Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (718)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel
Citat:
citat din mesajul lui gabyv Bob, sa nu-ti zic depresia dupa prima luna de stim [bang]
Aoleooo, asa ma incurajezi? [bang][bang][bang] Iarasi simt o oarecare presiune ca de ovulatie in ovare, cred ca e a 4 zi consecutiv, sper ca sunt grasuneii mei care functioneaza acolo de zor. Pfff, ce mai poftesc la 1-2 bebei... daca ii agat pe toti 3... no comment, ma depaseste gandul [:D][:D][:D] IrMaria, deci despre HSG. Am facut in prealabil analize de secretie + Pap (si pregatitor si pentru ca era vremea lor) si apoi am mers frumusel la HSG, am scos 400 lei din buzunar si asta a fost tot. Nici urma de stres ca n-am halat, ca stau pe holuri sa astept doctorul etc. , mi-au dat inclusiv absorbant sa-mi pun dupa). Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Te-a durut? Papanicolau si secretia le-au cerut ei? Eu le am facute dar in ianuarie... nu le-am mai repetat de atunci. M-am uitat pe site la ei si e 550 acum. In Craiova am inteles ca nu iti da film in spital ci iti scrie pe o hartie ce si cum. Mi se pare ca suntem asa de departe de civilizatie in orasul asta. viitoare [gravired] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/28714c"]grafic TB[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bob [pup] nu vreau sa te descurajez, dar vreau sa te fac sa vezi si partea goala a paharului, adica sansele sunt 50-50 [:D] Maria, nu prea conteaza ce iti da la sfarsit, important e sa o faca bine, adica nu infectii post-HSG sau alte porcarii. Mie mi-a dat si film (adica radiografie) si video pe CD si o foaie. Evident ca dr nu s-a uitat decat pe foaie, unde scria concluzia. Am simtit un real disconfort, dar ... eu sunt mai sensibila la durere.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor mai nou am insomnii... nu stiu daca am dormit 3-4 ore toata noaptea si azi dimineata la 7 trezirea sa plec la facultate acum am de facut ceva proiecte dar nu prea am mintea limpede asa ca ma bag la un nani mic de vreo 2-3 ore si apoi revin cu forte proaspete, sper eu hsg-ul la mine a durut foarte tare timp de vreo max 5 minute apoi nu am mai avut nimic, eram super ok asta e bine ca tine foarte putin deja am uitat de testari de cm.... va pupic pe toate ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, da, cand am sunat sa-mi fac programare, m-au intrebat daca am analizele recent facute. Chiar daca le-am zis ca ma trimite doctorul meu (aveam si bilet), tot mi-au cerut sa le arat analizele. HSG 1 m-a durut tare pentru vreo 8-10 minute si gata. HSG 2 n-a durut deloc. deci imi vine sa plang de cat de tare ma doare burta. Am niste crampe groaznice si sunt si ametita...oare asta e efectul lui closty? [bang] Am gasit in geanta un carbune medicinal, l-am luat, sper sa mai dizolve din gaze [xx(] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! E clar, luna asta e o ciudatenie...nu am detectat ovulatia nici pe grafic (nu-i de mirare ca nu am masurat zilnic), nici prin teste, nu am avut nici dureri...iar azi, in z19 ma dor sanii si burta (nu spuneti ca sunt gravida!). am prestat cat de cat acceptabil, doar ca ne-am oprit crezand ca a fost mai devreme decat credeam ovulatia (aveam cel tarziu in z17)...habar nu am ce se intampla... ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, Gaby, asa zice, z16 (ultimul pretsat a fost pe 15 asa ca sunt sanse minuscule sa raman). Acum nu stiu ce sa zic: care e mai sigur? Testul sau temperatura? Si in plus nu am avut dureri...sunt obisnuita cu ele, le am mereu la ovulatie...mai degraba cred ca nu am ovulat luna asta. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex Ai dreptate, Gaby, asa zice, z16 (ultimul pretsat a fost pe 15 asa ca sunt sanse minuscule sa raman). Acum nu stiu ce sa zic: care e mai sigur? Testul sau temperatura? Si in plus nu am avut dureri...sunt obisnuita cu ele, le am mereu la ovulatie...mai degraba cred ca nu am ovulat luna asta
...mai degraba ca luna asta chiar ca ai ramas gravida! Tocmai ca nu ai simtit durerile(obisnuite) ale ovulatiei. Si eu tot cred ca ai ovulat in ziua 16, si daca ai prestat in ziua15 nu vad nimic pierdut! Numai bine a fost ca gigeii deja stateau la "portita" cand a iesit ovulul imbracat frumos in rochita[olala][olala], care eu chiar cred ca va fi fetita[olala][olala] Nu-ti pierde speranta![pup][pup] Taman in luna care crezi ca sunt slabe sanse si esti plina de indoiala ca nu ramai (cu toate ca ai prestat) atuncea apare marea surpriza[:D]. Vorba aia: cand te astepti mai putin...(stiti deja continuarea[;)]). La mine nimic nou, eu astept nerabdatoare rusii care treb sa vina curand[:I] P.S. eu cred ca mai sigur e TB. Testele de ovulatie te duc un pic in eroare, in cazul meu sigur! pt ca la mine anunta cam tarziu ovulatia(adica cand acesta deja s-a produs), ci nu mai devreme cum zice si instructiunile de utilizare, peste 12-36 sau 24-48 ore urmeaza sa aiba loc ovulatia. Nah, fiecare organism reactioneaza diferit.
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deny, nu te supara pe mine dar este imposibil nici macar exceptia de la regula nu ai cum sa fie pt ca toate isi au rostul lor exista un reglaj si daca el nu se desfasoara corect ovulatia nu se produce....iar lh atnge un maxim cu 12-48 ore inainte de ovulatie, exact cum scrie peste tot si e foarte clar lucrul asta nu are cum sa-ti creasca lh-ul dupa ovulatie, este imposibil asa ca sa ai pe viitor lucrul asta in vedere ca poate din cauza asta ratezi tu ovulatia si nu ramai garavida eu una am mai mare incredere in testele de ovulatie decat in tb pt ca pot exista multe fluctuatii al temperaturii, adica daca ai o infectie sau o mica stare febrila imediat da totul peste cap, chiar daca tu nu ti-ai dat seama ca e infectie crezi ca asa trebuie.... acum fiecare cu parerile lui dar treaba cu lh-ul e devedit stiintific si nu poate fi combatut ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...