Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele! Yari, cand mergi la dr? Parca ziceai ceva de 16, 17? Dordemunte, dar laparoscopie pt ce faci? Eu am avut cate un chist endometriozic pe fiecare ovar si la laparoscopie mi-a taiat cam mult din ovarul stang, de aceea mi-a zis dr Ispasoiu ca s-ar putea sa nu mai ovulez pe stangul. De-aia si eu astept sa fac fsh sa vad valoarea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am revenit acasa si acum astept ziua in care pot sa fac testul. Am fost multumita de echipa de la Sibiu, mi-au raspuns la toate intrebarile, au fost destul de comunicativi. Deci am avut 13 ovule extrase din care doar 11 mature. In general a spus bioloaga ca la o fertilizare standard se fertlizeaza doar 60 % - 70 % - la mine din 11 s-au format 7 embrioni, care s-au divizat toti, insa doar doi au fost de catalog cum spun doctorii cu 8 celule, ceilalti erau mai lenesi. Bioloaga mi-a spus ca acesti embrioni sunt f buni si nu are rost sa ii mai tinem pana in ziua 5 ca doar ei vor fi transferati. Pentru ai tine pana in ziua 5 trebuie sa aibe minim 4. Am fost necajita ca nu am avut de ziua 5 insa doctorii m-au incurajat mi-au spus ca nu conteaza daca sunt de ziua 3 sau ziua 5 important este sa se prinda. Asa ca fetelor ma rog la Dumnezeu sa se prinda si sa vin cu o veste buna. Pusi si succes tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi_ducu, cam multe "povesti" ti-a spus embrioloaga asta... Daca erau asa "de catalog" trebuia sa ii patreze la stadiul de blasto, sansele sa se prinda sunt mult mai mari, ce- aia nu are sens, total neconvingator... Si chestia ca trebuie sa fie 4 - de unde a mai scos-o?? Beatrix 24+ http://lbdf.lilypie.com/DuPQp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabi ducu:ma gandesc la tine si iti tin pumnii stransi, bafta![pup] yarrina: ce este nou la tine? eu recunosc ca intru mai rar, acum imi fac tot felul de analize. ieri am fost la instiututl Victor Babes si mi-am facut: anticorpi antitinucleari, anticorpi anti ADN si imunofenotipare limfocite, toate astea au costat 452 ron. Si acum 2 zile am facut aceste analizele: Fibrinogen, Hemoleucograma,VCH,Alfa-fetoproteina,CA 125,CEA antigen carcinoembrionic CRP proteína C reactiva... care au iesit toate foarte bine! Mai am o serie de analize de facut la sfarsitul lunii, la Synevo cele 2 pachete pt trombofilie...dupa care voi sti cum stau. Eu trebuia sa merg la Sibiu pt FET in luna aprilie...acum totul depinde de analize, sa vad cum ies. Merge cineva din Bucuresti saptamana acesta sau saptamana viitoare la Sibiu? Am un formular de la Synevo care trebuie stampilat si semnat in original.. Fetelor astept vesti bune de la voi, pana atunci va imbratisez cu drag[flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

- pierderea unor embrioni: daca alegi sa faci un transfer de blastocisti, asteapta-te sa pierzi cativa dintre embrioni; in medie, pana la 50% dintre embrioni mor inainte de stadiul de blastocist, unele cupluri pierd mai mult de jumatate din embrionii lor- Acesta este dezavantajul de aceea avea nevoie de 4. http://tt.lilypie.com/OFKOp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...