine, ii place textura, eu nu-l pot toca asa ca acolo [:I]) timp de 30 min, apoi fac un sos alb: amestec o lingura de faina cu lapte (de vaca) si le pun la foc cam 10 min, apoi adaug un cubulet de unt. Peste acest sos fierbinte pun spanacul si la sfarsit o lingura de ulei de masline (uleiul sa nu fiarba deloc ca-si pierde B-urile[:D]) Si la acest spanac cu sos pun ori ou fiert si dat pe razatoare (asta e pe locul I), ori peste, ori carne.. depinde de situatie. Daca dau la blender totul, nu-i mai place asa mult, daca simte frunzulitele alea de spanac tocate marunt, e un deliciu pt el. Nikole de 1 aprilie? Superba "berbecutza" ta! si papica de ieri la Denis 1,6 ani dimi la trezire (6:00) 250 ml lapte la 8:30- inca 150 ml lapte ca ne grabeam sa mergem sa-i facem pasaport si nu am avut timp de "stat la masa" [:I] 12:00- un castron mare cu supa de pui cu taietei de casa + zarzavaturi si carne ce-a fiert in supa 16:00- un iaurt Nestle cu banane si niste covrigei 19:00- legume cu calcan (la borcanel ca a fost plecat in "delegatie" cu bunicii[:D]) 20:30- 200 ml laptic si [nani] pana dimi [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci denisa e o exceptie fii=tu al meu n-ar manca asa decat poate fin blenduit...dar nici asa nush daca l-ar vrea...o sa incerc cu spanac din piata ca e plina piata acum[:D] [mamica]de [cavaler][url="http://lb2f.lilypie.com/45k8p3.png"] David[/url] si [url="http://lbdf.lilypie.com/Jsmip2.png"][buburuza][/url] 15+[baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nushulica- cu mare placere E o exceptie la asta, a fost si un mofturos nevoie maare, acum ce si-a mai dat drumul de la 1 an [:D] Si azi a mancat asa:. dimi la trezire 250 ml lapte 8:30- un iaurt cu banane 11:30 (era ruupt de somn, nu stiu de ce...si a trebuit sa-i dau papa si sa-l culc[nani])- un castron mare cu supa de pui cu taietei de casa+ zarzavaturi si carne din supa 16:00- brocolli la steamer cu piept de curcan tocat marunt - am fost apoi la joaca si a trebuit sa mergem cu burta plina ca altfel manca tot felul de "porcarii" de prin oras... (mai ale daca vede ceva copii mancand[pofta] prin parc...) si pe la 18:00 a mancat o feliuta de paine neagra goala ca am ajuns si pe la buni si nu s-a putut rabda [:D] 20:30- 250 ml laptic si nani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

papica lui david (1.6ani)de azi: 8 la trezire 250ml lapte cu cereale pe la 9 rontaia o banana 10.30 fructe cu branza mar,restul din banana de la 9 zeama de la juma'de portocala branza vreo 4linguri si 2 biscuiti 13 iaurt danonino[bang](nono) ca s-a invatat de la verisoarele lui si 2sarmale cu mamaliga si smantana 17 piure de carofi cu ou 19 iaurt seara lapte 250 cu cereale a mai rontait azi cereale corn flakes ii pun intr-un castronel pe o masuta dimineata si pana seara rontaie de acolo [mamica]de [cavaler][url="http://lb2f.lilypie.com/45k8p3.png"] David[/url] si [url="http://lbdf.lilypie.com/Jsmip2.png"][buburuza][/url] 15+[baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papa de ieri: Vlad, 5,3 ani: - dimineata, lapte cu cereale - la pranz, ciorba de perisoare cu paine, o praji negresa- la gradi - acasa, chiftelute de orez cu paine cu tarate si seminte de in, un dots - la amiaza,o pulpita de pui la cuptor si cativa cartofi prajiti cu branza rasa deasupra - seara, paine cu miere si o cana cu lapte Stef, 2 ani: - dimineata la trezire, 240 ml lapte - un borcanel hipp cu caise amestecat cu o cutiuta de branza de vaci si 2 biscuiti - la pranz, ciorba de perisoare cu paine si smantana, un dots - 150 ml lapte la nani - la amiaza, 2 chiftelute de orez si 2 cartofi prajiti - seara, somon la gratar, cateva bucatele, apoi paine cu miere - laptic la nani, 200 ml Azi: Vlad: - dimineata, lapte cu goldflakes si apoi 12 chiftelute de orez - la pranz, supa de gaina cu o pipotica si 2 galusti mari, paine, apoi un kinder pinguin si cateva capsuni - la amiaza, 2 felii de pizza facuta de mine - seara, paine cu unt si miere si cana cu lapte Stef: - dimineata, 240 ml lapte - o banana pasata cu o cutiuta de branza de vaci si 2 biscuiti - o chifteluta de orez, 3 masline - la pranz, supica cu carne de gaina si 2 galusti, apoi 2 capsuni - 150 ml lapte la nani - la amiaza, cateva guri de pizza, vreo 3 masline si o chifteluta de orez - seara, cus-cus cu rasol de vitel - laptic la nani, 200 ml Oana, mami fericita de [bonjovi] Eric-Stefan (18 aprilie 2008) si [roker] Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005) [url="http://b2.lilypie.com/9bbJp3.png"]Bubu mic[/url] [url="http://by.lilypie.com/AXarp2.png"]Bubu mare[/url] [url="http://www.bucataras.ro/"]Bucataras[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis] Azi am baiat de 2 anisori, pupa mama pe el [olala][olala]

