Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim azi pentru pitici (14)


Recommended Posts

Denis 1,7 ani la 3:00-200 ml lapte (a dormit f agitat si la 2:30 s-a trezit si pana la 3:00 cand i-am dat laptele nu a adormit) si apoi dimi la trezire (7:30) inca 200 ml lapte 8:30- o para si apoi la 9:30 o felie de paine cu branzica Almette cu verdeata si un crenvuste Fortzoso (zice ca-i pt copii, dar tot crenvuste este....) 13:30- un castron plin cu ciorba de pui a la grec si cateva lingurite de cartofi pireu cu vita (nu prea-i plac cartofii pireu) si ca desert o jumate de "Kinder felie de lapte" Apoi am iesit in oras unde a ros un covrig 16:30- trei capsune 19:45- un bol plin cu spanac si brocolli (gatite la steamer) cu sos alb si rasol de vita La 20:15 a adormit cu ceai si la 21:30 s-a trezit, a baut 150 ml lapte si s-a culcat la loc [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si tot noi... Denis 1,7 ani dimi la trezire 250 ml lapte 9:00- un iaurt Nestle cu piersici si o bucata de paine 12:00- un bol mare cu ciorba de pui a la grec si apoi ca desert o mana de cereale bobite Nesquic La 12:30 a adormit si la 13:30 s-a trezit marait, i-am dat 170 ml lapte si s-a culcat la loc [:D] pana la 15:30 [pk] 16:00- o para, vreo 5 capsune si o jumate de clementina, apoi o jumatate de felie de paine (merge in bucatarie si ne cere "pti, pti" adica paine) 19:45- un castron cu spanac si brocolli la steamer cu sos alb si rasol de vita taiat cubulete [pofta] l-a radiat in doi timpi si trei miscari...a mancat singur, il mai ajutam si eu sa puna mai mult pe lingurita La nani, ceai de musetel, dar la 1:00 s-a trezit[bang] si a baut 200 ml lapte (nu stiu de ce nu-l bea seara inainte de nani, ca vad ca oricum il vrea...nu se culca la loc pana nu-i dau laptele [bang][bang])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana,nici eu n-am mai intrat demult pe DC.Acum am vazut ce ai scris...Va doresc la toti multa sanatate.Stiu ca stii ce ai de facut.Nu uita: dincolo de orice tratament important este regimul!Chiar daca scaunul se normalizeaza si nu mai varsa,lasa-i pe regim inca cel putin o saptamana !!!!Va pup![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maia, 1.5 ani: Dimineata: 2 sendvisuri, unul cu telemea (cu continut redus de sare) si rosie si unul cu unt si gem de caise (fara zahar, indulcit cu suc de struguri) Pranz: un castronel ciorba de curcan cu legume, jumatate de farfurie mare cu budinca de paste (cu curcan, rosii,telemeaua de mai sus, leurda si ceapa) si un biscuite (si ar fi mancat si urechile lui mami daca i le-as fi dat) Seara: iaurt bio cu afine si 3 biscuiti + o felie de paine prajita cu seminte (apoi pana la culcare pe cine vedea mancand vroia si ea) Lactana 3 cu 2 masuri de cereale la 4:30 si 22.30. Bubu am auzit o gramada de lume cu acelasi "model" de enterocolita ca si voi, la fel de contagioasa (intai puiul cel mai mic, cu internare, si apoi toata familia cu dormit cate o zi intreaga). Multa sanatate! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denis 1,7 ani 4:00[bang]- 200 ml lapte si dimi la trezire (7:00)- 200 ml lapte 9:30- o felie mare de paine cu branzica Almette si o patratica de branza topita pt copii (dar numai apoi am vazut cate E-uri are si nu-i mai dau)o feliuta de sunca de pui si doua rosii cherry, apoi o sticla cu ceai 13:30- un castron plin cu supa de pui cu taietei de casa, un morcov si 3 bucatele de ficat de pasare si ca desert un iaurtel de fructe si o mana de cereale Nesquic 16:30- o portocala si pe la vreo 18:00 doua prajiturele de casa cu nuca 20:00- cateva lingutite cu cous cous cu tocanita de pui cu legume si n-a mai vrut si i-am desfacut un borcanel cu "cartofi, morcovi si vitel" si l-a radiat in 5 min [:D] 21:00- 100 ml lapte si nani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denis 1,7 ani dimi la trezire 250 ml lapte 9:30- o felie de paine cu branzica Almette, o feliuta de sunca de pui si un iaurt de fructe cu o mana de cereale (astea le-a rontait separat[:D]) 10:30- un mar taiat cubulete 13:30- un bol maaare cu supa de pui cu 3 galuste, un morcov, o buc de telina si carne de pui (i-am pus din tot ce-a fiert in supa) 16:30- vreo 7 capsune si pe la 18:00 o clatita cu branza (facuta de mine) 20:00- un castron cu mancarica din dovlecel, cartof si carne de vita (gatite la steamer) amestecate cu sos alb La 21:00 a adormit si la 22:00 s-a trezit si a baut 180 ml lapte [:-@] Intre mese- muuult ceai - este fan ceai de musetel [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefy -1 an fara cateva zile ieri lapte ( 190 ml) ora 5.00 dimineata-9.00 cereale buna dimineata ( Milupa) pranz- -13.30 piure de cartofi noi cu putin ficatel de curcan si carnita de curcan ora 18.00 -papanasi fierti reteta de la bubu05 ( f rapizi si buni) lapte 260 ml ora 21.00 azi lapte ( 200 ml) ora 5.00 dimineata-9.00 cereale buna dimineata ( Milupa) pranz- -13.30 ciorbita de dovlecei cu cus cus ora 18.00- iaurt Milli cu cereale de seara tot Milupa lapte 250( sper) ml ora 21.00 Dany [mamica][copil]Stefan-Ioan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denis 1,7 ani dimi la trezire (6:00)- 250 ml lapte 9:00- o felie de paine cu branzica Almette cu verdeata si o cana mare cu ceai si apoi cateva bobite de cereale 11:00- un iaurt Nestle cu banane 13:30- un bol cu ciorba alba cu carnita de pui, morcovi, telina, patrunjel si muuuulta verdeata cu putina paine 16:30- o caisa si apoi a fost in vizita la niste copii din vecini unde a mancat cateva prajiturele cu cocos [:)] 19:30- legume cu calcan (la borcanel)- ii dau sa pape borcanele de doua trei ori pe saptamana sa se invete cu ele ca mergem in concediu si va manca si la borcanel [:D] 20:30- un iaurt Danonino (100gr) cu capsuni si ceai la nani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi 5,11 ani: Ieri: -doi cremwursti de pui cu o felie de paine,300 ml suc proaspat de portocale, -o banana, -un snitel de pui cu piure de cartofi,o praji Kinder, -un iaurt tnuva cu cereale, -somon la gratar cu cartofi prajiti,biscuti Bubu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denis 1,7 ani la trezire (6:00)- 250 ml lapte 9:30- un crenvust de pui, o felie de paine cu crema de branza cu verdeata si o cana mare cu ceai, apoi un bol mic cu cereale (rontaite...) 10:30- un iaurt de fructe 14:00- un castron mare cu supa de gasca cu cous cous (zeama+ carnita taiata marunt, doi morcovi mici, o buc de telina si cous cous) apoi cateva lingurite cu spanac cu ou 17:30- un mar 18:30- o sarmala cu carne de vita (fara varza) cu paine 20:30- spanac la aburi cu sos alb si apoi un iaurt Nestle cu caise Ceai de musetel cu tei la nani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...