Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim azi pentru pitici (14)


Recommended Posts

Bubu, ma bucur pt voi! Sa cresteti mari si sanatosi si papaciosi, dar vad ca nu ai probleme cu asta..[:)] Papa de ieri la noi (Denis 1,6 ani) Mai stam pe regim o zi si gata, incepem sa manacam normal si noi... la 4:00 250 ml lapte "de regim" si la 7:00 200 ml tot asa lapte 9:00- un pumn de covrigei 12:00- supa de legume cu carne de pui, orez si o felie de paine 16:00- cateva ligurite de mar copt cu orez(nu tare i-a placut) si apoi un mar (fara coaja), pe care l-a ronatit pana l-a terminat si iarasi un pumn de covrigei 19:00- crema de morcovi cu orez- un castron plin ras- cu o felie de paine 20:30- 230 ml lapte si nani (asa ne culcam mai nou, la 20:30...) Intre mese, ceai la greu si "prafurile" pt burtica Oricum ne-am revenit fff bine, dar mai trebuie putin regim, asa ne-a spus pediatra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si papa de azi la noi- Denis 1,6 ani 4:00- 250 ml NOVALAC AD (de maine trecem usor pe APTAMIL inapoi) 7:00- 200 ml Novalac AD 10:00- cativa covrigei sarati 12:00- ciorba de vacuta cu legume (morcovi, telina, pastarnac, ceapa) 16:00- un iaurt 19:30- cartofi, morcovi si vita (la borcanel) 21:00- 240 ml lapte si nani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vlad, 5,3 ani: - dimineata, scrambled eggs, din oua de tzara, o felie de bacon la teflon, rosii cherry si bilute de mozzarela, masline negre, paine, un pahar cu suc de portocale - la pranz, supa de legume cu galusti - la amiaza, iaurt milli cu bulgarasi de branza si un senvis cu pateu de pui - seara, budinca cu paste si branza - lapte la culcare Stef, 1,11 ani: - 200 ml lapte la trezire - scrambled eggs cu paine si masline negre - la pranz, supica cu galusti - 180 ml lapte la nani - un iaurt milli cu bulgarasi d ebranza si juma de banana - seara, budinca cu paste si branza - 240 ml lapte la nani Oana, mami fericita de [bonjovi] Eric-Stefan (18 aprilie 2008) si [roker] Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005) [url="http://b2.lilypie.com/9bbJp3.png"]Bubu mic[/url] [url="http://by.lilypie.com/AXarp2.png"]Bubu mare[/url] [url="http://www.bucataras.ro/"]Bucataras[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

