Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (718)


Recommended Posts

Si aveti grija de relatia voastra, sotul tau este cel mai bun prieten dar vezi tu ca si cel mai bun prieten are dreptul sa se supere din cand in cand. Trebuie sa va cereti scuze unul altuia cand gresiti si sa va impartitit lucrurile de facut in casa in functie de ce timp disponibil are fiecare. Acum sa nu exageram, sunt situatii in care unul din soti sta acasa si este normal ca cel care sta acasa sa faca mai multe treburi in casa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
salutare fetelor, m-am intors si imi pare rau ca s-a terminat, mai ales ca m-au asteptat rezultate la analize, deci amh-ul meu este <0,1...adik n-am sanse nici cu fiv ...asa ca lupta mea s-a cam incheiat , voi merge la doc sa-mi zica ce deja stiu si mai departe sper sa nu intru la menopauza pana in 30 ani si sa ma aleg cu o osteoporoza zdravana.va puuuup[pup]mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
align="right" id="quote2">Uff Didi[q], ai abia 26 de ani [:(]Imi pare so so so so so rau for you [grup][grup][q]Poate e gresita analiza! [alcool][alcool]Nu-mi vine sa cred ca pt tine pana aici a fost[bang][bang][bang]Cum poate sa fie viata atat de cruda?[q][q]Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deny analiza e putin probabil sa fie gresita, s-a facut in germania...deci... eu ma asteptam sa am rezerva ovariana mica , dar nu dezastruasa, am sanse doar prin fiv si alea numarate si trebuie sa ma apuc acum ...nu stiu ce sa zic....astept sa vad si sotul cum este si sa vad el ce zice ca abia azi am aflat...o sa avem o discutie pe are n-as fi vrut sa o avem acum , ma asteptam la ea peste vreo 3-4 ani , dar stii tu timpu nu te asteapta ...

acum citesc forumul de fiv ungaria cica acolo mai au o sansa cele cu amh-ul meu....

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu incurajari, Xdidi, ai sanse la Fiv-insa va trebui sa alegi, daca faci procedeul lung, care distruge mai repede ce a mai ramas din foliculi, dar ai sanse mai mari de reusita, sau procedeul scurt cu sanse mai mici, dar poti face mai multe.

Te inteleg perfect si eu am AMH-ul mic [grup], numai nu mai sta, ca mie dupa 3 stim mi sa diminuat ff mult, asa ca faceti repede rost de bani si fuguta la Fiv.

 

[flo]

 

Bettercy, e normal ca cel care sta acasa sa faca mai multe, dar daca vrea, nu daca este silit. Eu zic mereu, cui nu-i place sa faca...

Sotul meu duce si gunoiul, facem cumparaturile impreuna, curatenia o impartim pe camere frateste si la bucatarie ajuta mereu. Si au fost perioade cand am stat acasa si el venea seara la 7. Eu consider ca faptul ca munceste este o datorie, ca si curatenia...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, m-ai shocat! Putere multa, bafta, sa iti ajute Dumnezeu!

 

Lore un mare pupic si tie! Of numai tu stii ce e in sufletul tau, intre tine si sotul tau dar nu uita niciodata dragostea care v-a adus impreuna. Te imbratisez tare-tare! Hai ca o sa fie bine.

Fetele care ati avut ziua 1 ieri-alaltaieri va pup pe toate, stiu cum e, dar la fel stiu ca ne revenim repede si nu abandonam niciodata. Hai ca o sa fie bine! Si Bob are dreptate [:D] io sunt chiar dupa ovulatie (cred) si de aia sunt asa de plina de speranta!

 

Hai nu mai scrie nimeni? [q]

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png

 

 

Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

 

www.fertilityfriend.com/home/2ba005/

 

Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa scriu si eu, desi nu am ce...temperaturile mele sunt dubioase, scad, cresc...e zapaceala mare...luna asta nu testez ca n-are rost. Astept linistita sa imi vina...id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor...

 

Lorena am citi si eu ce ai scris...imipare rau ca treci prin ce treci. Te inteleg perfect! Ceea ce pot eu sa te sfatuiesc este sa ai o discutie cu sotul tau si sa spuneti lucrurilor pe nume: ce va deranjeaza, ce e de facut! Cu nervi si stres nu ajungeti nicaieri. e adevrat ca viata asta e grea, dar merita sa luptam! E bine ca va aveti macar unul pe altul! e foarte important! Ce n-as da sa-l am si eu pe sotul meu alaturi, dar...Asa ca aduna-te, linisteste-te, bucura-te de lucruri marunte: de faptul ca te trezesti dimineata si vezi soarele - orbii nu pot vedea aceasta minunatie, bucura-te ca mergi, etc...bucura-te de partea frumoasa a vietii chiar daca ti se pare putin lucru! e greu, si mie imi este foarte greu, dar dupa tot ce am trecut si inca trec, invat ca zi de zi sa apreciez lucrurile simple: vorbit cu familia la telefon, iesit cu prietenii. Aveti grija de relatia voastra si incearca sa fii optimista! Multa putere draga mea si astept vesti bune de la tine!

 

azi am vb si eu cu sotul si a ramas ca pana la urma sa mergem la notar sa divortam - mai trebuie sa ne interesam de niste aspecte si o sa stabilim data si ora... undeva in sufletul meu mai speram ceva...dar e mai bine asa, trebuie sa trec peste si sa privesc inainte.

va pup pe toate fetelor!

 

Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva!

 

ingeras plecat la 7 wks

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xdidi, mai sunt sanse, veti face tot ce e posibil si daca nu, tot veti avea un bebe chiar si prin adoptie. Capul sus!

Lorena, si la noi sunt frustrari de genul asta, el face dezordine, lasa vasele nespalate si eu vin dupa el si strang...ma deranjeaza uneori mai ales ca e dezordonat...dar pentru ca stau acasa, ma ocupa cam de toate.

Elenush, modul tau de a vedea lucrurile e minunat! E foarte bine...chiar daca e greu uneori, iti face bine sa gandesti asa.

Ylari, ce mai face Eva?id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Xdidi, mai sunt sanse, veti face tot ce e posibil si daca nu, tot veti avea un bebe chiar si prin adoptie. Capul sus!Lorena, si la noi sunt frustrari de genul asta, el face dezordine, lasa vasele nespalate si eu vin dupa el si strang...ma deranjeaza uneori mai ales ca e dezordonat...dar pentru ca stau acasa, ma ocupa cam de toate.Elenush, modul tau de a vedea lucrurile e minunat! E foarte bine...chiar daca e greu uneori, iti face bine sa gandesti asa.Ylari, ce mai face Eva?id="Verdana">____________________________________________________________________________________________Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] id="size1">http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
align="right" id="quote2">Alex, ce sa faca, luni mi-a vomat de trei ori in 45 de minute, apoi s-a linistit, fara niciun medicament, a papat, dupa care marti a avut un scaun moale spre apos [alcool] ieri a inceput sa tuseasca si azi au inceput sa-i curga muci garla [alcool] Tratam cu indiferenta si ceva naturiste si homeopate, un pic de nurofen si cu speranta. Oricum cand vine toamna ma apuca nebuneala ca pana la vara tot asa o tzinem...Elenusht [pup]YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpahttp://lt1m.lilypie.com/0dLup3.pngGena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigotwww.fertilityfriend.com/home/2ba005/Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...