Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (718)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Buna [pup]La multi ani Bebeluuuu si bebelina mica[flo][flo][flo]Deny si eu sunt cam dereglata cu cm-ul, dar eu mereu am fost asa [:I]Codra, analiza aia nu a prea fost facuta de fetele de pe aici, stiu sigura ca Moni a facut-o, dar ea nu a mai intrat in ultimele 2 sapt....Dar stiu ca ea a facut numai din sange, sper sa nu ma insel.Dr meu insa a zis ca un control post-coital poate duce la ideea de a face aceasta analiza. Ar fi bine sa intrebi pe dr tau, poate faci asta intai si e si mai ieftin.Noapte buna [nani] vorbim maine!On voudrait bien un mini nous...Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?id="purple">id="Book Antiqua">
align="right" id="quote2">Buna fetelor!mersi mult ptr raspuns[flo].eu de aceea am intrebat aici.am crezut ca poate pot vb direct cu o pers care a trecut prin asta.ca asa pe net am gasit si eu o gramada de chestii.CODRA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui alexa78
Codra, noi (eu si sotul) am facut anticorpii antispermatici la medlife, din sange. La mine au iesit prezenti 66 U/ml fata de 60 limita normala, iar la sot negativ, dar cu o valoare maricica 56 U/ml. Dr. a spus ca nu are rost sa fac si testul postcoital, pt ca solutia este aceeasi: inseminare. Pe mine ma nemultumeste si rezultatul sotului, desi spermograma este buna, am hotarat sa faca anticorpii si din sperma.Este deja programat sapt viitoare la medlife. Mai multe amanunte gasesti aici: https://www.medlife.ro/despre-noi/noutati-medlife/noi-teste-pentru-infertilitatea-de-cauza-masculina/691 MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot id="teal"> id="size1"> 2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt id="teal"> id="size1">
align="right" id="quote2">mersi mult alexa...vroiam sa stiu daca e suficient sa fac doar eu analiza sau trebuie si sotul sa o faca?spermogramele sotului sunt ok.analiza asta nu mi-a recomandat-o dr ginecolog(momentan nu am dr ginecolog, sunt in cautare de dr).m-am gandit eu ca poate ar fi bine sa o fac.m-am interesat la un laborator si mi s-a spus ca se face din sange si lichid si costa vreo 3 mil...mi se pare mult.s-ar putea sa ma indrept si eu spre inseminare...inca nu stiu.probabil daca imi va spune dr sa o fac ca e necesara,atunci o voi face.mersi mult fetelor care mi-au raspuns[pup]o zi minunata![flo]CODRA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, sunt asa de fericita pentru tine! Felicitari pentru noul job. Nu conteaza ce lucrezi, conteaza ca nu vei sta acasa in fiecare zi, ca vei avea contact cu alti oameni, ca-ti vei recapata increderea in tine. Felicitari inca o data, sa fii mandra de tine.Vei gasi alte oportunitati in viitor in domeniul pe care-l vrei tu,o sa treaca criza asta si lucrurile se vor reaseza. Ramai increzatoare in sansa ta.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaelafat, mie mi-a zis doctorul sa incerc sa raman din nou in trei luni.Ceea ce inseamna Decembrie, in jurul sarbatorilor. Poate ne face Mos Craciun un cadou. :)

 

Ar fi trebuit sa merg sa fac un alt test de sange ieri, ca sa vada ca beta HCG este zero dar mi-a murit bateria la masina si n-am putut sa ajung. Ma voi duce probabil luni...cu toate ca nu vad sensul.

Am uitat sa va zic ca mi-a venit factura de servicii medicale pentru luna august. De fapt nu e factura si doar o explicatie de beneficii la cat a platit asigurarea pentru mine. Mi s-a parut amuzant ca la urgente un ecograf a fost $300 dar ecograful facut in cabinetul doctorului in ziua urmatoare a fost doar $60. Consultul doctorului de la urgente a fost $1,400. Doctorului de la cabinetul la care merg ii dau $200. Nu vreau sa ma mai duc niciodata la urgente, nu platesc eu nimic dar mi se pare ca e jaf la drumul mare. Asta zic acum dar la ce panica ma apuca cand simt durere sau vad sange...[q]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bettercy, merci mult

 

si eu cred ca o sa fie mai bine

 

azi a fost prima zi, e destul de ok, colegele sunt super

 

ce e mai greu ca stau toata ziua numai in picioare si lucrez cu bani, dar ma descurc eu

 

 

va pupic[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.

Am incercat sa postez ceva aseara dar nu imi mergea netul.

Eu sunt bine, nu mai am timp de nimic, sunt asa aglomerata cu scoala asta ca imi vine sa imi bag picioarele, trebuie sa fac practica si nimeni nu vrea sa ma primeasca in farmacie.

Nu prea am timp sa intru pe la voi dar va citesc din cand in cand.

Lorena felicitari.

Gaby imi pare rau dar mai spera poate e bine daca nu vin uratii.

Betercy mama da ce scump e la urgenta, bine ca nu a trebuit sa platesti. E bine ca am mai aflat o parere a unui doctor cat trebuie asteptat dupa metrotrexat.

Pupici la toate fetele.

Deny si eu am inceput sa ma uit la anatomia lui grey dar saptamana asta pauza.[pup][pup][pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...