250 ml lapte cu o banana la trezire a sarit peste mic dejun yakisoba la pranz(am fost la un restaurant japonez) si sushi(salmon, o bucata) 150 ml lapte la nani mancarica de mazare cu un ou la cina. shake de maracuja la ora de culcare Nikole, mami de[url="http://community.webshots.com/user/nikole2910"]Albastrel/Kevin Alexander[/url](4.08.2007) si Albastrica/Luana Maria "To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law" Allan Kardec
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Hai sa mai scriu si eu, dupa o pauza in care doar v-am citit. Maia, 1,3 anisori: Ieri Dimineata: Doua felii de painica cu unt si cu gem de la buni La pranz: Dovlecei umpluti cu carnita de curcan, cus-cus, cartof dulce si verdeturi si ciorbica de pui acrrrrraaa. Ca desert pufarine (am gasit unele fara E-uri) Seara: Salau la gratar si urda si iaurt cu afine (unu' bio ca n-are arome) Azi Dimineata: rosie cu castraveti si urda si o felie de unt cu gem Pranz: Pangasius la gratar cu dovlecei cu smantana si verdeturi, ciorba de loboda si mar copt ca desert La trezire va manca iaurt cu piersici si mango (tot bio) Diseara: habar-n-am ce sa ii dau...cred ca o sa ii dau tot niste sandwich-uri ca am vrut sa ii fac budinca de branza cu gris dar n-am oua ca parca au disparut dupa Pasti.. [flo] Am uitat de lapte cu 2 masuri de cereale dimineata si seara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nikole- Felicitari pt mititica! Cand ai nascut? Sa creasca mare si sa fie sanatoasa si papacioasa! [pup] Papa de azi la noi- Denis 1,6 ani dimi la trezire 250 ml laptic 9:00- un mar, apoi cam peste o ora o feliuta de paine cu Almette 12:00- ciorba de vacuta cu legume 170 ml lapte la nani 16:00- un gratarel din piept de pui cu niste cartofi prajiti de la buni [:-@] ca am fost in vizita si o jumatate de felie de paine 19:00- cereale cu lapte (din alea de bebelusi cu orez si porumb- 6 linguri cereale la 150 ml apa) 20:30- 230 ml laptic si acum e pe adormite [nani]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denis 1,6 ani- papa de ieri 4:00 [bang] s-a trezit si n-a vrut sa adoarma pana nu i-am dat lapte- 250 ml 7:30- 200 ml lapte (cred ca-l chinuie rau maseluta aia ce iese acum ca cere atata laptic...) Pe la 9:00 a mancat doi biscuiti cu miere si apoi in oras a mai mancat si-un pateut cu telemea si apoi o sticla maaaare de ceai 12:30- un castron plin cu ciorba de legume cu carne de vitel si putina painica 16:00- un iaurt Nestle cu banane si cativa covrigei (a ramas cu drag de ei de cand a fost bolnavior cu burtica) 20:00- un castron cu spanac cu ou- a mancat ca disperatul, in 5 minute a ras bolul, ca nu-i dadusem demult, tot din cauza de burtica bolnavioara, bine ca i-a trecut...si putem manca iarasi ce ne place [:)] 20:45- 200 ml laptic si nani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Nikol!![bis] Papa de ieri: Vlad, 5,3 ani: - dimineata senvis cu muschi file si ceai de fructe cu lamaie - ciorba de pui si ostropel de pui cu pilaf, o jumatate de banana- toate la gradi - 2 felii de pizza, acasa, facuta de mine - la amiaza, cornulete cu rahat, facute de mine - seara, piure cu o pulpita de pui la cuptor si cartravete murat - lapte la nani Stef, aproape 2 ani [:)] - dimineata, 200 ml lapte - o banana mixata cu o cutie de branza de vaci si 2 biscuiti - un castronel cu ciorba si 2 perisoare de curcan, paine - 150 ml lapte la nani - la amiaza, un cremosso cu piersici si un cornulet cu rahat - seara, piure cu pulpita de pui la cuptor - 240 ml lapte la nani Azi: Vlad: - dimineata, orez cu lapte - la pranz, ciorba taraneasca cu zdrente de ou, piure cu pui si salata de varza, o felie de chec- la gradi - acasa, un croisant mare cu ciocolata si un pahar cu suc de portocale rosii - la amiza, sticsuri de mozzarela, rosii cherry si masline - seara, rasol de vitel cu piure - lapte la nani Stef: - 200 ml lapte la trezire - un mar mixat cu 2 biscuiti - la pranz, ciorba cu 2 perisoare de curcan, paine si smantana, 2 guri din croisantul lui Vlad [:)] - 180 ml lapte la nani - la amiaza, un sticks de mozzarella si masline - seara, rasol de vitel cu piure (cartof, morcov, broccoli) - lapte la culcare, 200 ml Oana, mami fericita de [bonjovi] Eric-Stefan (18 aprilie 2008) si [roker] Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005) [url="http://b2.lilypie.com/9bbJp3.png"]Bubu mic[/url] [url="http://by.lilypie.com/AXarp2.png"]Bubu mare[/url] [url="http://www.bucataras.ro/"]Bucataras[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denis 1,6 ani 6:00- 250 ml lapte si somn la loc pana la 8:30 [pk] 9:30- un mar mare- mancat ca atare..mai degraba rontait [:D] 12:00- spanac cu sos alb si ou fiert si apoi ras 12:45- 170 ml laptic si nani 16:00- un bol cu supa de pui, zarzavaturi (morcov, telina muulta ca-i place tare mult si patrunjel) si carne ce-a fiert in supa (pulpa) cu taietei de casa (facuti de mami[:)]) Apoi am iesit in parc la joaca si pe drum a mancat o jumate de covrig 20:00- 250 ml lapte si la 20:30 era in lumea viselor [nani]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...