Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (718)


Recommended Posts

fetelor o sa intru mai putin zilele astea, pana vineri ca am niste examene la master si trebuie sa ma pregatesc deny, ai citit bine....si mycoplasma si ureeaplasma pot da avort spontan dar eu nu ziceam de astea ci de listeria monocytogenes cred ca o sa raman toata noaptea sa ma pregatesc pentru maine am facut si mici prostioare....adica ieri am fost la cumparaturi si m-a mancat undeva[bang] sa ridic doua bidoane de 12 litri cu apa si apoi am simtit niste dureri de uter si ovare si de spate.... iar azi am tot umblat pe la facultate si pe la o colega si am mers pe jos km multi si nu prea mai am antrenament.....si asa ma doare burta ca si cum mi-ar venii azi sunt abia ziua 17 si 6-7 dpo nu mai zic nimic ca apoi par "disperata" si invinovatita ca am simptome la 7 zile dpo va pupic pe toate si abia astept sa veniti cu vesti bune ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, am zis eu ca ma relaxez luna asta...m-am relaxat de tot [:D]...mi-am luat temperatura din cand in cand, cum mi-am adus aminte...graficul nu imi sugereaza ca as fi ovulat pana acum...temperatura e ridicata deja...am facut 4 teste in zilele in care ieseau pozitive de obicei (14, 15, 16, 17)...azi n-am mai avut teste si nu m-am agitat sa imi cumpar...asa ca nici nu stiu cand o sa imi vina (variaza si e in functie de ovulatie)... Ori nu am ovulat luna asta, ori am ovulat mult mai devreme decat ma asteptam...am avut eu intr-o zi niste dureri, dar nu atat de mari ca de obicei si am zis ca o fi de la altceva...cred ca era ziua 10, dar nu sunt sigura. Sa nu spuneti ca-s gravida cumva, ca nici nu am prea prestat[:D]. Maine (miercuri) nu intru pe forum, plecam in Bulgaria, la Ruse sa cumparam socrului meu un medicament. Pup! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86 am facut si mici prostioare....adica ieri am fost la cumparaturi si m-a mancat undeva[bang] sa ridic doua bidoane de 12 litri cu apa si apoi am simtit niste dureri de uter si ovare si de spate.... iar azi am tot umblat pe la facultate si pe la o colega si am mers pe jos km multi si nu prea mai am antrenament.....si asa ma doare burta ca si cum mi-ar venii azi sunt abia ziua 17 si 6-7 dpo nu mai zic nimic ca apoi par "disperata" si invinovatita ca am simptome la 7 zile dpo
Ahh Lorena, si eu am avut asa dureri cand ridicam greu si mergeam mult pe jos, ca si cum imi venea cm. Dar atunci eram gravi. Uffff[bang] Face rau la sarcina daca mergi pe jos zilnic vreo 5 km?? De ridicat greutati nu mai zic, dar si mersul pe jos?[alcool][alcool] Multumesc Lorena pt raspuns despre infectia aia[pup] Succes pt examen.[flo]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza Luci multumim de cafeluta Fetelor va multumesc pentru sfaturi si scuzati absenta de aseara dar nu am avut cum sa intru. Declar z1 la 31 de zile [bang], ma lupt sa nu intru in butoi Imi pare rau de restul fetelor cu z1[pup] In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luci multumesc de cafelutza[:)] Mmm ce buna e[:)] Imi pare rau pt fetele cu Z1. Nu va pierdeti speranta[pup] Stiu ca e usor de spus si greu de facut... ce altceva mai avem de facut decat sa luptam! Sa nu ne dam batute[pup][pup][pup] Curand declar si eu Z1. Maine sau poimaine.
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...