Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Arcadia - Iasi (21)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui LenaC
AlynaB, tu bei ceai pentru stimularea lactatiei? Eu am o prietena care a stors laptic pana la vreo 6 luni. Cred k folosea ceai de la Humana. Spunea ca e foarte eficient. Ai putea macar sa incerci. __ Lena - [gravi] 39+ [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Lena&year=2011&month=10&day=10&babycount=1"] [majoreta] Tic-tac, tic-tac [majoreta] [/url]
Am baut o perioda dar nu a avut efect..... La mine avea efect cand ieseam la cumparaturi :) Cand ajungeam acasa trebuia sa il pun rpd la san ca altfel explodam :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui LenaC
Multumesc Alinuta [pup] Tu ce mai faci? Ceva semne? Alyna, buna tratament[flo] __ Lena - [gravi] 39+ [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Lena&year=2011&month=10&day=10&babycount=1"] [majoreta] Tic-tac, tic-tac [majoreta] [/url]
Salut[pup]...nik semne...asa usoare dureri de burtica si spate dar nimic semnificativ.....tu ce ai facut??ziceai ca te duci la spital ca ai contractii dese...sa dea Doamne Doamne sa auzim de bine[:)]...pupicei...[pup][pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau cu contractii destul de dese (8,9,4,13 min interval), dar neregulate. Putin dureroase, foarte putin... nu merg nicaieri pana nu sunt regulate [:D] si atunci o sa stau acasa cat o sa pot. Am fost sa ma epilez, acum sunt ready [:)] Fac un dusulet si ma bag la somn sa am forte [:)] Tin pumnii si tie Alinuta [pup]. Ionela, zicea ca are si ea contractii neregulate, poate ne vedem toate trei pe hol [:)], ar fi dragut sa povestim una alta [olala]. Eventual ar fi fain sa avem toate odata contractii, ca sa putem vb intre [:-)))] Sunt in delir, nu? Probabil de la hormoni [alcool] __ Lena - [gravi] 39+ [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Lena&year=2011&month=10&day=10&babycount=1"] [majoreta] Tic-tac, tic-tac [majoreta] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LenaC
Eu stau cu contractii destul de dese (8,9,4,13 min interval), dar neregulate. Putin dureroase, foarte putin... nu merg nicaieri pana nu sunt regulate [:D] si atunci o sa stau acasa cat o sa pot. Am fost sa ma epilez, acum sunt ready [:)] Fac un dusulet si ma bag la somn sa am forte [:)] Tin pumnii si tie Alinuta [pup]. Ionela, zicea ca are si ea contractii neregulate, poate ne vedem toate trei pe hol [:)], ar fi dragut sa povestim una alta [olala]. Eventual ar fi fain sa avem toate odata contractii, ca sa putem vb intre [:-)))] Sunt in delir, nu? Probabil de la hormoni [alcool] __ Lena - [gravi] 39+ [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Lena&year=2011&month=10&day=10&babycount=1"] [majoreta] Tic-tac, tic-tac [majoreta] [/url]
:)))..Doamne ajuta Lena... astept vesti buuune de la tine si de la Ionela...eu insa [q]..inca nu am nimic...maine seara ma duc la control numai ca la Palas...in afara de faptul ca mie mi se pare ca a coborat bebe si burtica e mai lasata si fac pipi mai des[:D] alte modificari nu observ[:D]...dar de Filipa nu se stie nimic??si ea e pe 10....[pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta [pup] si noapte buna. Am auzit si eu ultima data cand am fost ca au dus echografele bune la Palas [:)] __ Lena - [gravi] 39+ [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Lena&year=2011&month=10&day=10&babycount=1"] [majoreta] Tic-tac, tic-tac [majoreta] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici si burtici! Alyna imi pare rau ca treci prin asemenea incercari.Macar stii ca ai incercat si ai facut tot posibilul sa ii dai ce e mai bun. E bine ca primele 6 luni a primit ce e mai bunut pentru el.Cu lapticul se mai intampla...Si sora mea a pierdut lapticul in jur de 4 luni jumate.Pur si simplu i s-a diminuat vizibil laptele, stors mai scotea cateva picaturi, bebe cu plansete si tot alaiul.La ea stiu sigur ca a fost ceva pe baza de stres si lipsa odihnei. Acum cel mai important e ca Alex sa fie sanatos. E bine ca deja e inceputa diversificarea si laptele nu mai este acum sursa principala de hrana.[pup] Eu beau ceai de la Humana si suc de morcov pentru lactatie insa din cate am observat, lapte mult storc dupa ce mananc bine si dorm. Dimineata cand ma trezesc dupa un somn de 6 ore scot aproape jumate de litru de lapte.3 bidonase de 150 ml. pline cu varf.Daca nu ma odihnesc se vede rezultatul.[:D] Lena, Alinuta scoatem motatele?[:D] E bine ca ai fost la medic Lena si ca bebe e ok.Si eu am citit cu emotii mesajul.[:)] Ionela eu am un feeling ca o sa vina bebe la termen, dupa 38 saptamani. Oricum ar fi va tin pumnii, sa aveti parte de nasteri usoare si bebelusi sanatosi! Gazuta mea doarme de la 2 noaptea la foc automat.Mai scoate cateva sunete cand se intinde insa o las sa doarma.A luat deja 2 mese pe somn si am pus-o in patut pe o parte.Ma bucur ca acum ragaie singurica si nu stiu de ce dupa masa ii place sa se intoarca pe burta.Cam asta e pozitia ei de somn preferata.Pe burta, cu capul pe o parte, cracanata, cu manutele sub pernuta (probabil ca e mai cald acolo).Are o pernuta antisufocare, foarte subtire si molcuta. Eu una m-am dezvatat din perioada sarcinii de dormitul pe burta.[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi. Incep prin a deschide galeria pentru Lisa[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] Nastere usoara, un bebe sanatos, papacios, necolicos[:D] , muult laptic si nu in ultimul rand recuperare usoara!!![pup][pup][pup] Sper ca restul bebeilor stau la termen[pup][pup][pup] Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da.Lisa are azi programata cezariana![wow]
[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] [majoreta][majoreta]HAI LISA!!![majoreta][majoreta] [majoreta][majoreta][majoreta] [majoreta][majoreta] [majoreta]
Nastere fara dureri, fara complicatii si un bebe sanatos tun!Te asteptam cu vesti bune![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...