 

Papica de azi:

Vlad, 5,3 ani si Stef, 2 ani:

- Stefu- un bibe cu lapte la trezire- 240 ml

- dimineata, un ou fiert, cu mustar dulce si paine, o cana cu cereale cookie si o cana cu ceai de fructe cu lamaie

- la pranz, un snitel de pui la cuptor cu piure, apoi o feliuta de tort/ Stefu si un bibe cu lapte la somn- 180 ml

- pe seara mergem la Mc, petrecerea piticului, o sa pape un happy meal si tort

- laptic la nani

 

 

 

Oana, mami fericita de [bonjovi] Eric-Stefan (18 aprilie 2008)

si [roker] Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

 

Bubu mic

Bubu mare

Bucatarasid="limegreen">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Muuuuultiiiiii ani traiaaaaaaaaaaaaascaaaaaaaaaa Muuuuultiiiiii ani traiaaaaaaaaaaaaascaaaaaaaaaa Laaaaaaaaaaaaaa muuuuuuuuuultiiiiiiii aaaaaaaaaaaaniiii Stef sa traiaaaaaaaaascaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Stef sa traiaaaaaaaaascaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Laaaaaaaaaaaaa muuuuuuuuuulti aaaaaaaaaaaaaniiiiiiii!!![s] Maia, 1.4 ani: Dimineata: 2 felii cu unt si gem (de gutui si de capsuni) Suc de porto-morco-caise (grecesc cica) Pranz (pe pajiste la Mogosoaia): Sarmalute de vita in foi de stevie si painica si rosie Banana Trezire: Iaurt bio cu afine Seara: Pangasius la gratar cu spanac si placinta cu mere de la mamaie. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cor] LA MULTI ANISORI ERIC STEFAN!!!!!!!!!!!!! Cu o zi intarziere! Sa cresti mare, sanatos si sa se bucure mami cu tati de tine Multi [pup] si [flo] si papa de ieri la noi- Denis 1,6 ani- (a fost la bunici spre bucuria lui ca noi am avut de mers la un botez) dimi la trezire- 250 ml laptic 8:00- mic dejun cu familia: o feliuta de sunca de pui, un crenvust (l-a vazut si n-a avut mami incotro- o data la 3 luni merge un pic[:-@]), o feliuta de cascaval si putina painica, apoi soomn 2 ore jumate (se simte aerul de la tara- il termina [nani]) 12:30- un bol cu supica de mazare verde cu fulgi de orez si zarzavaturi, apoi, bineinteles pofticiosul sef a vrut si o farfurie cu supa de pui cu taietei de casa [:D] apoi o bucatica de praji facuta de buni [pofta] 15:30- 200 ml laptic si iarasi 1 ora jumate de nani (dupa atata joaca afara) 19:00- i-am lasat un borcanel cu vita si legume (sa n-o pun pe mami la facut papa pt pui [:D]) pe care l-a mancat, dar apoi a vrut de la bunicu ce manca el si a ras si o farfurie de ciulama cu pulpita de pui si painica [grasa] 21:45- 200 ml laptic si somn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze ca intru aici, din curiozitate ce mai mananca cei mici ca fetita mea e tare mofturici, dar imi permit sa spun ceva, moonchild eu am citit ca pangasius e foarte toxic si este bine sa-l evitam in alimentatie, mai ales a copiilor. sursa e [url="http://www.whytraveltofrance.com/2008/01/30/why-you-shouldnt-eat-pangas-fish-in-france-or-anywhere-else-for-that-matter/"]aici[/url] si comentariile sunt interesante. recunosc ca nu avem de unde sti ca e 100% adevarat, insa prefer sa evit asa ceva si sa-i dau alt peste. "Children do not need to be made to learn about the world, or shown how. They want to, and they know how."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...