Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (718)


Recommended Posts

Am incercat si eu mai demult chestia asta cu temperatura bazala, insa mi se pare un cosmar... la prima ora nu prea-mi arde de nimic... seara eram convinsa ca o sa-mi iau temoeratura dimineata, insa cand ma trezeam imi bagam picioarele. Poate n-am eu suficienta rabdare, insa usor nu e. Mie mi se pare mai sinplu sa detectez ovulatia dupa secretia aferenta, iar cand vreau sa fiu mai sigura fac teste de ovulatie. La mine testarea e pe 12 octombrie! Ylari- multa sanatate pentru fetita si [pup] SAFL, 2 sarcini pierdute la 5s si 7 s.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna [pup] Am avut asa treaba azi, ca nu am putut intra. [:D] Abia astept sa vad lista Ylari [pk] Azi mi-a fost brusc rau, nu stiu de la ce...plus ca mi s-au umflat picioarele; cred ca ma astept la urati maine-poimaine. [pup][pup] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefulici, temperatura nu te ajuta sa detectezi ovulatia inainte sa se intample. Cand temperatura a crescut inseamna ca ovulatia s-a intamplat deja. Eu ma duc la culcare, imi e asa un drag sa dorm de cateva zile!Mananc si dorm.[:D] Cred ca de asta m-am ingrasat si vreo doua kilograme. Trebuie sa scap de ele cat mai curand. Astazi am venit de la lucru hotarata sa alerg cu sotul dar am facut greseala sa mananc inainte si imi simteam stomacul greu ca o piatra, asa ca ne-am plimbat in pas rapid. N-am ars prea multe calorii. Mi-am facut plan, sa vad daca ma tin de el. O sa-mi iau mancare de acasa pt pranz, in felul asta stiu ca nu sunt zahar sau grasimi multe adaugate la mancare. Si o sa ma plimb o jumatate de ora in timpul pauzei de pranz. Sper sa depasesc faza asta de lene cat mai curand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fete!Haideti la cafea [cafea]! Sa fie un capitol plin de liniute duble [pk][pk][pk] Irmaria Multi ani de casnicie fericiti![flo] Gaby poate poate ne anunti altceva si nu uratii [:D] [olala] Ylary m-am uitat la graficul tau si chiar sunt curioasa cand iti va trasa ovulatie , eu cred ca ieri ai ovulat [asia] [pup][pup][pup] la toate fetele ! Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Luci multumim pt cafea,eu tocmai savurez una cu lapte..a2a pe ziua de azi[:D] Nimic de raportat, va astept pe voi cu vestile bune! [pup] ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefulici dar ce grasan ai!!!!! super, sa sti ca si eu incepusem sa monitorizez temperatura dar nu este pentru mine cu toate ca as fi vrut macar doua luni sa imi iau sa vad cum sta treaba. Luna care vine nu mai fac nimic o sa prestez doar din 2 in 2 zile [:D] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Buna [pup] Am avut asa treaba azi, ca nu am putut intra. [:D] Abia astept sa vad lista Ylari [pk] Azi mi-a fost brusc rau, nu stiu de la ce...plus ca mi s-au umflat picioarele; cred ca ma astept la urati maine-poimaine. [pup][pup] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Da Gaby -ar fi ceva sa nu vina uratii! Gandeste pozitiv si asa poate n-o sa le mai placa de tine (la urati) si o sa te ignore vreo 9 luni![pup] Cafeluta tare si dulce la toate fetele! Hai sa ne gandim ...dublu... poate o sa vedem dublu la testare luna asta! SAFL, 2 sarcini pierdute la 5s si 7 s.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...