Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (175)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui khristin
Maru, pai ce jena ai tu? Oricum controlul e acoperit de OHIP. Eu nu stiu cum suportati voi lentilele de contact, eu si la rimel mai nou lacrimez din greu [q] Doloress, tot rasisti sint - parerea mea [8D]. Eu una nu trebuie sa imi imaginez scenariul pe care-l descrii tu in 20 ani de acum incolo, doar pt. simplul fapt ca-l vad zilnic la scoala [:D]...am o clasa de vreo 25 si de elevi in care doar o singura fetita este caucaziana, restul toate amestecurile posibile. Mai am vreo alte 7 clase si procentul oricum nu este clar in favoarea caucazienilor. Si cu toate astea nu vad unde ar fi problema, e o chestie de open-mindedness as zice mai degraba [asia][;)] Nelia, interesanta tipa [:)] Cristina Yasmine et [copil]Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
jena nu e de bani, jena e ca nimeni din neamu meu nu poarta ochelari[:I]si as schimba taberele ( in tabara lui Victor toti poarta ochelari[:D]). Asta mai ramasese ca mandrie, eh! va dati seama ca glumesc, sper... e vorba de lene, Ohip nu asigura controlul, dar nu e vorba de asta, ceva benefituri am pentru ochelari, nu ar fi cine stie ce... e vorba de frica de doctori si de spitale[:D] (asta ca sa vedeti ce isteata sunt, doar stiti unde lucrez[bang]) Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Khristin, baga mare ca baby nici gand [:D] am fost azi la dr si asteptam...ce sa facem Doloress, sa stii ca si eu citit articolul respectiv, parerea mea e ca majoritatea gandesc asa, dar cel putin aici nu se dau de gol [:D] ca sa zic asa, dar in gandul lor cine stie ce zic...mai am si eu un coleg la serv care le mai zice cateodata, se enerveaza pe astia de la fast-food-uri care nu prea stiu sa vb bine in engleza si el tuna si fulgera, mai macar daca ai venit aici invata limba, etc... Eu i-am si zis alui meu sot, daca nu invatam chineza cat de curand suntem mancati [:D] Kristin, chiar vroiam sa te intreb la tine la scoala cum e, ca de ex la Razvan exact ca la tine in clasa este. miss_ra bine ai venit la sezatoare! v-am pupat si weekend placut! Magda, 37+ cu Razvan [bonjovi] (19 iulie 2003) si Olivia [copil] (31 mai 2008) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miss Ra bine ai venit! Krhistin, Magdone pai m-a socat, atata tot, nu ma asteptam. Intotdeauna am avut impresia ca in general canadienii sunt open-minded, ca nu gneralizeaza, primitori, etc. Sau cel putin cei pe care i-am intalnit eu. OK, inteleg, se mai simt cateodata straini la ei acasa cand mai dau peste unul care nu stie limba deloc, si nu se inteleg, poate tuna si fulgera acasa la ei, dar sa zici chestiile astea pe postul national de radio, sa-ti dai numele si sa sustii sus si tare ca mai bine mori decat sa traiesti intr-o societate de imigranti mi se pare ingrijorator. In fine, nu ma mai stressez ca oricum o sa fim mai multi ca ei pana la urma [:D] Maru dar examenul de ochi nu-l face optometristul la magazin? Atmosfera e mai relexanta decat in spitale totusi. Si eu am oroare de spitale, le ocolesc cat pot.
Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miss_ra
Buna fetelor, Sunt noua pe acest taram si sufar de o boala foarte grea... singuratatea. Ma primiti si pe mine in familia voastra de romance cu suflet cald? Am 2 probleme: -imi cade parul foarte mult desi am luat de la frizerie sampon=balsam=masca de par revitalizante (Cashmere)...rezultat=imi cade mai tare! -am un ten uscat si fff sensibil, putin iritat uneori, nu pot sa dau cu apa pe fata si trebuie sa gasesc produse bune pt a-l hrani. Acum folosesc gama Avene dar nu sunt prea multumita. Daca va loviti de probleme asemanatoare, va rog sfatuiti-ma ce sa incerc. In RO foloseam pt par produse de la o firma ungureasca Kalos, nu erau nici scumpe si dadeau rezultate foarte bune.
bine ai venit la sezatoare [flo] si mie imi cadea parul tare - de obicei ma vopseam (l'oreal) si mi se oprea caderea parului pentru cateva luni; dar acum m-am saturat de vopsit parul asa ca m-am tuns scurt scurt scurt de tot si ce bine e[:)] de creme nu stiu ce sa-ti zic, eu de fata folosesc nivea acum si sunt f multumita; inainte am tot avut gerovital h5 din ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa, la magazin nu se poate face control? Aici, la magazine sunt si medici vreo 2 ore pe zi... Noi trebuia musai sa ne ochelarizam, eu port ochelari de cand ma stiu (ba chiar am si 2 operatii la ochiul stang), iar astigmatism avem toti trei (deci mai nou si pitica - iar la era era musai sa punem deja, ca incepe scoala,....) Lentile de contact nu merg oricum, oricui si oricand, de exemplu mie nu imi mai poate pune dioptrie pe lentila de contact, de acum, de la ultima schimbare... Ca si pret, vad ca lentilele sunt cam ca si la noi. Ochelarii abia i-am schimbat.PS - lentilele alea cu modele sunt absolut sinistre (in afara de a le purta la halloween eventual...) Chiar umbla lume cu asa ceva pe strada? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Doloress
Miss Ra bine ai venit! Maru dar examenul de ochi nu-l face optometristul la magazin? Atmosfera e mai relexanta decat in spitale totusi. Si eu am oroare de spitale, le ocolesc cat pot.
Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
are halat alb? te cauta, te intreaba, te "scobeste"? mi-e frica mai, mi-e frica de aia de lesin la fiecare bloodwork, ma albesc si pe aici cand vad seringi (si nici macar nu au acu in varf) Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
Citat:
citat din mesajul lui Doloress
Miss Ra bine ai venit! Maru dar examenul de ochi nu-l face optometristul la magazin? Atmosfera e mai relexanta decat in spitale totusi. Si eu am oroare de spitale, le ocolesc cat pot.
Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
are halat alb? te cauta, te intreaba, te "scobeste"? mi-e frica mai, mi-e frica de aia de lesin la fiecare bloodwork, ma albesc si pe aici cand vad seringi (si nici macar nu au acu in varf) Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
[:-)))][:-)))][:-)))] Pai vorbesti cu el sa-si dea jos halatul! Anka inca n-am vazut, insa tot ce-i posibil. Am vazut unul in metrou imbracat in Dark Vader din Razboiul Stelelor, nu era Halloween, nu era nimic. Se tinea de o bara, avea o servieta in mana si mergea ca toti oamenii [:D]
Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu vin de la Muzeu, am fost sa-mi clatesc oki cu rochile lui Christian Dior, asta http://www.qctonline.com/node/4648 http://www.mnba.qc.ca/expo_haute_couture_en.aspx foarte frumos...niste rochii extraordinare, multe cusute de mana, rochii de epoca, cu voile si jupon...frumos marti ma duc iar la museul civilizatiei la mumi cu Steph, sper sa nu uit aparatul ca data trecuta, ca azi l-am uitat...poate mai ajung Cami [flo][flo][flo]La Multi Ani cu intarzie, sa fii iubita, sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii ei, nici eu nu mi-as pune lentile din acelea de contact, defapt nu mi-as pune deloc, ca nu-mi suporta okiul dar ochelarii , asa m-am obisnuit cu ei, ca parca nici nu ma mai bate gandul la operatie... nelia eu o "urasc" pe Pink pt ca atunci cand eram copil/ ado, asa pe la 10-11 ani visam sa ajung sa am o voce asa, sa pot sa copiez totii mari solisti ai rock'n'roll-ului....iti dai seama ca-i sora-mea pink care mi-a furat vocea[pk][pk][pk][pk][bang][bang][bang][bang] AnKa cand are Eliza testul?[pup]sper sa iasa bine Magdone....scuze, tot stau cu lista pe birou, dar nu ma stiu sa scanez , musai sa-l pun pe al meu deseara sa o scaneze Cum mai e Olivia? pupici la burtica noi am trecut cu brio peste vaccin, rotateq-ul a fost oral, dar nu chiar picaturi ci asa vreo 5-10 ml intr-o fiola ma duc sa ma intind si eu langa bb maine e zii de zumba[pk][pk] Corina ,[zana] Stephanie si Yann Edward [caru] + Totoku "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miss_ra
Buna fetelor, Sunt noua pe acest taram si sufar de o boala foarte grea... singuratatea. Ma primiti si pe mine in familia voastra de romance cu suflet cald? Am 2 probleme: -imi cade parul foarte mult desi am luat de la frizerie sampon=balsam=masca de par revitalizante (Cashmere)...rezultat=imi cade mai tare! -am un ten uscat si fff sensibil, putin iritat uneori, nu pot sa dau cu apa pe fata si trebuie sa gasesc produse bune pt a-l hrani. Acum folosesc gama Avene dar nu sunt prea multumita. Daca va loviti de probleme asemanatoare, va rog sfatuiti-ma ce sa incerc. In RO foloseam pt par produse de la o firma ungureasca Kalos, nu erau nici scumpe si dadeau rezultate foarte bune.
Bine-ai venit! retin eu bine ca tu ai venit din Arabia Saudita, si urma sa nasti aici sau te confund? sampon, eu mi-am adus din Romania- Revalid, am aceeasi problema, acum am o perioada ca peste tot prin casa unde stau sunt urme; mai folosesc unul organic, e ca un tub verde, il iau de la Uniprix-am uitat cum se numeste dar revin; creme, eu ma impac bine cu Esté Lauder, Idealistul si serul de noapte reparator: http://www.esteelauder.com/product/regimen.tmpl?CATEGORY_ID=CAT1045 http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...