Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jocul cu carti 2.12 - tot freestyle:)


beshter

Recommended Posts

Mai Glimmer, am citit Fiul risipitor de cateva ori, este unul dintre romanele romanesti preferate, insa nu m-as fi gandit sa il descriu atat de ... abstract si poetic. Nici pe departe nu nimeream cu ghicitul. Ioana, mami de zambarici Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 275
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In Italia secolului al XVIII-lea, intr-o familie saraca, se naste un geniu. Copilul este exploatat de la o varsta frageda pentru a intretine financiar viciile tatalui, bautura si jocurile de noroc. A avut parte de invidie, calomnii, publicitate negativa, i-au fost ridiculizate defectele fizice, medicii il otraveau in loc sa il trateze, iar Biserica i-a refuzat, vreme de multi ani dupa moartea lui, un loc de veci pe pamantul patriei sale. Scuze! Am editat pentru ca am gresit secolul. 18, nu 17.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geniul, considerat astfel pana in zilele noastre, s-a manifestat in muzica. Cartea, asa cum o arata si titlul ei, pune accent pe atitudinea ostila a contemporanilor, care a mers pana la a atribui talentul si fascinatia pe care o exercita asupra publicului legaturii pe care personajul ar fi avut-o cu diavolul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...