Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * 82


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pustii mei au alergat [:D] la cros, Vic a reusit sa ajunga al 7lea sau al 8 lea (nu am vazut bine ca era o nebunieeeeee), Mircea a ajuns mai pe la coada in categoria lui [:-)))] dar ce mandru era el ca a alergat tot traseul si l-a terminat !!

 

Faza dura in masina, eu incercam sa ii explic lui Vic cum trebuie sa iasa dintre copii si sa se detaseze de multime si ii spun ceva de gen "Victor, la sporturile astea de turma trebuie sa ..." la care el sare in sus: "PLUTON mama, PLU-TON nu turma..."

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello

 

LMA Ionut de Carmen, pt ziua de ieri, sa-ti traiasca fecioru` doamna![flo][flo][flo][flo]

 

Felicitari si alergaretului, locul 7-8 este foarte bine pt anii lor !

 

Olivia, nu avem voie in scoala, in fiecare zi ii debarcam in poarta scolii si merg singuri la clasa, tot din poarta ii luam la 12. Sapt. trecuta Danu se instalase in clasa I B, dupa care si-a dat seama ca a gresit clasa si s-a mutat o usa mai incolo[:D] Vineri a fost o exceptie ca s-a programat ad hoc un mers la teatru cu tramvaiul x statii si eu m-am dus de l-am luat acasa ca aveam de mers la dentist oricum.

 

ca sa n-am eu pace nici de pe partea cea mai importanta din viata, pe Danu l-au prins iar stranuturile si mucii[bang][bang][bang][bang] fir-ar ea de toamna ca ma enerveaza deja ! azidimineata la 6 era in fund in pat stranutand in rafale, acu ii siroiesc mucii, ba se infunda, ba se desfunda...nici nu mai stiu ce sa-i dau, o luam iar de coada cu aerosolii:(

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru alergatorii de pluton [:D] Mircea si Victor !! [flo]

Hai ca vremea a tinut totusi cu sportivii, macar ca nu a plouat !

Lia, sanatate lui Danu ! [pup] Stiu cum este, incearca sa nu iti mai faci atitea griji, asa imi spun si mie hehehe id="size1">, o sa tot raceasca copiii astia la ce vreme e acum, ieri la noi erau douaj si mai bine de grade, acu termometrul arata 13 !! E cenusiu, bate vintul si sta sa ploua ![[xx(] Io am mers pe oscillo, ceaiuri multe cu lamiie si miere, vit.C si decasept pentru git !

 

Alice si Andrei

"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alice, multumesc mult, griji imi fac pt ca dupa doar 2 saptamani a incasat-o iar si pt ca daca iar va lipsi de la scoala fie si doar 2 zile cum a mai lipsit la prima raceala de anul asta, iar va avea de recuperat pagini intregi de lectii la romana si mate, eu va trebui sa umblu zilnic dupa teme la scoala, plus aerosolii, plus siropelele de tot felul, granule de oscillo, picaturi in nas, nopti albe cu nas infundat... ma ia raul de pe acum
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asha, daaaa, nasul infundat, asta ma ucide si pe mine, gizmoul este atit de greu de convins sa puna ceva in nas, bashca sufletul mucilor, la noi e teroare, nu sufla singur nici daca il pici cu ceara, il aud cum isi tooot trage nasul si tre sa vin eu sa il duc la suflat, la baie, cu apa sau sa am servetele umede, ca in alea clasice de hirtie nu merge, il zgirie la nas [:D] !!!!!

Nu stiu frate cum pot fi altii detasati, eu ii invidiez sincer, am incercat sa imi schimb atitudinea - daaaar nope, nici un rezultat momentan ![bang] Stiu ca e doar un episod de raceala banala, muci si dastea de sezon, dar cind il vad asa de ametit si smiorcait ma ia cu toate cele !![alcool]

 

Alice si Andrei

"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen. la multi ani pentru Ionut. Sa creasca mare, frumos, destept, si cu mult noroc.

