Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Comori de nov-dec 2004 (209)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ioana, venim de Paste dar vom fi la nasi atunci ca luam motul iedutei mici [8D] Dar vom fi prin zona. Am vazut ce avansati sunteti cu casuta noua. Bravos [:)] La ce bazin va balaciti. Intreb ca mai avem cateva zile de Bucuresti si avem costumele cu noi. Mie nu mi se mai pare obositor sa le duc saptamanal. E ca o rutina. Greu a fost cand mergeam cu Ana zilnic timp de 5-6 saptamani pentru recuperare dupa fractura. De curand Ana a invatat pana la urma singura sa inoate in stilul clasic (Ca sa fie lasata sa sara la trambulina trebuia sa arate ca poate inota o lungime de bazin. Ea le-a aratat ca poate inota dar in stilul ei de catelus. Ei au lasat-o sa sara la prima trambulina insa i-au spus sa incerce sa inoate clasic.) iar acum 2 saptamani a sarit la a treia trambulina, cea mai inalta. Nu stiu insa sa spun inaltimea ei insa mai sus nu se poate [:D]. I se pare foarte distractiv. Poze n-am descarcate si e cam greu cu piticii pe langa mine. Dar admir flacaii vostrii unul mai frumos ca altul [olala]. Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat! speram ca ati petrcut frumos noi am luat o binemeritata vacanta de la programul zilnic.... la care nu stiu cum rezista ei... dar....se pare ca le place si prieste pe scurt o sapt "normala" la noi arata cam asa delia luni marti si joi de la 5-6.30 club silviu joi vineri 6.30-20.30 club sambata club de la 3-5 luni marti si vineri de la 6 basket[:I] si pt ca nu vrea sa renunte la nici una din ele vinerea alternam la 2-3 sapt ba club ba basket) in prima sapt de vacanta au facut zilnic de la 8 seara si innot acum o lasam doar pe weekend sa nu il termin cu scolala pt ca la afterschool refuza sa doarma asa ca... pauza la innot pt ca tin f mult la ora de culcare 8.30 cand n-are club 9 cand are.... la astea se adauga uneori repetitii la o piesa de teatru(miercurea) si in perioada de sarbatori... spectacolele astea ar fi ultimele pozici http://www.facebook.com/media/set/?set=a.334451869949634.81190.100001544728990&type=3&l=fd5793e689 http://www.facebook.com/media/set/?set=a.338461429548678.82141.100001544728990&type=3&l=c9b845f73b Alexa,[zana] Ana Delia(13.03.07) si [bonjovi] Silviu Ionut( 27.11.04).......[url="http://community.webshots.com/user/paxela"]poze[/url],[url="http://community.webshots.com/user/1paxela"]poze2006[/url],[url="http://community.webshots.com/user/deliaana"] Poze printesica [/url],[url="http://www.totsites.com/tot/anadelia"] Site printesica [/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna dimineata, Waw, cred ca au trecut mai bine de 2 ani de cand nu am mai scris la subiectul nostru :(, uneori nici nu il gaseam :(. SO, sa va mai zic putin din viata noastra. Ca marea majoritate a copiilor din odisee si Daria este la scoala in cl a I a, teoretic mai era timp de inca un an de gradi, dar ea avea deja 4 ani la activ (a inceput inainte de 3 ani) asa ca nu se mai punea inca unul. Se descurca bine (mai putin cu scrisul care nu e atat de ingrijit pe cat as vrea eu), ii place sa citeasca, ii place sa compuna si sa inventeze tot felul de povesti. Este la Liceul de Arta, studiaza vioara. Ana este si ea in cl a III a, tot la Liceul de Arta la pian. Nu se punea problema sa faca acelasi instrument pentru ca se concureaza intre ele la modul cel mai drastic si Ana are tendinta sa o corecteze pe Daria, Daria nu suporta si de aici se nasc niste disputeeeeeee. Oricum Daria ar fi vrut violoncel, dar din motive de profesor am renuntat si oricum e f maruntica (i-a trebuit cea mai mica vioara la inceput) nu stiu cum ar fi