Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * 82


Recommended Posts

Sanatate copilasilor bolnaviori!!

 

Io recunosc ca nu stiu ce-i aia o noapte nedormita pe motiv de boala/viroza..nu am folosit niciodata picaturi de nas..nu racim tare si cand o facem doar curge putin nasul..ceva tuse uneori,asta ca sa contrazicem teoria cu alaptatul [:D]

Daria asa frig s-a facut?? Noi am fost azi tot la tol de vara,Luca in pantaloni scurti..cica de maine se strica vremea.

Andries felicitari pentru asa copii sportivi...si Luca tot ca Giulik, doua maini stangi si picioare la fel [:D]..el mai mult cu muzica le are..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui kim222
Io recunosc ca nu stiu ce-i aia o noapte nedormita pe motiv de boala/viroza..nu am folosit niciodata picaturi de nas..nu racim tare si cand o facem doar curge putin nasul..ceva tuse uneori,asta ca sa contrazicem teoria cu alaptatul [:D]
align="right" id="quote2">

[:D] Daca scrii asta la capitolul de alaptare, ti-o iei biiig taim !![pk]
Si dap, s-a facut friiiig, la noi sint 7 grade afara, ploua incet si bate vintul, tocma bine de facut o plimbare ![xx(]
Buna dimineata tuturor, o duminica linistita va doresc ![flo]
Io vreau sa vina vara, se poateeee ???[8D]

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He he copilul meu sportiv se antreneaza acum cu bastonasele care "vin peste el din toate partile" [:-)))] i-am numarat porcii si la fiecare porc are de scris un rand pe caietul de casa, daca si aici face porc, se mai adauga un rand...ha ha ... pana acum a terminat la romana, mai are 5 randuri la mate. Sper sa il stimuleze sa fie mai atent in clasa [:D]

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi ploua, ma duc sa-mi caut cutia de pantofi de portbagaj [:D]

Si mai trebuie sa fac inventar la haine, asta mic a crescut si nu mai am pantaloni pentru el, mai trebuie si ceva tricouri, cred ca sapt viitoare dupa salariu sparg cardul. Mircea are in camera fara exagerare, 2 cosuri mari de jucarii si 4 sacose din alea mari de real/carefour pline. Victor i-a plasat toate jucariile lui cand a inceput scoala. L-am intrebat pe MIrcea la ce renunta din ele, sa puna pe pat, rezultatul? Am gasit pe pat doi mutunachi de plus [:D] atat!! Strangator copil mai am, tre' sa vad cum le mai raresc.

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah si azi am planificata "zi de flori" trebuie sa-mi replantez din violete ca s-au inmultit ca nebunele [:D] dragele de ele [:D], daca ma bucur ca stau la curte este si pentru ca pot sa am flori [:D] in apartament, cu chiu cu vai ma suporta husband cu un ghiveci in bucatarie ca are alergie domnul si in spatii mici il apuca stranutatul.

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spor la treburi, Andrieshule ! [pup]

Despre jucarii, si la noi a fo la fel, i-am spus lui gizmo sa stringa ce nu ii trebuie - a reusit sa adune doar vreo trei patru jucarii, dupa care mi le-a luat si palea, ca daca mai are nevoie de ele dupa ???[bibe]

 

Alice si Andrei

"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca Vic nu a fost asa hapsan cu jucariile, insa al doilea e strangator rau de tot, pana si fisele de la gradinita (adica niste foi A4 colorate si mazgalite) le strange si le pune in biblioteca lui, o s-o ameteasca pe nevasta-sa [:D], nu mai spun de haine, pai nu stiu eu mai bine ca el ce haine are in dulap. Si daca ii ramane ceva mic si vreau sa le dau, vai de mine ... trebuie sa le sustrag din sifonier, sa le tin vreo 2 luni in "carantina" si daca nu isi aduce aminte de ele, abia atunci le dau [:D]

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata,

io acu o ora m-am trezit[:D],de asta-i dimineata la mine...am venit la patru jumate de la oktoberfest.A fost ...criminal...toata noaptea am dansat...cu Serban!Deci am fost fara prieteni,colege...noi si atat...si ne-am distrat ...ca niciodata.

Petrecerea a fost...super...toata lumea a decretat...in we-uri....dormim la ricardo![pk][pk][pk]Pai io nu am vreo problema...la o adica sa doarma la Ricardo...da io plec de-acasa[:D].

Lia,sanatate sa va treaca repede.

Carmen...sa-ti traiasca flacaul ...si fitita...auzi la voi nu e ca la noi...cand e ziua unuia dintre ei...tre sa primeasca si celalalt ceva....mai nou de vreo doi ani sunt bani...asa ca rudele or spus ca la noi vin la aniversare...de gemeni.Ca nu merge 50 la unu suta la celalalt....noooo...ca asta e discriminare....suta si suta...ca io de multe ori tre sa ma imprumut...ca de regula n-am bani in porofel...si peste tot platesc cu carduri...dar la vietnamezii unde-mi pun unghiile...nu accepta carduri...asa ca in fiecare luna m-a imprumut la bancheri!

Andries...felicitari....si multumiri ptr. ideile tale.am sentimentul ca ai fost foarte...jucausa in copilarie...eu habar n-aveam de jocurile astea...copilaria mea e fost in casa...putinul timp liber eu citeam sau cantam la chitara...de asta nu le am cu jocurile ...oricum a iesit misto...danke.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helou[flo][pup] si la noi este iarna,io recunosc ca-s disperata ca a venit frigul,v-am zis ca io nu m-am incalzit deloc si n-am transpirat vara asta[bang][:D]....azi dimineatza ne-am probat ghetele si cizmele sa vedem care ne mai vin[:D]

In rest la 11 deja ne terminasem temele si facusem ghiozdanul pentru maine,am facut mancare,ne-am pregatit si tinutele[olala]...sa vedem cu ce ne mai umplem timpul,ca nu prea suntem obisnuite sa stam in casa[:D]

Lia insanatosire grabnica lui Danut,eu cu mandra in doua zile am fost fresh facand galgara cu ceai de musetel si bicarbonat,aromaterapie de la fares si la gros miere cu lamaie...pentru nas nu folosim decat nazomer...tati a luat-o de la noi si la tinut vreo saptamana,nici acum nu i-a trecut,dar sigur ii trece azi ca are meci la constanta,unde ploua torential[bang][bang]

hai sa avem o duminica calduroasa[flo][pup],eu deja am dat drumul la centrala[:D]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello

 

multumim de urarile de sanatate, la Danut e stiut ca fiecare viroza fie ca e cu febra, fie ca nu, e mereu cu muci inital aposi, urmati de congestie nazala si muci cleiosi si eventual tuse iritativa. Acum le are pe toate, in ciuda Fluimucilului nebulizat, a Sinupretului, a aromoterapiei de la Fares, a vitaminei C, a oscilococcinumului, imunorezistanului, a Olynthului, basca si a siropului de tuse cu fenicul si miere. Nu ma mir ca nu-i mai e foame, de la cate granule, picaturi si siropuri i-am dat. A bagat si un 37.7 la un moment dat. Macar gatul nu-l doare, l-a durut data trecuta o zi din cele 6 in care a mucit. Maine il duc la dr. ca azi abia si-a putut scrie tema printre tuse si nas infundat. As vrea si fiu si io relaxata dar de fapt sunt pe dos. Din nascare as zice eu...

 

noapte buna si o saptamana muuult mai buna sa avem

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...