 

Sanatate la cei bolnaviori. sa se faca bine repede.

 

Weekend placut fete frumoase. Voiam sa raspund la fiecare in parte...dar Adela trage de mine sa exerseze spelling listul pe calculator...asa ca va pup doar de la mic la mare.

 

Liliana

Poze noi aici: Poze noi

Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A si felicitari alergatorilor de pluton. Andreea felicitari pentru puii mici. A..apropo, aseara i-am luat Adelutzei pufuleti cu surpriza de aici din Chicago, si jucaria a fost o masinutza...imediat si-a amintit ca una la fel, dar alta culoare a gasit si Vik in pufuletii lui.

 

Ema cum a iesit pijama partiul?

 

Daria transmite salutari Nicoletei te rog.

 

Liliana

Poze noi aici: Poze noi

Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Polux, sa stii ca abia asteptam sa ne revedem [pup][pup]

Lia, si noi am stat cu muceala o saptamana, plus tuse, le am tratat cu aerius seara, eurespal ziua cand nu uita don`soara[8D] si multe servetele si vb stil-robot de 100000 de x sa si sufle nasul [bang]

Sper sa va treaca si vota fara prea multe complicatii [flo]

Alice, deci imparti cercuri pt nerelaxate, ca vin si io [:D]

Andries, felicitari celor doi sportivi, cred ca esti tare mandra [pk] So, ai denumit tu plutonul turma [:D][:D][:D]

Kim, la noi in pauze e pauza[:D] pe fi`mea o pot gasi la clasa a 5-a B la fete[8D] sau la alergat bezmeticeste in curte [:D] asta a declarat ea, deci adevarul e mult mai larg [8D]

Carmen, multumim de tratatie [s]

Ema, ai terminat petrecerea ???

La noi e toamna, frig, vant, ploi, Giulia e disperata ca vrea manusi, azi a fost singurul copil pe strada zgribulind si era foarte imbracata, inclusiv caciula si ceva la gat [bang] Dar am mers la baschet si cica a fost fain.

Adevarul e ca are doo maini foarte stangi, vai curu` ei, dar a zambit 60 de minute, numa` io faceam scheme si strigam ce sa faca[:D]

 

 

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Concurs-Vara2011-mag1id="purple">[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de aprecieri, si eu sunt mandra de ei [:D] si da, am fost surprinsa sa aud un termen atat de tehnic: pluton, pe urma ma gandeam ca poate de la Eurosport i se trage [:D] mare sportiv nu stiu daca ajunge, dar nora-mea sigur o sa-l ia cu matura din fata TVului.

 

Liliana adevarul este ca eu sunt invidioasa un pic atunci cand ma gandesc la Adela cat de "matematica" e mintea ei si daca ne mai si spui ca vrea sa faca liste de cuvinte m-ai omorat. La fel si cu Ricu de Ema [:D] oricum ei sunt scolarizati in alte sisteme, mai "demanding".

 

Pe de alta parte realizez ca nu poti sa ai un copil care sa vrea sa faca si cutare si cutare sa fie ultra-mega-talentat la toate cele plus sa mai fie si cuminte si inger la scoala [:D] asa ca incerc si eu sa vad partile lor bune si ma consolez cu ideea ca SIGUR SIGUR iese ceva si din ai mei [:D] nu stiu exact ce, dar vedem!

 

Sezonul de raceli a fost precedat de un sezon de enterocolite virale(cel putin in Bucuresti si Ploiesti au fost o droaie de cazuri) deci eu ma astept oricum la o mica raceala, azi dimineata si ai mei "horcaiau" ceva pe nas [:D] noi avem spray din ala cu apa de nas si isi dau singuri in nas si apoi sufla. E drept ca eu sunt relaxata la faza asta, merg pe principiul ca oricum o sa ii scoata cumva din nas [:-)))]

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...