Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce sa fac cu iaurtul?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Mik
In Sanda Marin am gasit o reteta sublima de fursecuri cu iaurt (cel mare al meu le spune "droguri" caci maninci si nu te poti opri [:)] ). Te intereseaza ? Mik.
ma intereseaza pe mine reteta de "droguri" [:D] te rog [pup]mamici si licurici Am o [comoara] din 21.01.2009 [ruga]! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! [ruga]![ruga]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanda Marin, editia din 1946 Pesmeti cu iaurt Se bate un pahar de lapta batut sau de iaurt cu 2 linguri de untdelemn si o lingura de zahar pina se face ca o crema. Se adauga o lingurita de bicarbonat si faina cit se cere. Se framanta si se face un aluat mai moale. Se intinde pe masa de aluat presarata cu faina, o foaie groasa de 1/2cm, se taie forme rotunde si se coc la foc bun. ------------------------------- Am facut fix reteta indicata, am pus ulei de arahide (care rezista bine in prajituri) si praf de copt caci nu am avut bicarbonat. Pentru mine foc bun e 200°, dar fiecare adapteaza la cuptorul ei. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mik
Sanda Marin, editia din 1946 Pesmeti cu iaurt Se bate un pahar de lapta batut sau de iaurt cu 2 linguri de untdelemn si o lingura de zahar pina se face ca o crema. Se adauga o lingurita de bicarbonat si faina cit se cere. Se framanta si se face un aluat mai moale. Se intinde pe masa de aluat presarata cu faina, o foaie groasa de 1/2cm, se taie forme rotunde si se coc la foc bun. ------------------------------- Am facut fix reteta indicata, am pus ulei de arahide (care rezista bine in prajituri) si praf de copt caci nu am avut bicarbonat. Pentru mine foc bun e 200°, dar fiecare adapteaza la cuptorul ei. Mik.
mutumesc mult[pup] dar nu ies putini? cred ca am sa dublez ingredientele maine o incerc [pup]mamici si licurici Am o [comoara] din 21.01.2009 [ruga]! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! [ruga]![ruga]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui micola
Citat:
citat din mesajul lui Mik
Sanda Marin, editia din 1946 Pesmeti cu iaurt Se bate un pahar de lapta batut sau de iaurt cu 2 linguri de untdelemn si o lingura de zahar pina se face ca o crema. Se adauga o lingurita de bicarbonat si faina cit se cere. Se framanta si se face un aluat mai moale. Se intinde pe masa de aluat presarata cu faina, o foaie groasa de 1/2cm, se taie forme rotunde si se coc la foc bun. ------------------------------- Am facut fix reteta indicata, am pus ulei de arahide (care rezista bine in prajituri) si praf de copt caci nu am avut bicarbonat. Pentru mine foc bun e 200°, dar fiecare adapteaza la cuptorul ei. Mik.
mutumesc mult[pup] dar nu ies putini? cred ca am sa dublez ingredientele maine o incerc [pup]mamici si licurici Am o [comoara] din 21.01.2009 [ruga]! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! [ruga]![ruga]!
E drept, nu ies multi. [8D] se maninca la un ceai de 4 persoane. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...