tinut ea violoncelul in brate. In fine, cam astea ar fi toate, doar ca mai avem un amanunt: la sfarsitul lunii septembrie ne vom imbogati si cu un [baietel], vorba americanului: "How cool is that"?. Noi ne bucuram tare, la inceput a fost greu (in aug am pierdut o sarcina la 6 sapt) si pana la 14-15 saptamani nu a stiut nimeni ca sunt insarcinata pentru ca m-am si simtit rar tare si eram cu teama sa nu mi se intample din nou. Cam asta ar fi despre noi, poate ma invrednicesc sa fiu macar putin mai activa [:-@] de acum inainte. O minivacanta inosrita si odihnitoare! carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow Carmen ce de vesti bune [olala]. Vad ca totul merge de minune la voi. Sarcina usoara in continuare si o nastere cum iti doresti! Cum se descurca Daria cu studiul la vioara? Am cerut si noi anul trecut pentru Ana dar inca nu stim daca va prinde din toamna un loc. Ea in schimb a cerut chitara si nici nu stie dar nici nu vrea sa inceapa sa zdrangane. Iar noi nu ne-am bagat pentru ca atunci in Decebrie piticuta a tabarat efectiv pe ea si era sa iasa mare incaierare pe instrument. Ei dar uite ca vom fi impreuna in clubul mamici de trei pitici dar va fi mult mai relaxata situatia la voi avand in vedere diferenta mare in fete si praslea. Despre noi nu prea am multe de povestit. Am impresia din ce in ce mai des ca Ana a intrat intr-o etapa de adolesenta precoce [alcool] asa ca aproape zilnic avem niste discutii [blabla] si niste [duel] Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav
Wow Carmen ce de vesti bune [olala]. Vad ca totul merge de minune la voi. Sarcina usoara in continuare si o nastere cum iti doresti! Cum se descurca Daria cu studiul la vioara? Am cerut si noi anul trecut pentru Ana dar inca nu stim daca va prinde din toamna un loc. Ea in schimb a cerut chitara si nici nu stie dar nici nu vrea sa inceapa sa zdrangane. Iar noi nu ne-am bagat pentru ca atunci in Decebrie piticuta a tabarat efectiv pe ea si era sa iasa mare incaierare pe instrument. Ei dar uite ca vom fi impreuna in clubul mamici de trei pitici dar va fi mult mai relaxata situatia la voi avand in vedere diferenta mare in fete si praslea. Despre noi nu prea am multe de povestit. Am impresia din ce in ce mai des ca Ana a intrat intr-o etapa de adolesenta precoce [alcool] asa ca aproape zilnic avem niste discutii [blabla] si niste [duel] Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)
Da, deocamdata totul e bine si sper sa fie pana la sfarsit asa, nu imi vine sa cred ca sunt la jumatate. Sper sa ma acomodez usor din nou cu trezitul noaptea si cu tot ce implica un bb mic. Dar cum ai spus si tu, fetele sunt mai mari ar trebui sa fie mai usor, sper. Din fericire Daria nu face figuri la mers la studiu, de regula face singura, doar trebuie sa ii amintesc. Asta nu poate decat sa ma bucure ca nu cred ca as fi rezistat sa o imping de la spate, e foarte incapatanta si daca nu vrea sa faca ceva, atunci nu vrea si gata. La scoala a avut de scris 5 randuri la scriere, numai ca scriind la labartat ii ieseau 5 randuri si jumatate. Nu a vrut si pace sa scrie complet ultima propozitie pentru ca depasea cele 5 randuri spuse de dna invatatoare [:-@]. carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) + [baietel] Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ele
Carmen ce vesti bune!!!! Deci va merge super in casuta noua. :) Sarcina usoara in continuare si copii cuminti! Elena & Denisa
Multumesc de urari, ne merge bine, ne-am obisnuit cu totii, mai ales fetele ca au copii aproape. carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) + [baietel] Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...