Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMA! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**176**


Recommended Posts

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am tras o zi intreaga prin pai dintr-o canutza ca [url="http://family.webshots.com/photo/2771349500106173394DmlIQa"]astea[/url] sa-i arat cum se face si el se distra de minune cand ma vedea...ei si a doua seara ma striga sotul sa-mi arate cum bea Cezar singur (si-a luat cana si a inceput sa traga). Am aplicat sfatul lui Aris[flo] mama lu' [copil] Cezar - 22 aprilie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06
MONIQUE, ce canuta cu pai ai luat? Apropo de canite, eu nu o pot convinge pe Ana sa bea lapte cu altceva decat cu tetina de biberon. Am incercat sa ii pun tetina de canuta pe biberon, dar a fost un mare esec, a refuzat sa bea apoi laptele, desi schimbasem inapoi tetina Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009) [url="http://picasaweb.google.com/Ioana.sima"] Pozele noastre[/url] [url="http://picasaweb.google.com/cipi.marinescu/FotografieDeEveniment#"] Fotografii profesionale evenimente[/url]
am luat canuta cu pai, din aceea cu capac, din care4 sau cora. costa cam 10 ron. andrei cam de la 1 an si 9 luni bea apa si lapte din cana normala. in ultima vreme l-a apucat bautul apei la cana cu pai, ca "daca ioana are biberon, vrea si el biberon". cana cu pai e biberonul lui. stai linistita cu renuntatul la biberon. andrei la 1 an a inceput sa bea apa din bibe cu cioc de canita, dar lapte la tetina clasica. abia la 1 an si jumatate a inceput sa bea lapte la bibe cu cioc de canita. in primele zile cu noua tetina a baut mai putin lapte decat de obicei. ------------------------------------------------------------------------- mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat la pozele voastre - ce fain ca le puteti prinde mot la fetite! Mara mea are 3 fire-n cap , astept cu nerabdare sa-i pun prima agrafa...mai am de asteptat mult si bine![:)] Si dimineata cand se trezeste ii sta tot electrizat in sus![:-)))] Eu am o mare dilema cu alimentatia dupa 1 an...Vor mai ramane cele 2 mese de lapte - dimineata si seara? Sau trebuie introdus un mic dejun ca lumea...laptele ala mai tine loc de o masa? Eu as vrea sa o obisnuiesc cu un mic dejun consistent, dar nu stiu daca inca e cazul. Mara papa 2 mese de lapte (dimineata si seara), pranzul si 2 gustari. Mie parca mi-e teama de 1 an, am impresia ca de atunci gata, nu mai e bebelus, e deja fetita mare...si asa de mult mi-a placut primul an.. Mai tineti minte cum eram anul trecut pe vremea asta? Chiar mi-a spus cineva zilele trecute:"mai stii cate intrebari iti puneai?" Apropo de apa..Mara nu bea apa, ii place doar ceaiul. O sa mai incerc... Am descoperit o super-escrocherie la ceaiurile Humana...cele cu fructe de 8 luni. Eu ii dadeam special doar din ala, pentru ca am citit pe eticheta si era singurul care nu continea zahar. Na, din intamplare am rupt eticheta in lb romana, care era lipita peste scrisul in original de pe cutie, si surpriza...in germana scria ca are "ZUCKER"!!Ce tampenie...cred ca o sa le scriu un mail importatorilor! Vreau sa va mai intreb ceva, voi cum dati denumire la link-ul cu pozele voastre? Cum sa fac sa se numeasca "poze Mara"), eu nu stiu decat sa scriu adresa: [url][/url]www.picasaweb.com/danadimara Multumesc [flo] si sa aveti o zi calduroasa... Bebelusa Mara 23 martie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o cana cu pai, luata suvenir din Lisabona, dar este inca impachetata caci nu m-am gandit ca poate david sa bea din ea. O sa o incerc si pe asta. Ieri am gasit un fluier prin casa si atata s-a distrat. Pan la urma a invatat si el sa fluiere [:D] Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20
ilinca...tu ii dai avocado lui Phiphi?zi-mi si mie pls..cum il alegi din magazin?ca am luat si eu pt mario,era tot verde...asta trebuie tinut pe calorifer la copt?[:I]k parca de mango imi aduc aminte ca era vb?[:-@]....anyway...zi-mi si mie cum ii alegi tu mango bun[8D],te rog[flo]... caci ce i-am luat eu avea un gust bleah....sau ma rog...nu avea nici un gust[:I] mango in schim ii place la nebunie...mananca cate un fruct odata...si e destul de mare[pofta]... [pup]pt tine si familia ta edit:ca facusem un mare kkt[bang][bang][bang][bang][bang]nu mai indraznesc sa spun nimik
[copil][url="http://picasaweb.google.com/marioandrei09"]MARIO-ANDREI-SUFLETELUL MEU[/url][copil]
Ia avocado asa cum e in magazin sitine-l acasa pana se innegreste. Cand il desfaci trebuie sa se desfaca pulpa de pe sambure. eu am aruncat vreo 3 avocado negre ca am zis ca sunt stricate, pana am invatat ca de faapt atunci sunt copate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Aris sper sa ajungeti luni [pup] M_monique de unde ai luat CD-urile? [pup] Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]
exista o revista "Roary - bolidul de curse" cu cd-uri. dar nu am mai vazut-o de multa vreme. intr-un munar al ei a aparut si poza lui andrei. poti sa ti le imprumut sa le copiezi. sunt desene tare dragute si educative. o perioada s-au dat si pe canalul Minimax. edit: uite programul de ma canalul minimax http://www.minimaxro.tv/program.php ------------------------------------------------------------------------- mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dannnah andrei bea si acum lapte dimineata si seara. la noi mic dejun consistent a fost spre 2 ani. pana atunci, lapte mult si ciugulit. la noi micul dejun e o masa a intregii familii. ioana bea lapte si-i dam sa roada cate cave din ce mancam noi, ca are grija sa ceara. noi ceilalti bem suc de citrice, lapte si mancam. ------------------------------------------------------------------------- mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...